• ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • لایحه بودجه ۹۹ عاری از اصلاحات ساختاری است    :   یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت هیچیک از اقدامات اصلاحات ساختاری را در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور لحاظ نکرده است، گفت: دولت سیاست درستی برای جبران کسری بودجه ندارد.
 • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • خرید تضمینی محصولات کشاورزی و چالش‌های آن    :   اجرای قانون «خرید تضمینی محصولات کشاورزی» در سالهای اخیر با چالش مواجه شده به همین دلیل سیاست «قیمت تضمینی» یکی از راهکارهایی است که پیشنهاد می شود جایگزین این قانون شود.
 • عنوان روزنامه های چهارشنبه ۱۳ ابان ۱۳۹۸    :   ...
 • ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو    :   ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو/اقدامات نمایشی را متوقف کنید.فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به اقدامات نمایشی در این راستا دست می‌زند.
 • ملاک معافیت بیمه‌ای ناشران باید «تولید کتاب» باشد نه «محل نشر»

  ملاک معافیت بیمه‌ای ناشران باید «تولید کتاب» باشد نه «محل نشر»

  تقدیمی هدف:

  رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران تاکید کرد: بازرسین سازمان تامین اجتماعی باید بر اساس میزان تولید کتاب، در مورد معافیت یا عدم معافیت ناشران از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تصمیم بگیرند.

  به گزارش خبرنگار هدف، برابر آمارهای رسمی در حال حاضر حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ پروانه نشر کتاب در کشور صادر شده است که حدود ۸۰۰۰ مورد آن تنها مربوط به شهر تهران است. تعداد قابل توجهی از این ناشران (حدود ۲۵۰ مورد) به صورت ناشر-کتابفروش فعالیت می‌کنند؛ یعنی در واقع کار نشر و کار کتابفروشی را یکجا و در یک مکان انجام می‌دهند.

  بعضاً گزارش‌هایی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه بازرسان سازمان تامین اجتماعی در بازدیدهای خود، تنها مکان دفتر نشر را مورد بازرسی قرار می‌دهند و با توجه به ملاک‌هایی که در قانون مربوط به گروه‌های مشمول معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما، بابت آنچه «نپرداختن حق بیمه سهم کارفرما» عنوان می‌شود، جریمه مربوطه را از ناشران مطالبه می‌کنند.

  همچنین گاه و بی‌گاه نیز شنیده شده است که در بازدیدهای بازرسان این سازمان از کتابفروشی‌ها و ناشر-کتابفروشی‌های سطح شهر تهران (به ویژه راسته خیابان انقلاب)،   «کد کارگاهی» آن دسته از ناشرانی که از معافیت بیمه‌ای استفاده می‌کنند ولی نشانی دفتر نشرشان همان نشانی کتابفروشی‌شان است، مسدود شده است.

  «محمود آموزگار» رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفتگو با خبرنگار هدف ، با اشاره به مشکلات اعضای این اتحادیه در رابطه با معافیت حق بیمه سهم کارفرما، گفت: قانون سازمان تامین اجتماعی به گروه‌های مشمول معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما، دو ماه وقت می‌دهد که لیست خود را ارائه و مبلغ مربوطه را پرداخت کنند و در آن قیده شده است که ندادن لیست و عدم پرداخت مبلغ مربوطه، موجب منتفی شدن معافیت این گروه‌ها و در عین حال پرداخت جریمه بابت آن، می‌شود.

  وی افزود: موارد بسیار زیادی در حوزه نشر و فروش کتاب وجود دارد که کارفرماها در اثر اشتباه، دچار نقص پرداخت می‌شوند؛ به خصوص الان که پرداخت‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود. نکته‌ای که ما به مسئولان ذیربط در سازمان تامین اجتماعی منتقل کرده‌ایم، این است که این مسئله «نپرداختن» نیست بلکه «کسر پرداخت» است؛ و قانون هم برای منتفی شدن معافیت یادشده، «نپرداختن» را ملاک قرار داده است و این هم به معنی نپرداختن تمام مبلغ مربوط به لیست است.

  آموزگار با اشاره به اینکه اصلاح این رویه، همواره خواسته جدی این اتحادیه از سازمان تامین اجتماعی بوده است، به جلسات متعددی که برای پیگیری و تحقق این خواسته برگزار شده است، پرداخت و ضمن یادآوری برگزاری یک کارگاه آموزشی با موضوع مقررات و قوانین سازمان تامین اجتماعی که اخیراً برای ناشران و کتابفروشان و با همکاری کمیسیون آموزش این اتحادیه و با حضور رضا معینی مدیر دفتر کارفرمایان معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی برگزار شده است، از وعده مسئولان این سازمان برای حل این مشکل خبر داد.

  رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: دوستان مربوطه در سازمان تامین اجتماعی به ما گفتند که در حال انجام اصلاحاتی در نرم‌افزار مربوطه هستند. در نرم‌افزار فعلی، چنانچه مبلغی که باید پرداخت شود، عیناً همان رقمی نباشد که سامانه بر اساس لیست تعیین می‌کند، نرم‌افزار آن را مورد پذیرش قرار نمی‌دهد و آن را به عنوان «عدم پراخت» در سوابق خود ثبت می‌کند؛ که بر اساس وعده‌های مسئولان مربوطه در سازمان تامین اجتماعی، مقرر شد که گزینه «کسر پرداخت» هم به آن افزوده شود و به میزان مبلغ پرداخت شده، کارفرما بتواند از معافیت بیمه‌ای خود بهره‌مند شوند و به میزانی هم که پرداخت نشده، سازمان تامین اجتماعی جریمه‌های متناسب را از کارفرما مطالبه کند.

  وی در مورد مشکلات ناشی از بازرسی‌های نمایندگان سازمان تامین اجتماعی از واحدهای صنفی حوزه نشر و فروش کتاب هم گفت: سازمان تامین اجتماعی در ای رابطه، مشمولین خود را به سه گروه تقسیم می‌کند؛ گروه صنفی که اشخاص حقیقی هستند، گروه حقوقی که اشخاص حقوقی هستند و گروه پیمانکاری؛ که در مورد گروه اول تنها یک بازرسی مرسوم و عادی از واحد صنفی صورت می‌گیرد، در مورد گروه دوم علاوه بر این شیوه، دفاتر قانونی، کل و روزانه آنها را هم می‌توانند بازرسی کنند و در مورد گروه سوم هم که علاوه بر موارد قبلی، قراردادهای پیمانکاری آنها را هم می‌توانند بازرسی کنند.

  آموزگار ادامه داد: در این رابطه (بازرسی) آنچه ما در جلسه اخیر به دوستان سازمان تامین اجتماعی متذکر شدیم، این بود که ما تعداد قابل توجهی ناشر داریم که کتابفروشی هم دارند و آدرس دفتر نشرشان، همان آدرس کتابفروشی‌شان است ولی بازرسان سازمان تامین اجتماعی وقتی به کتابفروشی آنها مراجعه می‌کردند، صرف نظر از اینکه این همان آدرسی است که در پروانه نشر صادره از سوی وزارت ارشاد برای آنها به عنوان ناشر قید شده است، به این بهانه که آنجا کتابفروشی است و دفتر نشر نیست، کارفرما را از معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما، محروم و از آنها جریمه بابت این «عدم پرداخت» مطالبه می‌کردند.

  رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران تاکید کرد: ما به دوستان سازمان تامین اجتماعی تذکر داده‌ایم که ملاک و معیار بازرسی‌ها، نباید محل بازرسی باشد بلکه باید میزان تولید باشد و این حق و امتیازی است که قانونگذار برای واحدهای تولیدی به خصوص واحدهای کوچک، قائل شده است. باید بازرسین این سازمان این نکته را مورد بررسی قرار دهند که فلان ناشر چه میزان کتاب تولید کرده است و آیا اصلاً کتابی تولید کرده است؟ چرا که اگر ملاک بازرسی را محل، در نظر بگیریم، ممکن است آن کارفرما همه شرایط برای برخورداری از معافیت یادشده را داشته باشد ولی اصلاً کتابی هم تولید نکرده باشد. پس بازرسین سازمان تامین اجتماعی باید بر اساس میزان تولید کتاب، در مورد معافیت یا عدم معافیت ناشران از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تصمیم بگیرند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  دارچین برای کاهش قند خون دیابتی ها مفید است

  به گفته محققان، افراد مبتلا به دیابت می توانند با تغییرات ساده در رژیم غذایی، میزان قندخون شان را کنترل نمایند. مطلب کامل

  روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد. مطلب کامل

  بینی‌هایی که هر روز کوچکتر می‌شود

  جراحی زیبایی بینی، یکی از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی در کشور است که متاسفانه مواردی از این جراحی‌ها به قیمت از دست دادن سلامت داوطلبان این نوع عمل‌ها منجر می‌شود. مطلب کامل

  مجازات افرادی که «گل» می‌کارند چیست؟

  مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاشت و تولید «گل» جرم است و مجازاتی از 10 میلیون ریال تا اعدام برای آن در نظر گرفته شده است. مطلب کامل

  ۱۰ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند. مطلب کامل

  ۹/۹ ۹۸عناوین روزنامه های صبح امروز

   ... مطلب کامل

  تولید پلاستیک حافظ محیط زیست از موز!

  محققان استرالیایی فرایندی برای تبدیل تنه موز به نوعی پلاستیک ابداع کرده اند که برای بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد و می توان بدون کاهش کیفیت تا ۳ بار آن را به طور کامل بازیافت کرد. مطلب کامل

  ۰۷ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  خانوارهای ایرانی از پس هزینه ها بر می‌آیند؟

  هزینه های اولویت دار برای خانوارهای ایرانی در بخش خوراکی و غیرخوراکی که شامل گوشت و مسکن و سوخت می شود که در آبان ماه به ترتیب با رشد تورم ۴۵.۷، ۲۱.۵ و ۳۹.۲ درصد مواجه بوده اند. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.