• آخرین به روز رسانی در تاریخ شنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۶    :   ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )...
 • آخرین به روز رسانی در تاریخ شنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۶    :   تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) طلا قیمت زنده تغییر کمترین بیشترین...
 • وضعیت فعالیت شرکتهای ایرانی در زمینه اینترنت اشیاء منتشر می شود    :   وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وضعیت فعلی فعالیت شرکتهای ایرانی در زمینه فناوری اینترنت اشیاء و بیگ دیتا( داده های کلان) را منتشر می کند
 • شناسایی یک مکانیسم شایع پشت پرده «پارکینسون»    :   محققان در دانشکده پزشکی «نورث وسترن» به شناسایی یک موتاسیون ژنتیکی که منجر به ساخت ترکیبات سمی می شود پرداختند که به واسطه آن عامل علایم بیماری پارکینسون را بیابند.
 • زهرا نعمتی، برترین کماندار پارالمپیکی سال ۲۰۱۷ جهان شد    :   ورزش > دیگر ورزشها - زهرا نعمتی، پس از نظر سنجی فدراسیون جهانی تیروکمان به عنوان بهترین کماندار پارالمپیکی سال 2017 جهان شناخته شد. به گزارش خبرگزاری خبرهدف ؛ ...
 • ساخت پیشران هسته‌ای اخطار دیپلماتیک ایران به ترامپ است!    :   یک دیپلمات بلندپایه تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی در آینده ای نزدیک را یک اخطار دیپلماتیک به مقامات واشنگتن دانست.
 • ایران و ترکیه قدرت ترسیم معادلات منطقه را دارند

  تقدیمی هدف:

  «بورا بایراکتار» با اشاره به جدی بودن اختلافات آنکارا و ناتو گفت: ایران و ترکیه قدرت از بین بردن هرگونه تلاشی که خلاف خواسته آنها در منطقه باشد را دارند.

  خبرگزاری هدف  : نمایندگان ایران، ترکیه و روسیه با امید به نزدیک شدن بحران سوریه به روزهای پایانی خود در پی پیروزی قریب الوقوع علیه تروریست ها، درباره مساله آینده سیاسی سوریه به بحث و مذاکره پرداخته اند؛ آخرین نمونه این گفتگوها نشست سوچی بود.

  در همین راستا خبرنگار هدف  گفتگویی با «بورا بایراکتار» استادیار دانشگاه «کوتور» در استانبول داشته که متن کامل آن در ادامه آمده است:

  *علیرغم اختلافات موجود میان ایران و ترکیه بر سر برخی مسائل منطقه ای، شاهد شکل گیری روابط بسیار نزدیک میان دو کشور در خصوص مسائل مربوط به سوریه، عراق و اقلیم کردستان عراق بوده ایم. چه عواملی موجب اهمیت یافتن روابط میان دو کشور تا این سطح برای آنها شده است؟

  من فکر می کنم پایه و اساس افزایش همکاری میان دو کشور، احساس مشترک آنها از وجود تهدیدی مشترک علیه هر دو کشور بوده است و کانون این تهدیدات نیز در سوریه و عراق است. این موضوع برای ایران و ترکیه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  هر دو کشور احساس می کنند که اهدافِ پس از سوریه و عراق، ایران و ترکیه خواهند بود. در رسانه های غربی به این نگرانی ایران و ترکیه برای حفظ بقای خود برچسب پارانویا می زنند و معتقدند این رفتار نوعی بیماری است و دلیلی برای چنین نگرانی وجود ندارد.

  آن طور که حافظه تاریخی ما یاری می کند، ایران و ترکیه هر دو در گذشته مورد هدف قرار گرفته اند و برای اشغال هر دو کشور تلاش های زیادی شده است. این موارد شامل کودتای نظامی و تلاش برای تغییر نظام سیاسی بوده که مستقیما از طرف غرب سازماندهی می شد. اگرچه اختلافاتی میان ایران و ترکیه بر سر برخی مسائل وجود دارد، اما زمانی که پای حفظ بقا پیش می آید و حفظ پیوستگی قلمرو برای آنها و همسایگانشان، هر دو کشور به هم نزدیک شده و اتحادی موثر را تشکیل می دهند. روسیه نیز از سوی آمریکا و دیگر قدرت های غربی احساس تهدید می کند و اهمیت و ظرفیت ترکیه و ایران را متوجه می شود.

  این همکاری بسیار مهم است؛ چراکه وقتی نیروهای سه کشور گرد هم آیند، قادر به ممانعت در برابر نقشه های خارجی هایی خواهند بود که علیه مردم منطقه کار می کنند. تلاش های فعلی آمریکا و وابستگان به این کشور، نابودی پیوستگی قلمرو سوریه و عراق است.

  *آیا این همکاری می تواند به منزله ارسال پیامی به آمریکا در خصوص دوران پساداعش در منطقه باشد؟

  تلاش ها برای تضعیف پیوستگی قلمرو سوریه و عراق ادامه خواهد یافت، به خصوص در شمال سوریه. اما افزایش هزینه ناشی از این پروژه ممکن است آمریکا و متحدین این کشور را وادار به بازبینی در مواضع خود کند. من معتقدم یک راه حل با دوام برای رفع این مشکلات می تواند برای تمامی منطقه مورد استفاده قرار گیرد. هیچ کشوری قدرت تحمیل خواسته های خود در خاورمیانه را ندارد. اما ایران و ترکیه قدرت از بین بردن هرگونه تلاشی که خلاف خواسته آنها در منطقه باشد را دارند.

  *سیاست آمریکا و متحدین اروپایی و منطقه ای این کشور با هدف ایجاد از هم گسیختگی در منطقه به ویژه در عراق و سوریه در جهت منافع خود تا چه حد موفقیت آمیز بوده است؟

  در جریان برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق، ما شاهد بروز موضعی قدرتمندتر به نفع پیوستگی عراق و مردم این کشور بودیم. بسیاری از مردم عراق بدون توجه به تفاوت نژادی و اختلافات مذهبی خود برای کشورشان جنگیدند. این نشان می دهد هنوز امیدی به این کشورها وجود دارد. تلاش ها برای از هم پاشیدن قلمرو مرزی بسیار قوی بود، جنگ داخلی هم ظلم بود، اما مردم چیزهای بسیار زیادی از رنج های خود آموختند.

  من فکر می کنم گرایش به اتحاد اکنون تشدید شده است. در عراق، دولت مرکزی در موقعیتی است که هیچ دولتی طی ۱۴ سال گذشته آن را تجربه نکرده است. در سوریه هم من فکر می کنم که ما در حال نزدیک شدن به پایان جنگ داخلی در این کشور هستیم. تقریبا زمینه برای (یافتن) یک راه حل سیاسی مهیا است. هدف مشترک همه حفظ پیوستگی سوریه است. تنها مانع موجود بر سر این راه حمایت آمریکا از گروه های «پی وای دی» و «وای پی جی» است که به سازمان تروریستی «پ ک ک» مرتبط هستند.

  *با توجه به تنش های میان آمریکا، ناتو و ترکیه بر سر مسائلی مختلف از قبیل مواضع آنها در حمایت از گروه های تروریستی مانند «پ ک ک» و خرید سامانه موشکی s۴۰۰، و با توجه به اینکه اردوغان و آتاتورک در جریان برگزاری تمرینهای نظامی ناتو در نروژ به عنوان دشمن این پیمان نظامی معرفی شدند، مشکل عدم اعتماد میان ترکیه و آمریکا و متحدین قدیمی آنکارا را تا چه حد جدی ارزیابی می کنید؟ آینده روابط و همکاری میان طرف ها را چگونه می بینید؟

  از این نقطه نظر، این مشکل بسیار بزرگی است و نشان می دهد که مشکل آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، شخصیت پرزیدنت اردوغان نیست. مشکل آنها خود ترکیه است. هدف قرار دادن کمال آتاترک به عنوان بنیانگذار ترکیه نشان دهنده وجود فضای ضد ترکیه در میان سران ناتو است. این کار بیشتر از جسارت تنها یک مقام ناتو است. مردم ترکیه نیز به این موضوع واقف هستند. اعتماد میان دو طرف هر روز ضعیف تر و کمرنگ تر می شود.

  سوالی که امروز در ذهن منطقی بسیاری از مردم ترکیه وجود دارد، (چرایی) عضویت در پیمان آتلانتیک است. حتی آن دسته از مردم که افکارشان به دولت نزدیکتر است، مقام ها و روشنفکران اکنون از ترک کردن ناتو توسط ترکیه سخن می گویند. این اولین بار نیست که میان ترکیه و ناتو مشکل ایجاد می شود.

  به همین خاطر ترکیه به سمت بازارهای چین و روسیه پناه برد. ترکیه همچنین از مواضع و واکنش های ناتو در خصوص تلاش برای انجام کودتای نظامی در سال گذشته ناامید شد. ترکیه و کشورهای اروپایی با آغوشی باز از اعضای گروه «فتو» (سازمان تروریستی گولن که عامل انجام کودتای سال گذشته بود) پذیرایی کرده و به آنها پناه دادند.

  کشورهایی مانند آلمان و بلژیک فضای لازم برای فعالیت «پ ک ک» را در کشورهای خود باز کردند. من فکر می کنم ترکیه در کوتاه مدت  عنوان عضو ناتو باقی بماند اما برای نخستین بار در تاریخ ترکیه، بحث ترک ناتو از سوی ترکیه توسط مقام های دولت ترکیه مورد بررسی قرار گرفته است. آینده روابط مه آلود است و اعتماد و تسامح میان ترکیه و ناتو تحلیل رفته است.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۴۵ هزار شغل خانگی در نوبت تسهیلات

  ۴۵ هزار شغل خانگی در نوبت تسهیلات/ماموریت‌های جدید ربیعی.در حال حاضر ۴۵ هزار و ۵۰۰ طرح برای ایجاد کسب و کار خانگی در نوبت دریافت تسهیلات هستند که ۶۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پاسخ به نیاز این متقاضیان مورد نیاز است. مطلب کامل

  کشف سلاح گرم از خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران

  کشف سلاح گرم از خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران/ هیچ‌کدام از آشوبگران تهرانی نبودند مطلب کامل

  کشف سلاح گرم از خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران

  مطلب کامل

  اولین ارز دیجیتال کشور پیاده سازی می شود

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیاده سازی اولین ارز دیجیتال کشور به صورت آزمایشگاهی خبر داد. مطلب کامل

  آیا همیشه خسته‌اید؟ شاید به «سندرم خستگی مزمن» مبتلا شده‌اید

  دانش > پزشکی - سندرم خستگی مزمن (CFS) یا سندرم مزمن اختلال عملکرد ایمنی، پدیده ناشناخته و بدون درمانی است که با خستگی مداوم و شدید و کمبود انرژی همراه است. بیمار باید حداقل ۵ مورد از نشانه‌های این بیماری را به مدت ۶ ماه نشان دهد. به گزارش خبرهدف  و به نقل از سیناپرس، سندرم خستگی مزمن (CFS) یا سندرم اختلال عملکرد ایمنی مزمن، یک وضعیت پزشکی است ... مطلب کامل

  توفیق اجباری برای شفر و استقلال

  توفیق اجباری برای شفر و استقلال/بازگشت به اصل خویش در روزهای حساسسرمربی آلمانی آبی‌پوشان ناچار شد در حساس‍‌ترین روزهای حضورش در استقلال این تیم را به اصل خویش در فاز تدافعی بازگردانده که این توفیق اجباری برای این تیم شد. مطلب کامل

  اروپایی‌ها نگران استفاده ترامپ از تسلیحات هسته‌ای هستند

  «پل پیلار» معتقد است که اروپایی ها نگران استفاده ترامپ از تسلیحات هسته ای تاکتیکی هستند زیرا در صورت جنگ با روسیه، قلمرو کشورهای اروپایی به شدت آسیب خواهد دید. مطلب کامل

  چرا مردان ایرانی کمتر از زنان به کیفیت زندگی خود توجه دارند؟

  جامعه > سلامت - خبرهدف نوشت: مردان ایرانی کمتر از زنان به کیفیت زندگی خود توجه دارند به همین علت هفته اول اسفند ماه در کشور، با هدف تاکید بر سلامت مردان به نام هفته ملی سلامت مردان نام گذاری شده است. سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه کشور را در پی خواهد داشت.مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور ... مطلب کامل

  تصویر صفحه اول روزنامه های ۵شنبه سوم اسفند۹۶

  فرهنگ > رسانه - حوادث مربوط به حمله دراویش گنابادی ب همردم و پلیس همچنان در صدر اخبار مطبوعات است. ... مطلب کامل

  ۵۰ درصد قیمت مسکن حباب است؟

  ۵۰ درصد قیمت مسکن حباب است؟ مظاهریان: قیمت مسکن نهایتا ۲ درصد بالاتر از نرخ تورم قرار خواهد گرفت مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 30 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند EF7 . کد 29212 سمند EF7 ( مالتی پلکس ) . کد 29211 32 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور رییس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) سیاسی فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره قیمت طلا و نقره ( ریال ) مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 خبر هدف. محفوظ است.