• افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه    :   افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه / کمبود شیر داریم
 • آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران    :   برای خرید آپارتمان ۷۵ متری در محدوده خیابان دماوند به سرمایه ۷۷۰ میلیون تومانی نیاز است. به گزارش خبرهدف  به نقل از میزان، برای خرید آپارتمان‌ در مناطق مختلف تهران باید هزینه‌های ...
 • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به یکی از مکان های برنامه هسته ای ایران انجام دهد.    :   به گزارش خبر هدف به نقل از ، نشریه جروزالم پست با اشاره به دیپلمات های غربی در سازمان ملل متحد نوشت: ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به ...
 • ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • شرط ظریف برای مذاکره با ترامپ    :   وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با یک رسانه عربی که بخش‌هایی از آن منتشر شده ضمن انتقاد از سیاست برخی کشورهای منطقه گفت: تا زمانی که آمریکا اقدامات تروریستی انجام می‌دهد با آن کشور گفتگو نخواهیم کرد.
 • خرید میلیاردی دولت احمدی‌نژاد از داروفروشی که خون‌های آلوده به ایران آورد

  تقدیمی هدف:

  خرید میلیاردی دولت احمدی‌نژاد از داروفروشی که خون‌های آلوده به ایران آورد

  حاشیه تراشی منتقدان دولت، حالا برنامه حضور اولین وزیر خارجه اروپایی پس از توافق هسته ای را نشانه گرفته است.

  منتقدان دولت با آغاز بازی جدیدی در زمین رسانه های خود، سفر «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه کشور فرانسه به ایران را که به زودی انجام می شود، زمینه ساز پایمال شدن حقوق بیمارانی می دانند که در سالهای جنگ ایران و عراق، با خون های وارداتی از کشور فرانسه و دریافت آنها، از چاه به چاله افتادند و اسیر طاعون قرن یعنی ایدز شدند.

  فارغ از اینکه در سال ۱۳۹۰ در روزهایی که دولت احمدی نژاد اقدام به واردات دارو از شرکتی که خون های آلوده را به ایران فرستاد می کرد، منتقدان سکوت کرده بودند.

  دلایل منتقدان دولت برای مخالفت با حضور فابیوس در ایران چیست؟

  استدلال منتقدان فارغ از منطقی یا غیر منطقی بودن آن در شرایطی است که طی هفته اخیر آنها بیشترین هجمه ها را علیه دولت یازدهم و دستگاه سیاست خارجی دولت، روانه کرده اند.

  منتقدان دولت می گویند فابیوس«قاتل خندان ایرانی ها»و «عامل ورود ویروس ایدز به ایران» است و اشاره آنها به دوران نخست وزیری او در دهه ۱۹۸۰ میلادی است. در آن دوران فابیوس جوان، نخست وزیر دولت فرانسو میتران بود. همزمان یک شرکت داروسازی در فرانسه با نام«مریو» که از قضا سهام دولتی داشت، اقدام به صادرات فاکتورهای خونی بیماران هموفیلی به کشور های ایران، آلمان و عراق کرد. بعد ها در سال ۱۳۷۰ یک روزنامه‌نگار فرانسوی اثبات کرد که خون های صادراتی آلوده به ویروس ایدز بوده و منجر به ابتلای بیماران هموفیلی به ایدز شده است.
پس از آن دادگاه فرانسوی به واسطه دولتی بودن شرکت صادر کننده خون های آلوده به ایدز اقدام به احضار نخست وزیر، وزیر رفاه و وزیر بهداشت این کشور کرد و در آخر وزیر بهداشت فرانسه به واسطه عدم نظارت بر این شرکت، به قتل غیر عمد محکوم شد و فابیوس در مقام حقوقی نخست وزیری به همراه وزیر رفاه وقت فرانسه تبرئه شدند.
حالا رسانه های منتقد دولت، حضور را فابیوس در تهران را بی توجهی به آسیب دیدگان و بازمندگان این حادثه می خوانند. فارغ از اینکه، اعضای دولت یازدهم این حرکت منتقدان دولت را حرکتی کاملا سیاسی می خوانند.

  استدلال دولت در مقابل منتقدان چیست؟

  در همین رابطه حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش معتقد است،«اگر ما در گذشته در این مورد ضعیف عمل کردیم و نتوانستیم غرامت بگیریم حرفی جداست و امروز نباید با آمدن این وزیران این پرونده سیاسی شود زیرا اگر این روند ادامه یابد از فردا هر کس بخواهد از آلمان به ایران بیاید و یا از انگلیس به ایران سفر کند مجبور هستیم به‌دلیل دخالت‌های آنان در دفاع مقدس و یا جدا کردن افغانستان از ایران از آمدن چنین شخصیت‌هایی واکنش نشان دهیم.»

  او می گوید: «بنده به‌عنوان یک ایرانی معتقدم با آمدن آقای فابیوس نباید دستگاه دیپلماسی را به چالش بکشیم و در مسیر آنچه مصلحت کشور، منویات رهبر معظم انقلاب، سه قوا و شورای عالی امنیت ملی است پیش رویم.» هاشمی با تاکید بر ضرورت سیاسی نکردن این موضوع عنوان می کند:«آن بخشی که مربوط به دستگاه قضایی حاکم است ما سعی کردیم غرامت بیماران را پرداخت کنیم و هم اکنون نیز پرداخت می‌کنیم ولی اگر بخواهیم این موضوع را مانند سقوط هواپیمای ایران تشبیه کنیم، شاید در گذشته دستگاه قضایی و وزارت بهداشت برای گرفتن غرامت خوب عمل نکردند ولی امروز دیگر نباید این پرونده را سیاسی کنیم. زیرا شاید هم آن شرکت وارد کننده فرآورده‌های خونی زرنگی کرده است.»

  دلواپسان چرا در سال ۹۰ دلواپس نبودند؟

  با این حال بررسی های خبرآنلاین نشان می دهد، دولت احمدی نژاد، در سال ۱۳۹۰ تا حد زیادی اقدام به واردات دارو از شرکتی کرد، که متهم اصلی ارسال فرآورده های خونی آلوده به ویروس ایدز به ایران در سال ۱۳۶۴ بود. اتفاقی که شاید در آن مقطع زمینه ساز دلواپسی دلواپسان نشد و حالا حضور یک مقام دولتی از کشور فرانسه، منتقدان دولت را دلواپس پرونده بیماران هموفیلی کرده است. براساس آمار واردات دارو به ایران، دولت احمدی نژاد در سال ۱۳۹۰، طی ۹ ماه بالغ بر ۶۷۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۳۰۰ ریال فقط در ۴ قلم دارویی با شرکت «سنوفی اونتیس» معامله کرده است. سنوفی اونتیس در واقع شرکت جدید «مریو» است.

  مریو (به فرانسوی: Mérieux) شرکتی فرانسوی است که که در خلال سالهای جنگ ایران و عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۴) با صادر کردن خونهای آلوده به ایران منجر به انتقال ویروس بیماری ایدز (HIV) و ابتلای عده‌ای از بیماران هموفیلی به این ایدز شد. این شرکت پس از چندی توسط شرکت سانوفی آونتی خریداری شد.

  با این حال اگر با استدلال منتقدان دولت، بخواهیم این مسئله این هیاهو از سوی آنها را تحلیل کنیم، این سوال پیش می آید که دلواپسان و منتقدان دولت در روزهایی که دارو از این شرکت با رغم های میلیاردی وارد می شد، چرا سکوت کردند و چرا حالا وقتی یکی از عالی ترین مقامات سیاسی کشور فرانسه، به عنوان بزرگترین کشور اتحادیه اروپا تمایل به حضور در ایران و به بهبود روابط را دارد، دلواپس شده اند؟

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ – نظر عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  [Increase] [Normal] [Decrease] تاريخ انتشار: ۰۷:۳۰ – ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد کد خبر: ۱۴۸۳۹۴ تعداد نظرات : ۰ برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟

  برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟/انتقاد یک امام جمعه از شیطنت‌ها در روز عید فطر. مطلب کامل

  ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

   ... مطلب کامل

  هشدار جدی سیدحسن خمینی به مسئولین

  یادگار امام با تأکید بر مسئولیت یکایک افراد جامعه در بالا بردن کارآمدی نظام، گفت: از دید من بزرگترین انتظار امام، شهدا، مجاهدین اسلام و پیامبر اسلام(ص) از یکایک ما این است که مقداری بیشتر تلاش کنیم و مجموعه را کارآمدتر کنیم. مطلب کامل

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش حقوق کارمندان چقدر اعمال شد

  مجلس بنا به بودجه پیشنهادی دولت، میزان افزایش حقوق‌ کارمندان در سال ۹۸ را تصویب کرده و سازوکار آن را به گونه ای طراحی کرد تا عدالت به سمت کسانی باشد که از پایه حقوق درآمدی کمتری برخوردار هستند. مطلب کامل

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نفتکش چینی خط شکن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران

  یک سوپر نفتکش چینی که حامل نفت خام ایران به مقصد چین است، اولین محموله نفت صادراتی ایران به چین پس از لغو معافیت ها توسط دولت ترامپ است. مطلب کامل

  ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  گرانی ۲۵ درصدی مواد شوینده در راه است؟

  در حالی که بعد از پایان تعطیلات عید، شاهد افزایش قیمت وحشتناک برخی اقلام از جمله شکر، ماکارونی، خرما، تن ماهی و روغن موتور بودیم حالا خبرها حکایت از آن دارد که گویا قرار است قیمت مواد شوینده از اواخر خرداد ماه سال جاری به بهانه افزایش قیمت مواد اولیه، ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یابد. این افزایش قیمت‌های چشمگیر در حالی است که درآمدهای مردم در مقایسه با سال ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.