• ۲۸ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • چاقی به صورت تصاعدی در حال بالا رفتن است    :   طی سال های اخیر، چاقی در تمام دنیا به صورت تصاعدی در حال بالا رفتن است .
 • ۲۵ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • تغییر سهم برخی آلاینده ها در آلودگی هوای پایتخت    :   رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: با همکاری دو دانشگاه معتبر سیاهه انتشار آلاینده‌های هوای تهران به‌ روزرسانی شده و سهم برخی از آلاینده‌ها در آلودگی هوای تهران تغییر کرده است.
 • ۲۴ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • تلاش برای تحکیم خانواده و پیشگیری از طلاق در میان اقشار آسیب‌پذیر    :   یک روانشناس با اشاره به آمار بالای طلاق گفت:یکی از اقدامات مهم برای خدمات‌رسانی به خانواده‌های محرومی که تحت پوشش خیریه‌ها هستند،ایجاد زمینه مساعد برای دسترسی به خدمات مشاوره وپیشگیرانه است.
 • تبلیغاتی که داعش را به تهران آورد

  تقدیمی هدف:

  تبلیغاتی که داعش را به تهران آورد

  از اعتراض تند یک مخاطب تا شکل‌گیری موج توییتری و در نهایت عذرخواهی حاتمی‌کیا

  فرهنگ > سینما – در کشوری که بستن راه داعشی‌ها برای ورود به آن به واسطه فداکاری و گذشتن از جان و مال بسیاری محقق شده، شاید کسی تصور نمی‌کرد روزی همین داعشی‌ها ابزاری برای تبلیغ یک فیلم سینمایی باشد، اما «به وقت شام» این امر بعید را بسیار نزدیک کرد و داعشی را به خیابان تهران آورد.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف، دوشنبه شب هفدهم اردیبهشت ماه مسئولان تبلیغات «به وقت شام» به زعم خود ایده‌ای خلاقانه را پیش گرفتند و با پوشاندن لباس داعشی به تن هنروران سعی کردند شخصیت محبوب! داعشی فیلم‌شان را پیش روی مخاطبان بگذارند تا او سوار بر اسب و شمشیر بر کمر مقابل پردیس سینمایی کوروش چپ و راست برود تا در عین حال که ترسی را به جان مردم می‌اندازد موجب ترغیب آنان برای تماشای فیلم شود، اما از آنجا که ایجاد ترس و وحشتی آن هم در حد حضور داعش در ایران شوخی‌بردار نیست، موجی از واکنش‌ها به این شکل عجیب تبلیغات به راه افتاد، ابتدا مخاطبانی که در سالن سینما با این وضع مواجه شدند واکنش نشان دادند و در ادامه موج توییتری به راه افتاد و سپس ابراهیم حاتمی‌کیا وارد میدان شد و خود از همه عذرخواهی کرد.

  در این میان البته انگشت‌شماری هم بودند که از این شیوه دفاع کردند.

  در ادامه نگاهی صورت می‌گیرد به موج واکنش‌ها به این شیوه عجیب تبلیغی.

  اعتراض مخاطبان

  تصور کنید وقتی با خانواده و فرزند خود قصد دارید راهی سالن سینما شوید تا تفریحی داشته باشد، مردی با ریش بلند قرمز و شمشیر به کمر روی اسبی سیاه نشسته و چند نفر با لباسی مشابه او و تفنگ به دست کنارش حرکت می‌کنند. شما باید از دیدن این وضعیت بترسید یا راغب شوید فیلمی به نام «به وقت شام» را تماشا کنید؟

  این ایده‌ای بود که دست‌اندرکاران فیلم حاتمی‌کیا به کار بردند تا مخاطب را برای تماشای فیلم جذب کنند، اما نتیجه آن شد که بسیاری ترسیدند و یکی از تماشاگران در سالن سینما قبل از نمایش فیلم ایستاده و به تندی از این شیوه تبلیغی انتقاد کرد. تاکید این تماشاگر آن بود که در کشور خودش و از سوی یک ایرانی از داعش ترسیده است.

  این فقط یکی از واکنش‌هایی بود که این شیوه غریب تبلیغی به همراه داشت.  واکنش گسترده توییتری

  در فضای توییتر خیلی زود واکنش‌های متعددی شکل گرفت و بسیاری از چهره‌های شناخته شده و غیرمشهور در مورد این شیوع تبلیغی نوشتند. بهاره رهنما دیدگاه خود را چنین بیان کرد: «تو هر کشوری این مدل تبلیغ می‌کردن به خاطر ارعاب عمومی جرم بود! واقعا چه فکری کردن!؟ کم دلهره داریم هر روز!»

  واکنش دیگر از سوی حبیب رضایی بازیگر سینما و بازیگر فیلم «آژانس شیشه‌ای» بود. او در توییتر نوشت: «بی‌سلیقه بودن در تبلیغات یک چیز است. بی‌دانش بودن و بی‌راهه رفتن یک چیز دیگر. این میزان عدم شناخت و آدرس غلط در «آنچه باید تبلیغ شود» دیروز در پردیس کوروش بیداد کرده است.»

  ارشا اقدسی مدیر صحنه‌های بدلکاری «به وقت شام» این تبلیغات را گل به خودی دانست.

  محمود رضوی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «لاتاری» هم مقصر این جریان را طراحان این شیوه تبلیغات دانست و نوشت: «دوستان اگرفکر خودشان وفیلم نیستند حداقل فکرسه دهه آبرو وحیثیت آقای حاتمی کیا باشند.»

  مدافعان ترس‌افنکی

  در میان انتقادهای گسترده‌ای که به این وضعیت صورت گرفت، فردی در مقام مدافع از این شیوه برآمد. آن هم فردی نبود جز یکی از کسانی که با لباس داعشی در پردیس کوروش حضور یافته بود. به گفته این فرد مردم خیلی هم از این شیوه لذت بردند و اگر کسی نسبت به این شیوه تبلیغاتی انتقادی دارد، در حال عقده‌گشایی است.

  البته علی سرتیپی مدیر پردیس سینمایی کوروش هم در جریان سخنان خود با «مهر» نشان داد چندان مخالف این شیوه تبلیغی نیست و آن را شیوهای معمول در مورد فیلم‌هایی که تمی خاص دارند می‌داند.

  واکنش حاتمی‌کیا

  ابراهیم حاتمی‌کیا با انتشار متنی نشان داد که خود او هم این شیوه را نپسندیده و این روش را برای تبلیغ فیلم خود مناسب نمی‌داند. حاتمی‌کیا نوشت: « یا حق، بچه‌های گروه تبلیغاتی فیلم «به وقت شام»، من شاهد زحمات مومنانه و شبانه‌روزی شما در این چند ماه بودم؛ ولی این نمایش کوروش در شان «به وقت شام» نبود. خستگی دو ماه سفر به شهرهای ایران بر تنم ماند. من تصورم آن بود که قرار است کسی به شکل ریش قرمز در فضای بیرونی کوروش بایستد و مردم با او عکس بیاندازند. نه اسبی و نه جمعی و نه فریادی، آن هم داخل مجتمع در مخیله‌ام نبود و من بی‌خبر بودم. عزیزانِ آزرده‌خاطر در مجتمع کوروش، اعم از مردم و کسبه‌ی محترم، اگر دلی لرزید، اگر وحشتی ایجاد شد، بر ما ببخشید و حلال‌مان کنید.»

  واکنش تصویری

  واکنش‌ها به این ماجرا البته فقط در حد نوشته‌ها نبود. یکی از طراحان نیز در فاصله کوتاهی از انتشار این خبر طرحی را مربوط به این ماجرا منتشر کرد. مهدی احمدیان در طرحی با این شیوه تبلیغی شوخی کرده است.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۲۳ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۲۲ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  کاهش ۴۰ هزار تومانی قیمت بسته یک کیلوگرمی چای خارجی

  نماینده سازمان جهانی چای در ایران، با اشاره به کاهش ۴۰ هزار تومانی قیمت هر بسته یک کیلویی چای خارجی، گفت: قیمت چای ایرانی، طی ۵ ماه گذشته حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. مطلب کامل

  ۲۱ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

     ... مطلب کامل

  اقتصاد مقاومتی با گران کردن بنزین اجرا نمی‌شود

  نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: صادرات کشاورزی و فرآورده‌های پتروشیمی به کشورهای همسایه و برداشت از مخازن مشترک، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است نه گران کردن بنزین و آب و برق. مطلب کامل

  ۲۰ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ریشه به وجود آمدن حساب‌های بانکی اجاره‌ای کجاست؟

  مدیرکل مبارزه با پولشویی سازمان مالیاتی گفت: بانک مرکزی متعهد است که اطلاعات حساب‌هایی با گردش مالی بالای ۵ میلیارد تومان را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد. مطلب کامل

  ۱۸ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۴۷۰۰ کودک زباله گرد در تهران زندگی می‌کنند

  ببیش از ۴ هزار و ۷۰۰ کودک زباله گرد در تهران زندگی می کند که ۴۰ درصد آنها تنها نان آور خانواده اند. این کودکان در معرض انوع بیماری های عفونی مانند هپاتیت و ایدز، بیماری های پوستی و... هستند. مطلب کامل

  تنها غذاخوردن موجب کاهش وزن می شود

  محققان عنوان می کنند غذاخوردن دسته جمعی تاثیر شدیدی بر افزایش مصرف غذا در مقایسه با تنهایی غذاخوردن دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.