• ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • انگلیس ۱.۶ میلیارد دلار به ایران غرامت می‌دهد    :   به گزارش خبرهدف  ،روزنامه فایننشیال تایمز گزارش داده دولت انگلیس پذیرفته که پس از پرونده‌ای حقوقی که ۱۰ سال طول کشید به بانک ملت ایران ۱.۶ میلیارد دلار غرامت پرداخت کند.
 • افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه    :   افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه / کمبود شیر داریم
 • آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران    :   برای خرید آپارتمان ۷۵ متری در محدوده خیابان دماوند به سرمایه ۷۷۰ میلیون تومانی نیاز است. به گزارش خبرهدف  به نقل از میزان، برای خرید آپارتمان‌ در مناطق مختلف تهران باید هزینه‌های ...
 • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به یکی از مکان های برنامه هسته ای ایران انجام دهد.    :   به گزارش خبر هدف به نقل از ، نشریه جروزالم پست با اشاره به دیپلمات های غربی در سازمان ملل متحد نوشت: ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به ...
 • 7 فناوری که به کمک ناشنوایان می آید

  ۷ فناوری که به کمک ناشنوایان می آید

  تقدیمی هدف:

  ۷ فناوری که به کمک ناشنوایان می آید/ شنیدن صدا با پوست!با پیشرفت فناوری های نوین، مرزهای ناتوانی برای افراد کم توان و مبتلا به بیماری هایی مانند ناشنوایی شکسته شده است. هر روز فناوری هایی برای کمک به عادی شدن زندگی آنها عرضه می شود.

  به گزارش خبرگزاری هدف  به نقل از دیجیتال ترند، با پیشرفت فناوری های مختلف، ابزارهای کمکی برای ناشنوایان فقط به سمعک های ساده محدود نمی شود.  محققان پروژه های تحقیقاتی مختلفی با هدف کمک به ناشنوایان انجام داده اند. از دست هوشمندی که محاورات را به زبان اشاره ترجمه می کند تا دستکش هوشمندی که زبان اشاره را به زبان گفتاری ترجمه می کند و سمعکی که می تواند امواج مغز را بخواند.

  در همین راستا در زیر برخی از پروژه های تحقیقاتی جالبی که در این اواخر برای کمک به افراد ناشنوا انجام شده را بررسی می کنیم:

   پروژه ASLAN

  آواز خواندن سرگرم کننده است اما اگر شنونده متوجه آن نشود، کار کمی مشکل و البته کسل کننده می شود. در همین راستا طی سال های اخیر  محققان در دانشگاه آنترپ بلژیک مشغول اجرای پروژه های رباتیک مختلف هستند. آنها با کمک پرینتر سه بعدی یک بازوی رباتیک ساخته اند که می تواند کلمات نوشته شده و اصوات را به زبان اشاره ترجمه کند. این دستگاه با استفاده از یک دوربین کلمات را تشخیص می دهد و با کمک حرکات دست حرف به حرف ترجمه می کند. البته این پروژه  اکنون قابل اجرا نیست.

   دوربین هایی که کلمات را ترجمه می کنند

  یک ربات که کلمات را به زبان اشاره ترجمه می کند، بسیار جالب است اما برای انجام محاوره نیاز به فناوری است که بتواند زبان اشاره را به صوت یا متن و بالعکس تبدیل کند. درهمین راستا یک استارت اپ در آمریکا به نام Kin Trans دوربینی سه بعدی و میکروفونی همراه آن ساخته که تعیین می کنند چه چیزی گفته می شود و سپس آن را به سرعت و با دقت برای طرف دیگر محاوره ترجمه می کند. به گفته سازندگان ، این سیستم می تواند هزاران واژه را به زبان اشاره بادقت ۹۸ درصد بشناسد. همچنین به چند زبان نیز مسلط است.

   دستکش هوشمند و ارزان زبان اشاره را ترجمه می کند

  محققان دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا یک دستکش هوشمند ارزان قیمت ابداع کرده اند که می تواند به طور خودکار  زبان اشاره آمریکایی را به متن دیجیتالی ترجمه کند که روی نمایشگر یا تلفن هوشمند ظاهر می شود.  برای استفاده از دستکش، کاربر باید حروف را با زبان اشاره نشان دهد. این کلمات به دلیل واریانس در مقاومت الکتریکی  شناسایی می شوند. اجزای این دستکش هوشمند با کمتر از ۱۰۰ دلار ساخته می شوند.

  فناوری تبدیل صوت به متن 

  با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه شناسایی کلمات شده، فناوری تبدیل کلمات به متن  هر روز ارتقا می یابد. اما این فناوری همیشه برای شرایطی مناسب نیست که چند نفر مشغول صحبت هستند.  در همین راستا کارآفرینان هلندی یک فناوری جدید به نام SpeakSee را در وب سایت ایندیگوگو ارائه کرده اند. این گجت با استفاده از  میکروفون هایی که به لباس متصل می شود و فناوری ارسال اشعه صدای هر فرد را از پس زمینه جدا و ایزوله می کند. در نتیجه  محاوره را به یک متن نوشتاری تبدیل می کند که در آن حرف های افراد مختلف در رنگ هایی متمایز نشان داده می شوند. این متون در تبلت یا موبایل هوشمند نشان داده می شوند.

   سمعکی با قابلیت خوانش امواج مغز

  محققان دانشگاه مهندسی و علوم کاربردی کلمبیا مشغول ساخت یک سمعک جدید هستند که به کاربر خود در شرایطی مانند اتاق شلوغ کمک می کند. این دستگاه با رصد امواج مغز کار می کند و سپس با استفاده از یک شبکه عمیق عصبی سخنانی را ردیابی می کند که شنونده روی آنها تمرکز می کند. این پروژه هنوز در مرحله تحقیقات است.

  سمعک های خورشیدی

  همانطور که نام این گجت نشان می دهد این سمعک با نور خورشید کار می کند و عمر باتری های آن دو تا سه سال است. بهای این سمعک ها نیز بسیار ارزانتر از نمونه های معمولی است.

  شنیدن از طریق پوست

  یک پروژه تحقیقاتی جدید در کالج پزشکی Baylor در تگزاس قصد دارد به افراد ناشنوا کمک کند از طریق پوست خود بشنوند. درهمین راستا دستگاهی ساخته شده که با کمک موبایل کاربر، اصوات را جمع آوری و به ارتعاشات خاصی ترجمه می کند که کاربر روی پوست خود احساس می کند.  محققان امیدوارند کاربر با گذشت زمان پردازش این اطلاعات را بیاموزد. البته این تحقیق هنوز ادامه دارد.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  شرط ظریف برای مذاکره با ترامپ

  وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با یک رسانه عربی که بخش‌هایی از آن منتشر شده ضمن انتقاد از سیاست برخی کشورهای منطقه گفت: تا زمانی که آمریکا اقدامات تروریستی انجام می‌دهد با آن کشور گفتگو نخواهیم کرد. مطلب کامل

  ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ – نظر عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  [Increase] [Normal] [Decrease] تاريخ انتشار: ۰۷:۳۰ – ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد کد خبر: ۱۴۸۳۹۴ تعداد نظرات : ۰ برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟

  برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟/انتقاد یک امام جمعه از شیطنت‌ها در روز عید فطر. مطلب کامل

  ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

   ... مطلب کامل

  هشدار جدی سیدحسن خمینی به مسئولین

  یادگار امام با تأکید بر مسئولیت یکایک افراد جامعه در بالا بردن کارآمدی نظام، گفت: از دید من بزرگترین انتظار امام، شهدا، مجاهدین اسلام و پیامبر اسلام(ص) از یکایک ما این است که مقداری بیشتر تلاش کنیم و مجموعه را کارآمدتر کنیم. مطلب کامل

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش حقوق کارمندان چقدر اعمال شد

  مجلس بنا به بودجه پیشنهادی دولت، میزان افزایش حقوق‌ کارمندان در سال ۹۸ را تصویب کرده و سازوکار آن را به گونه ای طراحی کرد تا عدالت به سمت کسانی باشد که از پایه حقوق درآمدی کمتری برخوردار هستند. مطلب کامل

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نفتکش چینی خط شکن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران

  یک سوپر نفتکش چینی که حامل نفت خام ایران به مقصد چین است، اولین محموله نفت صادراتی ایران به چین پس از لغو معافیت ها توسط دولت ترامپ است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.