• ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل    :   کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل/رودهای لرستان منبع تولید برق .یک مقام مسئول در معاونت علمی ریاست جمهوری با تاکید بر بهره مندی از انرژی تجدیدپذیر پس از سیل گفت: سیل نعمت الهی می تواند به ما در تأمین برق بیش از گذشته کمک کند.
 • آغاز فروش گوشت نیمایی در فروشگاه‌ها از اول اردیبهشت    :   توزیع گوشت تنظیم بازاری درحالی از اول اردیبهشت ماه در فروشگاه های زنجیره ای از سرگرفته خواهد شد که قیمت ها نسبت به قبل تفاوت بسیاری دارد.
 • ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری    :   ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری/ارقامی که روی کاغذ ماند.برنامه ششم توسعه که کاهش سالانه ۰.۸ درصدی نرخ بیکاری را پیش بینی کرده بود، باز هم در تحقق این هدفگذاری ناکام ماند تا تجربه پیش بینی‌های غیرواقع برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم نیز تکرار شود.
 • ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • شرکت‌های دولتی به ثبت اطلاعات در سامانه یکپارچه ملزم شدند    :   معاون اول رئیس جمهور با ارسال بخشنامه‌ای، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌ها را به بارگذاری اطلاعات در سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی ملزم کرد.
 • بزرگترین مسئله قرن بیست و یکم؛

  تقدیمی هدف:

  تغییرات آب و هوایی به سرعت در حال نابودی جهان است

  بزرگترین مسئله قرن بیست و یکم؛ تغییرات آب و هوایی به سرعت در حال نابودی جهان است

  جامعه > محیط زیست – انسان تنها موجودی است که برای بقا و راحت تر شدن زندگی اش از روز اول حضور در کره زمین شرایط را تغییر داده، اما همیشه شرایط فقط به علت راحت بودن تغییر کرده است نه بقا. این کار عاقبت ناگواری در راه دارد؛ برای مثال اگر افزایش دما به همین شکل ادامه یابد تا ۵۵ سال دیگر خلیج فارس مکانی برای زندگی نخواهد بود.

  نیو صدر: کره زمین در عمر ۴٫۵ میلیارد ساله‌اش، بارها دچار تغییرات آب و هوایی شده است؛ از دوران هایی که تمام زمین را یخ گرفته است تا دوران های بسیار گرمتر، این تغییرات فقط دلایل طبیعی داشتند. اما آن تغییرات چه تفاوتی با تغییرات اکنون دارد؟!

  دانشمندان مطمئن هستند که تغییرات آب و هوایی و گرم شدن اکنون زمین را با هیچ دلیل طبیعی نمی توان توجیه کرد. دلیل اصلی این تغییرات ما انسان ها هستیم که با سوزاندن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ، نفت و گاز های طبیعی کربن دی اکسید را به اتموسفر اضافه می کنیم و منجر به گرم شدن زمین می شویم.

  نمودار  اول : مقدار کربن دی اکسید از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰
  نمودار دوم: تغییرات دما کره زمین از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰

  به گزارش سی‌ان ان تغییرات طبیعی آب و هوایی با سرعت بسیار کمی انجام می شود و به آدم ها زمان می دهد خود را با شرایط آرام آرام وفق بدهند، ولی الان این تغییرات به علت طبیعی نبودن با سرعت بسیار زیادی در حال انجام است.

  نتیجه این گرم شدن زمین خشک تر شدن بعضی از مناطق و بر عکس مرطوب شدن مناطق دیگر است که باعث ایجاد خشکسالی، سیل و طوفان می شود. در ۲ دهه اخیر آمار فاجعه های طبیعی ۲ برابر شده و این یکی از واضح ترین تاثیرات تغییرات آب و هوا است.

  این تغییرات آب و هوایی که شاید بزرگترین مشکل بشر در قرن بیست و یکم باشد، آسیب های زیادی به محیط زیست و انسان ها خواهد زد.

  بیش از ۱۰۰ میلیون نفر فقیر می شوند

  بانک جهانی در گزارشی که هفته پیش منتشر شد اعلام کرد: هم اکنون افراد زیادی از تغییرات آب و هوا دچار فقر شدند، ولی تعداد آن ها به سرعت روبه افزایش است و تا ۱۵ سال دیگر این تعداد به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر خواهد رسید.

  رئیس گروه بانک جهانی در این رابطه گفت: این گزارش پیامی واضح را می رساند که تمام کردن فقر به هیچ شکلی ممکن نیست مگر اینکه تهدید تغییرات آب و هوا را روی افراد فقیر کاهش دهیم.

  کمبود غذا در آفریقا تا سال ۲۰۴۰ ، ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت و این میزان ۷۵ سال دیگر به ۷۰ درصد خواهد رسید. به پیش‌بینی بانک جهانی آمار کسانی که روزی با کمتر از ۱٫۹ دلار آمریکا زندگی می کنند تا یک ماه دیگر به ۷۰۰ میلیون نفر یعنی ۷٫۵ درصد جمعیت زمین خواهد رسید.

  خلیج فارس دیگر مکانی برای زندگی نخواهد بود !

  به گزارش گاردین؛ تا ۵۵ سال دیگر امواج گرمایی شدید که در جهان هنوز دیده نشده است، وارد ابوظبی، دوبی، دوحه، قطر و سواحل جنوبی ایران می شود، این تحقیق نشان می دهد جهان در آن روزها گرمترین روزهایش را تجربه خواهد کرد.

  ۲ محقق دانشگاه «ام آی تی» در این رابطه گفته اند: نتیجه تحقیق ما گرم شدن عجیب منطقه ای است، اگر تولید کربن دی اکسید قطع نشود احتمالا سکونت در این مناطق ممکن نخواهد بود.

  آن ها گفتند آینده بسیاری از مناطق خلیج فارس می توانند مانند شرایط کنونی بیابان شمال دور در آفریقا باشد که هیچ انسانی در آن زندگی نمی کند. طبق این تحقیقات تا حدود ۵۰ سال دیگر ۴۵ درجه دما عادی تابستان شهر های این منطقه خواهند شد، دما بعضی مناطق مثل کویت به ۶۰ درجه خواهد رسید. در تیر ماه امسال دما بندر ماهشر در ایران به ۴۶ درجه با رطوبت ۵۰% رسید.
  از سال ۲۰۳۰ تا ۲۰۵۰، ۵ میلیون نفر به علت تغییرات آب و هوایی می میرند

  به گزارش سازمان جهانی بهداشت، از سال ۲۰۳۰ تا ۲۰۵۰ سالانه ۲۵۰ هزار نفر به علت بیماری های ناشی از گرم شدن کره زمین مانند مالاریا می میرند. ۳۸ هزار نفر علت قرار گرفتن در معرض گرما، ۶۰ هزار نفر به علت مالاریا، ۹۵ هزار نفر به علت سوء تغذیه کودکی و ۴۸ هزار نفر به علت مشکلات معده.

  ضرر های مالی تغییرات آب و هوایی هم تا سال ۲۰۳۰ به ۲ تا ۴ میلیارد دلار خواهد رسید.

  بوستون تا میامی غرق می شوند

  با گرم شدن کره زمین و آب شدن یخ های قطبی تا یک قرن دیگر ارتفاع آب دریا ها افزایش خواهد یافت.

  این افزایش ارتفاع آب ها از ۱۰تا ۹۱ سانتی متر خواهد بود، و این باعث نابودی بسیاری از جزایر و شهر های ساحلی خواهد شد.
  افزایش ۹۱ سانتی متری آب های دریا هر شهری را در سواحل شرقی آمریکا از میامی تا بوستون را غرق می کند. حدود ۱۰۰ میلیون نفر در اطراف شهر های ساحلی زندگی می کنند . این یعنی ده ها میلیون نفر باید خانه شان را تغییر دهند.

  تا ۳۵ سال دیگر یک چهارم گونه های حیوانی نابود خواهد شد !

  به گزارش نیچر افزایش دما به جز آب و هوا، پوشش های گیاهی را هم تغییر می دهد. این موضوع جانوران را مجبور می کند تا مهاجرت کنند.

  سرعت زیاد تغییرات آب و هوایی از سرعت مهاجرت و یا وفق کردن گونه های حیوانی با محیط بیشتر است، کارشناسان پیش‌بینی می کنند اگر افزایش دما با همین شدت ادامه پیدا کند یک چهارم گونه های جانوری کره زمین نابود خواهند شد.

  آخرین وزغ طلایی در سال ۱۹۹۹ اولین گونه ای بود که به علت تغییرات آب و هوایی نابود شد، شاید به علت آب شدن یخ ها، خرس های قطبی هم گونه ای باشند که تا ۱۰۰ سال دیگر روی زمین دیده نشوند.

  تغییرات آب و هوایی آسیب های بی شماری دارد، از تاثیر داشتن آن روی جنگ سوریه تا تاثیر آن روی کاهش زاد و ولد.

  بعد از ده ها سال نا موفق بودن در جلوگیری از تغییرات آب و هوا یکی دو هفته دیگر مسئولان بیش از ۱۹۰ کشور در کنفرانسی در پاریس با هم در رابطه با بزرگترین مسئله جهان در قرن بیست و یکم ملاقات خواهند کرد، اما این مسئله فقط توسط سیاستمداران کشور های مختلف حل نمی شوند مردم برای نجات فرزندانشان جه باید انجام دهند؟!

  به گفته سایت تغییرات آب و هوا انسان ها می توانند با استفاده از لامپ های کم مصرف، استفاده کمتر از آب، تغییر روش حمل نقلشان و استفاده از وسایلی مانند دوچرخه، کاشتن گیاه هایی که به آب کمتری نیاز دارند جهانشان را از وقوع یک فاجعه در آن نجات دهند.

  xx

  xx

  gps1

  مطالب مرتبط :

  فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۹ نکته مهم که زنان سیل‌زده باید آن را بدانند

  در جریان بروز سیل، زنان آسیب‌پذیرترین قشر هستند. به خصوص اگر خدمات‌رسانی بهداشتی به موقع و یا به نحو احسن انجام نگیرد. مطلب کامل

  اخطاریه سازمان هواشناسی درباره بارش‌های سیل‌آسا و آبگرفتگی معابر

  سازمان هواشناسی در اخطاریه ای با اعلام بارش‌های شدید طی روزهای شنبه،‌ یکشنبه و دوشنبه نسبت به وقوع سیل و ابگرفتگی معابر هشدار داد. مطلب کامل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل/ آغازپرداخت بیمه بیکاری درمناطق سیل‌زده.مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار،با اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان مشمول قانون کار درمناطق سیل زده گفت:براساس اطلاعات اولیه حدود۱۰هزار شغل تحت تأثیر حادثه سیل قرارگرفتند. مطلب کامل

  ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  دلایل علمی بارشهای اخیر

  دلایل علمی بارشهای اخیر/ چگونه از منافع سیل بهره مند شویم.یک مقام مسئول در معاونت علمی دلایل علمی بارشهای اخیر در کشور را تشریح کرد و گفت: فناوریهای جدید می توانند هم در زمینه پیش بینی سیل و هم در زمینه کاهش خسارت های ناشی از آن کاربرد داشته باشند. مطلب کامل

  ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها/جوانان آرمانگرا، قهرمانان«عصرجدید».طعم گس تلخی نوروز ۹۸ برای همیشه در ذهن ایرانی‌ها باقی خواهد ماند. اما آنها دوباره در خلال این وقایع تلخ و مصیبت‌بار گمشده‌شان را پیدا کردند. مطلب کامل

  ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی/باید و نبایدهای ادغام .عرضه سهام بانکهای ادغامی از امروز ۱۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد و اتاق فرمان بانک مرکزی، بایدها و نبایدهای لازم برای ادغام موفق و فروش سهام آنها را رسما ابلاغ کرده است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.