• ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • لایحه بودجه ۹۹ عاری از اصلاحات ساختاری است    :   یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت هیچیک از اقدامات اصلاحات ساختاری را در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور لحاظ نکرده است، گفت: دولت سیاست درستی برای جبران کسری بودجه ندارد.
 • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • خرید تضمینی محصولات کشاورزی و چالش‌های آن    :   اجرای قانون «خرید تضمینی محصولات کشاورزی» در سالهای اخیر با چالش مواجه شده به همین دلیل سیاست «قیمت تضمینی» یکی از راهکارهایی است که پیشنهاد می شود جایگزین این قانون شود.
 • عنوان روزنامه های چهارشنبه ۱۳ ابان ۱۳۹۸    :   ...
 • ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو    :   ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو/اقدامات نمایشی را متوقف کنید.فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به اقدامات نمایشی در این راستا دست می‌زند.
 • اتحادیه اروپا باایران وارد مذاکره مستقیم شود

  تقدیمی هدف:

  اتحادیه اروپا باایران وارد مذاکره مستقیم شود/ترس شرکت‎های اروپایی.لرد «جان آلدردایس» نماینده مجلس اعیان انگلیس معتقد است اتحادیه اروپا باید از حفظ برجام حمایت کرده و دربرابر هرگونه تغییری که در مواجهه با فشار آمریکا به عقب‎نشینی منجر شود، ایستادگی کند.

  خبرگزاری هدف: «جان آلدردایس» یک روانپزشک و در عین‌حال، رهبر حزب ائتلاف ایرلند شمالی است. وی در جریان گفتگوهای ایرلند شمالی از جمله مذاکرات «پیمان جمعه نیک» در سال ۱۹۹۸ میلادی، نقش بسزایی داشته است. وی نخستین سخنگوی مجلس ایرلند شمالی بود و مسئولیتهای بینالمللی زیادی ازجمله ریاست «لیبرال بینالمللی» شبکهای جهانی متشکل از بیش از ۱۰۰ حزب سیاسی لیبرال را بر عهده داشته است. از سال ۱۹۹۶، وی عضو دائم حزب دموکرات لیبرال مجلس اعیان بوده و در حال حاضر نیز مدیر مرکز حل و فصل درگیریهای غیرقابل مهار در کالج هریس منچستر، رئیس مرکز صلح و دموکراسی بلفاست و رئیس افتخاری لیبرال بینالمللی است.

  وی اخیرا نامه ای سرگشاده را امضا کرده که در آن از فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواسته شده تضمین کند ایران از سود سیاسی و اقتصادی برجام بهره مند خواهد شد.

  در بخشی از این نامه می‌خوانیم: از صمیم قلب از تعهد اروپا در قبال برجام استقبال می‌کنیم اما توانایی اروپا به انجام وظایف بین‌المللی و تضمین اینکه علیرغم تحریم‌های آمریکا، ایران و مردمش مطابق با متن و روح برجام از تمامی سود سیاسی و اقتصادی این توافق بهره مند می‌شوند؛ بسیار مهم است.

  امضا کنندگان نامه در بخش دیگری می‌افزایند: در جهانی به شدت بی‌ثبات و در عصری که بیش ازپیش شاهد افراط ‌گرایی هستیم، حفظ یکی از موفقیت‌های دیپلماتیک قرن ۲۱ ضروری است. باتوجه به پشت‌پا زدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به توافق هسته‌ای، درحالی که برجام امکان دیپلماسی را اثبات کرد، نباید این پیام به جهان ارسال شود که صلح امری موقت و کوتاه‌مدت است.

  در پایان این نامه می‌خوانیم: مردم ایران از صلح و دیپلماسی حمایت کردند. اکنون وظیفه جامعه جهانی است که درستی تصمیم خود را اثبات کرده و نشان دهد وعده‌هایش عملی خواهد شد. راه جایگزین برای برجام، نه‌تنها برای نسل حاضر که برای نسل‌های بعد نیز بسیار گران تمام می‌شود.

  در ادامه گفتگوی خبرنگار هدف با پروفسور «جان آلدردایس» در خصوص ضرورت نگارش این نامه را می خوانیم.

  *شما اخیرا نامه سرگشاده به «فردریکا موگرینی» جهت حفظ برجام را امضاء کردید. ضرورت نوشتن این نامه به نظر شما چه بود؟

  برجام توافق بسیار مهمی بود که حصول آن سالها به طول انجامید. برجام یکی از به‌ندرت اقدامات جدی در راستای ایجاد ثبات در منطقه و قطعاً جهانی است که رو به هرج و مرج می‌رود. حمایت موگرینی و اتحادیه اروپا نشانه نگرانی عمیق اروپا از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر پشت کردن به توافق است- اقدامی که هم به لحاظ دیپلماتیک پذیرفتنی نیست و هم به‌گونه‌ای خطرناک غیرمسئولانه است.

  هرچند، حتی اگر اتحادیه اروپا بخواهد در برجام باقی بماند، همه کشورها و در مجموع اتحادیه اروپا با فشاری عظیم برای عقب‌نشینی مواجه خواهند شد. من در همراهی با بسیاری از دیگر دانشگاهیان، این نامه را به نشانه وجود یک دیدگاه رقیب در سطح اروپا، امضا کردم- دیدگاهی که باید از سوی رهبری اتحادیه اروپا درنظرگرفته شود مبنی بر اینکه ما از موضع فعلی اتحادیه اروپا در حفظ برجام حمایت کرده و به شدت با هرگونه تغییری که در مواجهه با فشار آمریکا به عقب‌نشینی منجر شود، مخالف هستیم.

  *اتحادیه اروپا جهت حفظ برجام و تضمین منافع ایران ذیل برجام چه اقدامات جدی می تواند انجام دهد؟

  اتحادیه اروپا می‌تواند وارد مذاکره مستقیم با ایران شود تا تضمین کند منافع سیاسی و اقتصادی ایران دست‌کم مادامیکه پای کشورهای اتحادیه اروپا در میان باشد، رعایت می‌شود. این آسان نخواهد بود چراکه به‌واسطه اقدام آمریکا، ایران احساس می‌کند متحمل خیانت شده ‌است و اتحادیه اروپا نیز همزمان با تلاش برای حفظ و تقویت دستاوردهای توافقی که هنوز در راستای برآورده کردن منافع ایران به طور کامل اجرا نشده است، متحمل فشار گزافی خواهد شد.

  *مقامات ایالات متحده امریکا می گویند مجازات هایی را علیه شرکت های اروپایی که با ایران تجارت می کنند اعمال خواهند کرد. در این شرایط آیا شرکت های اروپایی به ویژه شرکت های بزرگ، جرات همکاری با ایران را خواهند داشت؟

  بی‌شک این یکی از چالش‌های بزرگی است که پیش‌رو داریم. چالش سیاسی امری جدی است حال‌آنکه در سال‌های اخیر شکاف‌های بزرگی میان آمریکا و اتحادیه اروپا ایجاد شده و سال‌ها است که ناتو دیگر در اجرای تعهدات دوجانبه خود آنقدرها یک‌پارچه و قوی به نظر نمی‌رسد.

  هرچند، چالش اقتصادی حتی از این‌هم بزرگتر و شاید حادتر باشد و کنترل آن هم به دلیل آنکه وابسته به تصمیم شرکت‌های خصوصی است، از سوی دولت‌ها و اتحادیه اروپا خیلی آسان نخواهد بود. آمریکا، هنگام پشت کردن به برجام، درخواست‌های همه متحدین اروپایی اصلی را نادیده گرفت اما اگر در روند خود تغییری ایجاد نکند، تحریم‌ها اواخر امسال اجرایی می‌شود و شرکت‌های اروپایی طرف معامله با ایران را حتی بیشتر از خود ایرانی‌ها متضرر می‌کند.

  بعید به نظر می‌رسد که طرحی اروپایی مبنی بر منع شرکت‌های اروپایی از رعایت تحریم‌های ضدایرانی مانع از همراهی این شرکت‌ها با آمریکا آن هم از بیم مجازات‌های واشنگتن باشد. هرچند باید گفت که این تازه‌ترین مورد از تصمیم‌های متعدد ترامپ است که مایه اختلاف آمریکا و اتحادیه اروپا شده است.

  در ژوئن ۲۰۱۷، وی از توافق اقلیمی پاریس خارج شد و اکنون هم به بهانههای امنیتی جعلی، تهدید کرده که بر فولاد، آلومینیوم و تولیدکنندگان خودرو اروپا تعرفه اعمال خواهد کرد و به نظر می‌رسد قصدی برای عقب‌نشینی از تهدیدهای خود را ندارد.

  رئیس جمهور آمریکا همچنین به طور دائم از اعضای ناتو به‌دلیل عدم پرداخت سهم کافی از هزینه‌های دفاعی، انتقاد می‌کند. پیشتر هم گفته‌ام که وی حتی احتمال پشت کردن آمریکا به تعهدات خود مبنی بر دفاع از یکی از اعضای ناتو در صورت حمله را مطرح کرده است.

  باید توجه داشته باشیم که این رئیس جمهور آمریکا نه‌تنها به برجام بلکه به دیگر معاهدات کلیدی که با متحدین اروپایی داشته، پشت کرده است. دوره خطرناکی است و من این نامه را به عنوان بخشی از تعهدم به تداوم همکاری به سوی جهانی صلح‌آمیز و در مخالفت با آنها به ویژه آنهایی که در دولت فعلی واشنگتن حضور دارند و جهان ما را به سوی هرج‌ومرج هدایت می‌کنند؛ امضا کردم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  دارچین برای کاهش قند خون دیابتی ها مفید است

  به گفته محققان، افراد مبتلا به دیابت می توانند با تغییرات ساده در رژیم غذایی، میزان قندخون شان را کنترل نمایند. مطلب کامل

  روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد. مطلب کامل

  بینی‌هایی که هر روز کوچکتر می‌شود

  جراحی زیبایی بینی، یکی از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی در کشور است که متاسفانه مواردی از این جراحی‌ها به قیمت از دست دادن سلامت داوطلبان این نوع عمل‌ها منجر می‌شود. مطلب کامل

  مجازات افرادی که «گل» می‌کارند چیست؟

  مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاشت و تولید «گل» جرم است و مجازاتی از 10 میلیون ریال تا اعدام برای آن در نظر گرفته شده است. مطلب کامل

  ۱۰ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند. مطلب کامل

  ۹/۹ ۹۸عناوین روزنامه های صبح امروز

   ... مطلب کامل

  تولید پلاستیک حافظ محیط زیست از موز!

  محققان استرالیایی فرایندی برای تبدیل تنه موز به نوعی پلاستیک ابداع کرده اند که برای بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد و می توان بدون کاهش کیفیت تا ۳ بار آن را به طور کامل بازیافت کرد. مطلب کامل

  ۰۷ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  خانوارهای ایرانی از پس هزینه ها بر می‌آیند؟

  هزینه های اولویت دار برای خانوارهای ایرانی در بخش خوراکی و غیرخوراکی که شامل گوشت و مسکن و سوخت می شود که در آبان ماه به ترتیب با رشد تورم ۴۵.۷، ۲۱.۵ و ۳۹.۲ درصد مواجه بوده اند. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.