• ۲۸ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • چاقی به صورت تصاعدی در حال بالا رفتن است    :   طی سال های اخیر، چاقی در تمام دنیا به صورت تصاعدی در حال بالا رفتن است .
 • ۲۵ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • تغییر سهم برخی آلاینده ها در آلودگی هوای پایتخت    :   رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: با همکاری دو دانشگاه معتبر سیاهه انتشار آلاینده‌های هوای تهران به‌ روزرسانی شده و سهم برخی از آلاینده‌ها در آلودگی هوای تهران تغییر کرده است.
 • ۲۴ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • تلاش برای تحکیم خانواده و پیشگیری از طلاق در میان اقشار آسیب‌پذیر    :   یک روانشناس با اشاره به آمار بالای طلاق گفت:یکی از اقدامات مهم برای خدمات‌رسانی به خانواده‌های محرومی که تحت پوشش خیریه‌ها هستند،ایجاد زمینه مساعد برای دسترسی به خدمات مشاوره وپیشگیرانه است.
 • مناطق آزاد ضداشتغال ملی هستند

  مناطق آزاد ضداشتغال ملی هستند

  تقدیمی هدف:

  مناطق آزاد ضداشتغال ملی هستند/فرار از حقوق حقه کارگران .فعالان کارگری با انتقاد از محرومیت کارگران شاغل در مناطق آزاد از حمایت‌های قانون کار، افزایش تعداد این مناطق در شرایط فعلی اقتصاد کشور را عامل تشدید مشکلات جامعه کارگری می دانند .

  به گزارش خبرنگارهدف، یکی از معضلات پیش روی مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی خارج بودن از چترحمایتی قانون کار و تبعیت کارگران این مناطق از شمول مقررات نیروی انسانی شاغل در مناطق آزاد است که این موضوع بهره مندی نیروی کار شاغل در این مناطق را از مواد حمایتی قانون کار از جمله استقلال، اعتراضات و اعتصابات تشکل‌ها و تعیین دستمزد سالانه با رعایت اصل سه جانبه گرایی و سایر حمایت ها محروم می کند.

  از طرفی فارغ از ضعف مناطق آزاد از بدو تاسیس در حوزه حمایت از نیروی کار، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران این مناطق از بدو تاسیس تاکنون نتوانستند در اهداف پیش بینی شده از جمله شکوفایی اقتصاد و جذب سرمایه گذار موفق باشند.

  با این حال هفته گذشته سرانجام، پیشنهاد دولت در خصوص افزایش مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی در کمیسیون اقتصادی مجلس به اتمام رسید تا  بررسی این لایحه در نوبت دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

  در همین زمینه فرامرز توفیقی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفتگو با خبرنگار خبر، با انتقاد از عدم کارایی مناطق آزاد تاسیس شده در کشور گفت:  نخستین سوالی که پیش از افزایش تعداد مناطق آزاد باید مطرح باشد این است که آیا مناطق تاسیس شده طی سالهای گذشته به اهداف خود رسیدند؟

  وی با بیان اینکه فعالیت مناطق آزاد با فلسفه وجودی تاسیس این مناطق مغایرت دارد، ادامه داد: از اهداف مهم تشکیل مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه تجاری، رفع موانع کارافرینی، اشتغالزایی و جذب سرمایه گذاری بود و طبیعتا در شرایطی که تصمیم به افزایش این مناطق گرفته شده باید پیش از اتخاذ تصمیم یک گزارش عملکرد و جامع ارائه می‌شد تا بررسی کنیم آیا این مناطق تاکنون به رفع موانع تولید، حذب سرمایه گذاری و شکوفایی اقتصادی کمک کرده‌اند؟

  این فعال صنفی کارگری، با تاکید بر اینکه ادامه این فرایند و افزایش تعداد مناطق آزاد با شیوه فعلی یک تصمیم و اقدام ابتر است، تصریح کرد: متاسفانه در این مناطق سودجویی، رانت خواری و فرار از مسئولیت‌های قانونی سرمایه گذاران به شدت چشمگیر است به نوعی این مناطق به لنگرگاه اجناس بی کیفیت و غیراستاندارد کشورهای دسته چندم تبدیل شده است.

  نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: چندین سال است که در مورد اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنیم اما این یک واقعیت است که بسیاری از مردم ما به دلیل اجناس ارزان در مناطق آزاد، نیم نگاهی به سفر به این مناطق دارند تا اجناس قاچاق وارده شده و بی کیفیت را خریداری کنند.

  مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ضد اشتغال ملی هستند

  توفیقی با اشاره به افزایش گردش مالی غیرقابل پایش در مناطق آزاد گفت: طبیعتا به دلیل این گردش مالی غیرقابل پایش و سودهای بالا، انگیزه سرمایه گذاران برای ورود به این مناطق بسیار زیاد است.

  وی ادامه داد: بنابراین با این شرایط نابسامان حاکم بر مناطق آزاد، به جای وضع قوانین کنترلی، قصد دارند تعداد این مناطق را افزایش دهند که جای تامل دارد؛ از طرف دیگر فارغ از ضد اشتغال بودن مناطق آزاد و ناکارآمدی این مناطق برای نیروی کار، دولت باید این موضوع را بررسی کند که در مناطق آزاد و ویژه چند بنگاه اقتصادی و صنعتی فعال حضور دارد که در تولید ناخالص ملی ایفای نقش می کنند.

  این فعال صنفی کارگری تاکید کرد: در حال حاضر ایجاد مناطق آزاد جدید با فلسفه وجود مناطق آزاد در دنیا هیچ تناسبی ندارد و در حقیقت می توان گفت که این اقدام، به نوعی فرار از حقوق حقه کارگران است.

  وی گفت: در دستور کار قرار گرفتن این لایحه در مجلس، بخصوص در سال حمایت از کالای ایرانی باعث تعجب و تاسف است و امیدواریم نمایندگان مجلس در هنگام بررسی در صحن علنی، به این لایحه رای ندهند.

  لابی صاحبان زر و زور قوی‌تر از کارگران است

  توفیقی با اشاره به محرومیت کارگران و نیروی انسانی شاغل در این مناطق از شمول قانون کار، گفت: متاسفانه در فرایند بررسی چنین لوایحی، از فعالان صنفی بخش هیچ نظرخواهی و دعوتی برای شرکت در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس نمی شود و باید اعلام کنیم که لابی صاحبان زر و زور، بسیار قوی‌تر از کارگران است.

  علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار نیز پیش از این در گفتگو با خبر با تاکید بر اینکه اصرار بر گسترش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، هم بزرگترین تهدید برای اقتصاد و تولیدملی و هم تهدیدی جدی برای کارگران است، گفته بود: در وهله نخست در این مناطق موضوعی به نام سه جانبه گرایی وجود ندارد و تصمیمات حوزه روابط کار به هیچ وجه با مشارکت نماینده کارگر، کارفرما و دولت اتخاذ نمی شود.

  به گفته وی، در صورت تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی، کارگران شاغل در مناطق مورد نظر دیگر مشمول قانون کار نیستند و تحت پوشش مقررات اشتغال نیروی انسانی شاغل در مناطق آزاد قرار می‌گیرند در حالیکه دولت و مجلس حق ندارند مردم سرزمین اصلی را از قوانین خود مستثنی و قوانین سختگیرانه تری را به آنها تحمیل کنند.

  این عضو کارگری شورای عالی کار با بیان اینکه تمام سرزمین اصلی کشور باید به صورت واحد از قانون کار کشور تبعیت کند، خواستار ابطال مقررات نیروی انسانی شاغل در مناطق آزاد و قرار گرفتن تمام کارگران تحت پوشش قانون کار شد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۲۳ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۲۲ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  کاهش ۴۰ هزار تومانی قیمت بسته یک کیلوگرمی چای خارجی

  نماینده سازمان جهانی چای در ایران، با اشاره به کاهش ۴۰ هزار تومانی قیمت هر بسته یک کیلویی چای خارجی، گفت: قیمت چای ایرانی، طی ۵ ماه گذشته حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. مطلب کامل

  ۲۱ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

     ... مطلب کامل

  اقتصاد مقاومتی با گران کردن بنزین اجرا نمی‌شود

  نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: صادرات کشاورزی و فرآورده‌های پتروشیمی به کشورهای همسایه و برداشت از مخازن مشترک، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است نه گران کردن بنزین و آب و برق. مطلب کامل

  ۲۰ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ریشه به وجود آمدن حساب‌های بانکی اجاره‌ای کجاست؟

  مدیرکل مبارزه با پولشویی سازمان مالیاتی گفت: بانک مرکزی متعهد است که اطلاعات حساب‌هایی با گردش مالی بالای ۵ میلیارد تومان را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد. مطلب کامل

  ۱۸ مهر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۴۷۰۰ کودک زباله گرد در تهران زندگی می‌کنند

  ببیش از ۴ هزار و ۷۰۰ کودک زباله گرد در تهران زندگی می کند که ۴۰ درصد آنها تنها نان آور خانواده اند. این کودکان در معرض انوع بیماری های عفونی مانند هپاتیت و ایدز، بیماری های پوستی و... هستند. مطلب کامل

  تنها غذاخوردن موجب کاهش وزن می شود

  محققان عنوان می کنند غذاخوردن دسته جمعی تاثیر شدیدی بر افزایش مصرف غذا در مقایسه با تنهایی غذاخوردن دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.