• «سرکه سیب معجزه لاغر شدن»؛ واقعیت یا شایعه؟    :   تمام آنچه که درمورد خواص سرکه سیب شنیده‌اید، لزوما درست نیست. با شایعاتی که درمورد آن وجود دارد آشنا شوید.
 • «خونه خالی»|شوک مثبت ورود خانه‌های خالی به بازار    :   «خونه خالی»|شوک مثبت ورود خانه‌های خالی به بازار/ وقتی دورنمای سوداگری کور می‌شود
 • تجمع وزرا برای نجات برجام    :   اروپا بالاخره جدیت به خرج داد؛ تجمع وزرا برای نجات برجام.وزیران خارجه کشورهای اروپایی پس از مدت‌ها تعلل در نشست بروکسل به فکر یافتن راهی برای نجات برجام هستند..وزرای خارجه هلند، بلژیک، لیتوانی و اسپانیا از جدیت خود برای یافتن راه حل خبر دادند.
 • ۲۴ تير ۱۳۹۸ – روزنامه‌های امروز    :   ...
 • درمان سریع خانگی عفونت ناخن فرو رفته در گوشت انگشت پا    :   عفونت ایجاد شده توسط فرو رفتن ناخن می تواند بسیار دردناک و ناراحت کننده باشد در ادامه مقاله موثرترین روش های درمانی برای از بین بردن عفونت فرو رفتن ناخن در گوشت را با شما در میان می گذاریم.
 • حقوق دریافتی اکثر مردم ایران چقدر است؟    :   یک فعال کارگری با طرح پیشنهاد توزیع کالاهای اساسی سهمیه‌ای گفت: وقتی نمی‌توانیم نظارت و کنترل لازم را روی قیمت کالاها داشته باشیم دولت باید هرچه سریع‌تر سهمیه‌بندی کالاهای اساسی را آغاز کند تا مردم با آرامش بیشتری نیازهای روزمره خود را تأمین کنند.
 • مدارس خشتی و فرسوده بلای جان آموزش و پرورش

  مدارس خشتی و فرسوده بلای جان آموزش و پرورش

  تقدیمی هدف:

  مدارس خشتی و فرسوده بلای جان آموزش و پرورش/امنیت سرلوحه اردوها.مهرماه ۹۷ دلایل متعددی برای اینکه آغاز سال تحصیلی را با اخبار خوش طی کنیم داشتیم که از دست رفتن جان سه دانش آموز در فضای مدرسه و فضای وابسته به آن، کام همه را تلخ کرد.

  به گزارش خبرنگار هدف ، دنیا بر همین روال می گردد. گاهی یک خبر بد و دردناک می تواند بر خبر خوش پیشی بگیرد. حالا تصور کنید اخبار بد به یکی اکتفا نکند. از این روست که مهرماهی که با چهره بشاش کودکانی که تازه پا به مدرسه گذاشتند، خبر افتتاح ۱۷۰۰ فضای آموزشی و پرورشی در کشور، حتی خبر حذف مشق شب که گرچه با این وضعیت تراکم کلاس های درس عملا در کمتر از نیمی از مدارس کشور قابل اجرا نیست، آغاز شد، خیلی زود با خبرهای تلخ زیرآوار ماندن دانش آموز کلاس اولی روستای گرماش سنندج -دنیا ویسی-، مضروب شدن دو معلم در روستایی در شیراز و واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان در نزدیکی تبریز که به فوت دو دانش آموز و یک نیروی سپاهی انجامید، چهره مهرماه را تلخ کرد.

  سه استان فارس، کردستان و آذربایجان شرقی از شروع سال تحصیلی تا امروز یا داغدار شده اند و یا متاثر از برخورد دور از شان با معلمان. در این میان مانند همیشه مسئولان آموزش و پرورش به جای توضیح قانع کننده تنها به حضور در میان خانواده ها، فرستادن پیام، دستور پیگیری اکتفا کرده اند. آنچه همچنان در میان مسئولان امری سخت و دشوار است «عذرخواهی رسمی» است.

  مگر نه اینکه دنیا ویسی به کلاس درسی می رفت که وظیفه تامین امنیت روانی و جانی در آن فضا به عهده آموزش و پرورش است؟ مگر نه اینکه هر سال درباره ایمنی اردوهای دانش آموزی بارها مسئولان مورد پرسش قرار می گیرند اما سالی نیست که فاجعه ای در این حوزه رخ ندهد؟

  همین چندی پیش رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفتگو با خبرنگار هدف اذعان کرد به طور میانگین ۳۰ درصد مدارس کشور فرسوده هستند.

  گرچه مسئولان در این سال ها تلاش کردند وضعیت آمار را کمی بهبود ببخشند و از آمار مدارس فرسوده کم کنند اما چطور می توان پذیرفت که مسئولان علیرغم اطلاع از فرسودگی ۳۰ درصدی مدارس که هر کدام مستعد گرفتن جان دانش آموزان هستند، اجازه برپایی کلاس را در آنها بدهند؟

  احتمالا همین جا موضوع همیشگی نبود اعتبارات و بودجه و امکانات و… پیش کشیده می شود که باید پرسید پاسخگوی از دست رفتن جان کودکان این سرزمین تا تامین بودجه مورد نیاز چه کسی است؟ آیا این اتفاقات به این منجر نخواهد شد که آموزش و پرورش هر چه در ساحتی دیگر در حال کاشتن است که آمار باسوادی را با  برای فرستادن دانش آموزان ترغیب خانواده ها در روستاهابه مدارس، کاهش دهد، رشته می شود؟

  مهرالله رخشانی مهر در همان گفتگو باهدف ، اعلام کرد : مدارس با خطر بالا مثل مدارس خشتی و گلی را تا پایان سال تحصیلی امسال جمع آوری می کنیم.

  این مدارس که عمدتا در روستاها هستند بیش از پیش عدالت آموزشی را زیر سوال می برند و این در حالی است که سالانه اعتباراتی فارغ از بحث اعتبارات برای نوسازی و تجهیز مدارس برای روستاها در نظر گرفته می شود که به نظر می رسد سال ها پیش باید به صورت جهادی موضوع مدارس خشتی و گلی و همچنین مدارس فرسوده حل و فصل می شد اما مسئولان هر سال نوید اتمام کار تا پایان آن سال را می دهند. جوابی که حالا دیگر مخاطبان آموزش و پرورش و والدین دنیا را راضی نمی کند.

  امروز روابط عمومی معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش خبر می دهد که مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر آموزش‌وپرورش از پیگیری‌های وی درباره حادثه ریزش دیوار حیاط مدرسه در سنندج تشکر کردند. در این دیدار که مهدی فرشادان نماینده سنندج،‌ حمدالله کریمی نماینده بیجار،‌ منصور مرادی نماینده مریوان و محسن بیگلری نماینده سقز و بانه حضور داشتند و درباره مسائل مبتلابه آموزشی استان کردستان نیز بحث و گفت‌وگو کردند.

  پس از حادثه ریزش دیوار حیاط مدرسه در روستایی از توابع آموزش و پرورش ناحیه سنندج که ‌یکی از دانش‌آموزان مدرسه مصدوم و متأسفانه بعد از اعزام به بیمارستان فوت شد، به دستور وزیر آموزش و پرورش تیمی ویژه برای بررسی و رسیدگی این موضوع مأمور شده است.

  در واقع این ماموریتی است که جوابش از پیش مشخص است. فرسودگی مدرسه مقصر اصلی این حادثه دردناک است.

  از سوی دیگر ایمنی حداکثری برای اردوهای دانش آموزی باید بدون کوچکترین اهمالی پیگیری شود و مورد توجه وزارت آموزش و پرورش باشد چون همه می دانیم که خطر همیشه در جاده های کشور وجود دارد و هر روز به طور میانگین جان ۴۴ نفر را می گیرند. اما اینکه از میان این ۴۴ نفر، نام چند دانش آموز در تاریخ تصادفات جاده ای ثبت شود، قبل از هر چیز مسئولیت را متوجه آموزش و پرورش  می کند.

  اینکه از مهرماه کمتر از یک ماه نگذشته و خبر درگذشت سه دانش آموز در محیط مدرسه یا وابسته به آن مخابره می شود، جای تامل دارد. این تامل برای تمام مسئولان دولتی لازم و پاسخگویی را می طلبد. اما شاید قبل از همه اینها برای بازگشت به فضای دیده شدن اخبار خوبی که از وزارتخانه پر مخاطب آموزش و پرورش مخابره می شود نیاز به یک «عذرخواهی رسمی» باشد. اتفاقی که متاسفانه در سنوات گذشته هم برای اتفاقات مشابه و حتی نادر مانند آنچه درباره آزار و اذیت دانش آموزان یکی از مدارس پسرانه تهران رخ داد، عملی نشد و مسئولان به ابراز تاسف بسنده کردند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  سالیانه یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکار کشور اضافه می شود

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ماهیانه ۱۰۰ هزار نفر به لشگر بیکاران اضافه می شود گفت: دولت باید یک چتر امنیت روانی برای آنها ایجاد کند که وقتی سرپرست خانواده شب خوابید دغدغه تامین اقلام کالاهای اساسی فردا را نداشته باشد. مطلب کامل

  ایران در هر شرایطی نفت صادر خواهد کرد

  وزارت امور خارجه ایران شرح داد که تهران قصد دارد نفت را در هر شرایطی که ممکن است، صادر نماید. مطلب کامل

  ۲۲ تير ۱۳۹۸ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سپاه مقر تروریست‌ها در مرز اقلیم کردستان عراق را گلوله‌باران کرد

  روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای از گلوله باران مقرهای تروریست‌ها در حاشیه مرزهای اقلیم کردستان عراق با ایران و هلاکت و زخمی شدن شمار زیادی از تروریست‌ها خبر داد. مطلب کامل

  پاسکاری بودجه‌ای دولت و مجلس

  قرار بر این بود که در چهار ماهه اول سال، مجلس و دولت با همکاری همدیگر مشکلات ساختاری بودجه را برطرف کنند اما هنوز اقدام در خوری در این باره انجام نشده است. مطلب کامل

  ۱۹ تير ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ

  افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ / گرمای هوا مرغ‌ها را لاغر کرد.عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی از افزایش هزارتومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط کشوری قیمت این کالا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان در هرکیلوگرم است. مطلب کامل

  واکنش آمریکا به برخورد توهین‌آمیز با تیم ملی والیبال ایران

  سخنگوی اداره گمرک و مرزبانی آمریکا مدعی شد روند ورود اعضای تیم ملی والیبال ایران بدون مشکل خاصی و طبق «رویه‌های عادی» صورت گرفته است. مطلب کامل

  ۱۸ تير ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  آزمایش های جدید دی ان ای اسرار خانوادگی را افشا می کند

  دانشمندان هشدار می دهند با پیشرفت فناوری آزمایش های جدید دی ان ای اسرار خانوادگی گسترده ای را در مورد هر فرد افشا می کنند که این امر امنیت و حریم شخصی افراد را به خطر می اندازد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.