• ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • انگلیس ۱.۶ میلیارد دلار به ایران غرامت می‌دهد    :   به گزارش خبرهدف  ،روزنامه فایننشیال تایمز گزارش داده دولت انگلیس پذیرفته که پس از پرونده‌ای حقوقی که ۱۰ سال طول کشید به بانک ملت ایران ۱.۶ میلیارد دلار غرامت پرداخت کند.
 • افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه    :   افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه / کمبود شیر داریم
 • آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران    :   برای خرید آپارتمان ۷۵ متری در محدوده خیابان دماوند به سرمایه ۷۷۰ میلیون تومانی نیاز است. به گزارش خبرهدف  به نقل از میزان، برای خرید آپارتمان‌ در مناطق مختلف تهران باید هزینه‌های ...
 • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به یکی از مکان های برنامه هسته ای ایران انجام دهد.    :   به گزارش خبر هدف به نقل از ، نشریه جروزالم پست با اشاره به دیپلمات های غربی در سازمان ملل متحد نوشت: ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به ...
 • فرهنگستان هنر نباید مروج توهین به هنرمندان باشد

  تقدیمی هدف:

  فرهنگستان هنر نباید مروج توهین به هنرمندان باشد

  بهتر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پایان جنجال ایجاد شده شفاف‌سازی کند

  فرهنگ > تجسمی – ابراهیم حقیقی درباره نامه هنرمندان به رییس جمهور برای رسیدگی به توهین رییس فرهنگستان هنر گفت: «اعتراض صورت گرفته به برخورد توهین آمیزی است که عده‌ای را مخاطب قرارداده و نام برده است.»

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف  در ادامه صحبت‌های علی معلم رییس فرهنگستان هنر درباره ۵۰۰ اثر هنری که در فرهنگستان نگه‌دار می‌شود، جمعی از هنرمندان سرشناس حوزه تجسمی سخنان او را توهین‌ و ناسزا به ساحت هنرمندان دانستند و از رئیس فرهنگستان خواهان رسیدگی به آن شدند.

  بخشی از این نامه که در میان اسامی امضاکنندگان آن نام چهره های شاخصی به چشم می خورد آمده است: «صبحی نیست که ایشان در گفتگو با رسانه‌های مختلف، هنرمندان، گالری‌داران، مجموعه‌داران هنری را با الفاظ سخیف و رکیک مورد حمله قرار ندهد و انواع اتهامات و افتراهای بدون سند و مدرک را در ادبیاتی دون شان یک مقام فرهنگی به کار نبندند.»

  توهین از سوی نهادهای دولتی سوال برانگیز است

  یکی از امضاکنندگان این نامه ابراهیم حقیقی است که سابقه سال‌ها فعالیت در حوزه تجسمی را دارد، او با انتقاد از نحوه برخورد توهین آمیزی که نسبت به همه هنرمندان صورت گرفته، درباره هدف این نامه و اقدام جمعی هنرمندان به خبرهدف  گفت: «در دعوی بین دو طرف یا دو موسسه، حل کردن مشکل و قضاوت به عهده قوه قضاییه است. موضوع اصلی این نامه، توهین‌هایی است که به هنرمندان شده است وگرنه هنرمندان امضاکننده این نامه نه اراده‌اش را دارند و نه مایل هستند که در حقیقت در اتفاقی که در این دعوا افتاده است دخالتی کنند.»

   

  حقیقی با انتقاد از رویه ایجاد شده در جامعه توضیح داد: «فحاشی کردن، مشکلی است که متاسفانه در این سال ها از سوی سایت های مختلف رایج شده است و همگان به خودشان اجازه می دهند که به هر کسی توهین کنند، این مسئله وقتی از جانب دولتمردان انجام می‌شود، سوال برانگیزتر است، اگر ما معترض هستیم که چرا در شبکه های اجتماعی شاهد گسترش توهین‌های عجیب وغریبی هستیم، وقتی از جانب دولتمردان این اتفاق می‌افتد مهر تایید و جوازی است به این اقدامات که در نهایت نتیجه ای جز وخیم تر شدن اوضاع ندارد.»

  فرهنگستان هنر باید مدافع هنرمندان باشد

  این هنرمند درباره تاثیری که برخورد مدیر فرهنگستان هنر بر وظیفه‌ای که برای این سازمان در قبال هنرمندان تعیین شده است می گذارد، بیان کرد:«اگر توهینی نسبت به هریک از هنرمندان صورت بگیرد فرهنگستان وظیفه دفاع و رسیدگی دارد و باید متعرض این اقدام شود نه اینکه خود رواج دهنده توهین به هنرمندان باشد، قطعا اگر قبول داشته باشیم که مکانی مانند فرهنگستان وجود دارد و در قانون برایش تعریفی در نظر گرفته شده، هنرمندان قشری از جامعه هستند که اگر به آن تعریف همیشگی اعتقاد داشته باشیم. چشم بینا و گوش شنوا و زبان گویای جامعه هستند، اگر قرار شود این سرکوب شوند و یا از سوی یک مرجع دولتی و قانونی مورد توهین قرار بگیرند اصل اساس‌نامه و تعاریفی که همه به آن باور داریم را زیر سوال رفته است.»

  شفاف‌سازی تنش‌های ایجاد شده فرهنگستان وظیفه دفاع و رسیدگی دارد ایده در تفکر اجتماعی را آرام می‌کند

  حقیقی درباره شائبه هایی که این روزها در بازارهنرهای تجسمی درباره دلالی و خرید و فروش غیرمجاز آثار مطرح شده است هم گفت: «من خود شاهد دلالی و خرید فروش غیرمجاز نبوده‌ام که اگر هم بوده باشم، از جانب من قطعا یک ادعا تلقی می‌شود و قانون و قوه قضاییه برای همین وضع شده است که به این ادعاها رسیدگی کند و اگر قرار باشد همیشه این ادعاها و تهمت ها مطرح شود و به آن رسیدگی نشود که دیگر قانون معنایی ندارد؛ تمدن برای همین ایجاد شده است و قانون اساسی و سه قوه مربوطه مسئول همین کار هستند.»

  او درباره لزوم شفاف سازی در این عرصه توضیح داد: «قطعا این شفاف‌سازی باید اتفاق بیفتد، بنده از تفاهم‌نامه بین بانک و فرهنگستان اطلاعی ندارم، حتما دربردارنده بندهای فراوانی است که از نگاه هر قاضی تفاسیر متفاوتی می تواند داشته باشد و در مقامی هم نیستم که بخواهم قضاوت کنم. من هم فردی هستم که مانند بقیه هنرمندان کار هنری می‌کنیم و باید کار خود را هم انجام دهیم. اگر دعوایی پیش میاید باید به نهادها مربوطه مراجعه کرد تا حل شود.»

  حقیقی اضافه کرد: «برنامه هایی مانند حراج ها اگر از جانب موسسه های خصوصی برگزار می شود و خرید و فروش هایی که مجموعه داران و گالری ها انجام می دهند تا زمانی که به دعوی نکشیده است مشکلی ندارد بلکه کار خود را می‌کنند. اما این شائبه ها درباره خرید و فروش آثار تنها در حد ادعا و تهمت است، شفاف سازی از جانب اهالی و نهادی های دولتی باید اتفاق بیفتد مانند اسنادی جدیدی که در جشنواره فجر ایجاد شد. اگر وزارت ارشاد صلاح می داند بهتر است برای پایان این جنجال ایجاد شده شفاف‌سازی کند، شفاف‌سازی همیشه تنش‌های ایجاد شده در تفکر اجتماعی را آرام می‌کند.»

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  شرط ظریف برای مذاکره با ترامپ

  وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با یک رسانه عربی که بخش‌هایی از آن منتشر شده ضمن انتقاد از سیاست برخی کشورهای منطقه گفت: تا زمانی که آمریکا اقدامات تروریستی انجام می‌دهد با آن کشور گفتگو نخواهیم کرد. مطلب کامل

  ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ – نظر عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  [Increase] [Normal] [Decrease] تاريخ انتشار: ۰۷:۳۰ – ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد کد خبر: ۱۴۸۳۹۴ تعداد نظرات : ۰ برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟

  برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟/انتقاد یک امام جمعه از شیطنت‌ها در روز عید فطر. مطلب کامل

  ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

   ... مطلب کامل

  هشدار جدی سیدحسن خمینی به مسئولین

  یادگار امام با تأکید بر مسئولیت یکایک افراد جامعه در بالا بردن کارآمدی نظام، گفت: از دید من بزرگترین انتظار امام، شهدا، مجاهدین اسلام و پیامبر اسلام(ص) از یکایک ما این است که مقداری بیشتر تلاش کنیم و مجموعه را کارآمدتر کنیم. مطلب کامل

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش حقوق کارمندان چقدر اعمال شد

  مجلس بنا به بودجه پیشنهادی دولت، میزان افزایش حقوق‌ کارمندان در سال ۹۸ را تصویب کرده و سازوکار آن را به گونه ای طراحی کرد تا عدالت به سمت کسانی باشد که از پایه حقوق درآمدی کمتری برخوردار هستند. مطلب کامل

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نفتکش چینی خط شکن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران

  یک سوپر نفتکش چینی که حامل نفت خام ایران به مقصد چین است، اولین محموله نفت صادراتی ایران به چین پس از لغو معافیت ها توسط دولت ترامپ است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.