• ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل    :   کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل/رودهای لرستان منبع تولید برق .یک مقام مسئول در معاونت علمی ریاست جمهوری با تاکید بر بهره مندی از انرژی تجدیدپذیر پس از سیل گفت: سیل نعمت الهی می تواند به ما در تأمین برق بیش از گذشته کمک کند.
 • آغاز فروش گوشت نیمایی در فروشگاه‌ها از اول اردیبهشت    :   توزیع گوشت تنظیم بازاری درحالی از اول اردیبهشت ماه در فروشگاه های زنجیره ای از سرگرفته خواهد شد که قیمت ها نسبت به قبل تفاوت بسیاری دارد.
 • ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری    :   ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری/ارقامی که روی کاغذ ماند.برنامه ششم توسعه که کاهش سالانه ۰.۸ درصدی نرخ بیکاری را پیش بینی کرده بود، باز هم در تحقق این هدفگذاری ناکام ماند تا تجربه پیش بینی‌های غیرواقع برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم نیز تکرار شود.
 • ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • شرکت‌های دولتی به ثبت اطلاعات در سامانه یکپارچه ملزم شدند    :   معاون اول رئیس جمهور با ارسال بخشنامه‌ای، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌ها را به بارگذاری اطلاعات در سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی ملزم کرد.
 • خرید میلیاردی دولت احمدی‌نژاد از داروفروشی که خون‌های آلوده به ایران آورد

  تقدیمی هدف:

  خرید میلیاردی دولت احمدی‌نژاد از داروفروشی که خون‌های آلوده به ایران آورد

  حاشیه تراشی منتقدان دولت، حالا برنامه حضور اولین وزیر خارجه اروپایی پس از توافق هسته ای را نشانه گرفته است.

  منتقدان دولت با آغاز بازی جدیدی در زمین رسانه های خود، سفر «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه کشور فرانسه به ایران را که به زودی انجام می شود، زمینه ساز پایمال شدن حقوق بیمارانی می دانند که در سالهای جنگ ایران و عراق، با خون های وارداتی از کشور فرانسه و دریافت آنها، از چاه به چاله افتادند و اسیر طاعون قرن یعنی ایدز شدند.

  فارغ از اینکه در سال ۱۳۹۰ در روزهایی که دولت احمدی نژاد اقدام به واردات دارو از شرکتی که خون های آلوده را به ایران فرستاد می کرد، منتقدان سکوت کرده بودند.

  دلایل منتقدان دولت برای مخالفت با حضور فابیوس در ایران چیست؟

  استدلال منتقدان فارغ از منطقی یا غیر منطقی بودن آن در شرایطی است که طی هفته اخیر آنها بیشترین هجمه ها را علیه دولت یازدهم و دستگاه سیاست خارجی دولت، روانه کرده اند.

  منتقدان دولت می گویند فابیوس«قاتل خندان ایرانی ها»و «عامل ورود ویروس ایدز به ایران» است و اشاره آنها به دوران نخست وزیری او در دهه ۱۹۸۰ میلادی است. در آن دوران فابیوس جوان، نخست وزیر دولت فرانسو میتران بود. همزمان یک شرکت داروسازی در فرانسه با نام«مریو» که از قضا سهام دولتی داشت، اقدام به صادرات فاکتورهای خونی بیماران هموفیلی به کشور های ایران، آلمان و عراق کرد. بعد ها در سال ۱۳۷۰ یک روزنامه‌نگار فرانسوی اثبات کرد که خون های صادراتی آلوده به ویروس ایدز بوده و منجر به ابتلای بیماران هموفیلی به ایدز شده است.
پس از آن دادگاه فرانسوی به واسطه دولتی بودن شرکت صادر کننده خون های آلوده به ایدز اقدام به احضار نخست وزیر، وزیر رفاه و وزیر بهداشت این کشور کرد و در آخر وزیر بهداشت فرانسه به واسطه عدم نظارت بر این شرکت، به قتل غیر عمد محکوم شد و فابیوس در مقام حقوقی نخست وزیری به همراه وزیر رفاه وقت فرانسه تبرئه شدند.
حالا رسانه های منتقد دولت، حضور را فابیوس در تهران را بی توجهی به آسیب دیدگان و بازمندگان این حادثه می خوانند. فارغ از اینکه، اعضای دولت یازدهم این حرکت منتقدان دولت را حرکتی کاملا سیاسی می خوانند.

  استدلال دولت در مقابل منتقدان چیست؟

  در همین رابطه حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش معتقد است،«اگر ما در گذشته در این مورد ضعیف عمل کردیم و نتوانستیم غرامت بگیریم حرفی جداست و امروز نباید با آمدن این وزیران این پرونده سیاسی شود زیرا اگر این روند ادامه یابد از فردا هر کس بخواهد از آلمان به ایران بیاید و یا از انگلیس به ایران سفر کند مجبور هستیم به‌دلیل دخالت‌های آنان در دفاع مقدس و یا جدا کردن افغانستان از ایران از آمدن چنین شخصیت‌هایی واکنش نشان دهیم.»

  او می گوید: «بنده به‌عنوان یک ایرانی معتقدم با آمدن آقای فابیوس نباید دستگاه دیپلماسی را به چالش بکشیم و در مسیر آنچه مصلحت کشور، منویات رهبر معظم انقلاب، سه قوا و شورای عالی امنیت ملی است پیش رویم.» هاشمی با تاکید بر ضرورت سیاسی نکردن این موضوع عنوان می کند:«آن بخشی که مربوط به دستگاه قضایی حاکم است ما سعی کردیم غرامت بیماران را پرداخت کنیم و هم اکنون نیز پرداخت می‌کنیم ولی اگر بخواهیم این موضوع را مانند سقوط هواپیمای ایران تشبیه کنیم، شاید در گذشته دستگاه قضایی و وزارت بهداشت برای گرفتن غرامت خوب عمل نکردند ولی امروز دیگر نباید این پرونده را سیاسی کنیم. زیرا شاید هم آن شرکت وارد کننده فرآورده‌های خونی زرنگی کرده است.»

  دلواپسان چرا در سال ۹۰ دلواپس نبودند؟

  با این حال بررسی های خبرآنلاین نشان می دهد، دولت احمدی نژاد، در سال ۱۳۹۰ تا حد زیادی اقدام به واردات دارو از شرکتی کرد، که متهم اصلی ارسال فرآورده های خونی آلوده به ویروس ایدز به ایران در سال ۱۳۶۴ بود. اتفاقی که شاید در آن مقطع زمینه ساز دلواپسی دلواپسان نشد و حالا حضور یک مقام دولتی از کشور فرانسه، منتقدان دولت را دلواپس پرونده بیماران هموفیلی کرده است. براساس آمار واردات دارو به ایران، دولت احمدی نژاد در سال ۱۳۹۰، طی ۹ ماه بالغ بر ۶۷۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۳۰۰ ریال فقط در ۴ قلم دارویی با شرکت «سنوفی اونتیس» معامله کرده است. سنوفی اونتیس در واقع شرکت جدید «مریو» است.

  مریو (به فرانسوی: Mérieux) شرکتی فرانسوی است که که در خلال سالهای جنگ ایران و عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۴) با صادر کردن خونهای آلوده به ایران منجر به انتقال ویروس بیماری ایدز (HIV) و ابتلای عده‌ای از بیماران هموفیلی به این ایدز شد. این شرکت پس از چندی توسط شرکت سانوفی آونتی خریداری شد.

  با این حال اگر با استدلال منتقدان دولت، بخواهیم این مسئله این هیاهو از سوی آنها را تحلیل کنیم، این سوال پیش می آید که دلواپسان و منتقدان دولت در روزهایی که دارو از این شرکت با رغم های میلیاردی وارد می شد، چرا سکوت کردند و چرا حالا وقتی یکی از عالی ترین مقامات سیاسی کشور فرانسه، به عنوان بزرگترین کشور اتحادیه اروپا تمایل به حضور در ایران و به بهبود روابط را دارد، دلواپس شده اند؟

  gps1

  مطالب مرتبط :

  فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۹ نکته مهم که زنان سیل‌زده باید آن را بدانند

  در جریان بروز سیل، زنان آسیب‌پذیرترین قشر هستند. به خصوص اگر خدمات‌رسانی بهداشتی به موقع و یا به نحو احسن انجام نگیرد. مطلب کامل

  اخطاریه سازمان هواشناسی درباره بارش‌های سیل‌آسا و آبگرفتگی معابر

  سازمان هواشناسی در اخطاریه ای با اعلام بارش‌های شدید طی روزهای شنبه،‌ یکشنبه و دوشنبه نسبت به وقوع سیل و ابگرفتگی معابر هشدار داد. مطلب کامل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل/ آغازپرداخت بیمه بیکاری درمناطق سیل‌زده.مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار،با اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان مشمول قانون کار درمناطق سیل زده گفت:براساس اطلاعات اولیه حدود۱۰هزار شغل تحت تأثیر حادثه سیل قرارگرفتند. مطلب کامل

  ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  دلایل علمی بارشهای اخیر

  دلایل علمی بارشهای اخیر/ چگونه از منافع سیل بهره مند شویم.یک مقام مسئول در معاونت علمی دلایل علمی بارشهای اخیر در کشور را تشریح کرد و گفت: فناوریهای جدید می توانند هم در زمینه پیش بینی سیل و هم در زمینه کاهش خسارت های ناشی از آن کاربرد داشته باشند. مطلب کامل

  ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها/جوانان آرمانگرا، قهرمانان«عصرجدید».طعم گس تلخی نوروز ۹۸ برای همیشه در ذهن ایرانی‌ها باقی خواهد ماند. اما آنها دوباره در خلال این وقایع تلخ و مصیبت‌بار گمشده‌شان را پیدا کردند. مطلب کامل

  ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی/باید و نبایدهای ادغام .عرضه سهام بانکهای ادغامی از امروز ۱۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد و اتاق فرمان بانک مرکزی، بایدها و نبایدهای لازم برای ادغام موفق و فروش سهام آنها را رسما ابلاغ کرده است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.