• ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • لایحه بودجه ۹۹ عاری از اصلاحات ساختاری است    :   یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت هیچیک از اقدامات اصلاحات ساختاری را در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور لحاظ نکرده است، گفت: دولت سیاست درستی برای جبران کسری بودجه ندارد.
 • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • خرید تضمینی محصولات کشاورزی و چالش‌های آن    :   اجرای قانون «خرید تضمینی محصولات کشاورزی» در سالهای اخیر با چالش مواجه شده به همین دلیل سیاست «قیمت تضمینی» یکی از راهکارهایی است که پیشنهاد می شود جایگزین این قانون شود.
 • عنوان روزنامه های چهارشنبه ۱۳ ابان ۱۳۹۸    :   ...
 • ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو    :   ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو/اقدامات نمایشی را متوقف کنید.فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به اقدامات نمایشی در این راستا دست می‌زند.
 • وقتی خشکی سراغ بینی می آید+ درمان

  وقتی خشکی سراغ بینی می آید+ درمان

  تقدیمی هدف:

  خشکی بینی دستگاه بخور خشک شدن بینی می‌تواند ناخوشایند و گاهی دردناک باشد اما درمان‌های خانگی بسیاری برای خشکی بینی وجود دارد.

  به گزارش خبرهدف : انواعی از درمان‌های خانگی برای خشکی بینی عبارت از بخور دادن، استفاده از مرطوب کننده و اسپری بینی و شست و شو هستند.

  اصطلاح پزشکی برای احساس خشکی داخل مجرای بینی، “رینیت سیکا” بوده و این پدیده اغلب به دلیل سرماخوردگی یا آلرژی ایجاد می‌شود.

  خشکی بینی معمولا خطرناک نیست اما در صورتی که درمان نشود می‌تواند علائم ناخوشایندی همچون خارش، سوزش، چوب شدگی، خون دماغ و تجمع خلط را به همراه بیاورد.

  درمان‌های خانگی زیر از سایت تخصصی “مدیکال نیوز تودی” می‌تواند به جلوگیری و رهایی از علائم خشکی داخل بینی کمک کند:

  استفاده از دستگاه بخور

  یک دستگاه بخور به حفظ رطوبت مجرای بینی کمک می‌کند که باعث رهایی از تجمع خلط و تخلیه درست سینوس‌ها می‌شود. دستگاه بخور می‌تواند رطوبت از دست رفته ناشی از تهویه هوا و حرارت مرکزی در خانه‌ها و ادارات را جایگزین کند.

  در حالت ایده آل یک فرد باید به طور روزانه دستگاه بخور را تمیز کند تا از رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها که برای سلامت مضر هستند، جلوگیری شود. رطوبت مناسب ایده آل بسته به دمای هوای اتاق در محدوده ۳۰ تا ۵۰ درصدی است.

  مهم است توجه داشته باشیم که سطوح بالاتر رطوبت می‌تواند رشد گرد و غبار، قارچ‌ها و سایر آلرژن‌ها را که به تشدید علائم می‌انجامند، افزایش دهد. رطوبت‌سنج دستگاهی است که رطوبت نسبی را اندازه گیری کرده و می‌تواند به فرد برای تشخیص تنظیم درجه دستگاه بخور کمک کند.

  بخور دادن

  افرادی که به دستگاه بخور دسترسی ندارند می‌توانند همان نتایج را با استنشاق بخار از طریق یک کاسه آب داغ، حمام گرم و سونا کسب کنند. با این حال مزایای بخور دادن این چنینی ممکن است موقتی باشد. برای جلوگیری از سوختن پوست اطمینان حاصل کنید که آب داغ بیش از حد جوش نباشد.

  مصرف کافی مایعات

  مصرف کم مایعات و کمبود آب بدن می‌تواند به خشکی بافت‌های بدن از جمله بافت‌های مجرای بینی منجر شود. در گذشته پزشکان نسبت به مصرف روزانه هشت لیوان آب توصیه می‌کردند اما یک تحقیق در سال ۲۰۱۸ میلادی نشان می‌دهد که بهترین راه برای تامین کافی مایعات بدن فرد، نوشیدن آب در زمان‌هایی است که احساس تشنگی می‌کند مگر اینکه فرد مشغول انجام تمرین‌ها و ورزش‌های شدید و سخت باشد.

  استفاده از اسپری بینی سالین

  اسپری‌های بینی سالین (آب نمک) مجرای بینی را مرطوب می‌کند. این عمل جریان مخاط موکوسی بینی را بهبود بخشیده و باعث خارج شدن مواد محرکی همچون گرد و غبار، خاک و دانه‌های گرده پیش از این که فرصت ایجاد التهاب داشته باشند، می‌شود. اسپری‌های سالین به طور کلی ملایم بوده و در داروخانه‌ها بدون نیاز به نسخه در دسترس هستند. همیشه پیش از استعمال، بسته بندی این اسپری‌ها را مطالعه کرده و از دستورالعمل‌های آن پیروی کنید.

  به جای استفاده از این اسپری‌ها همچنین می‌توانید محلول آب نمک را با استفاده از موادی از جمله نمک بدون ید که به طور ایده آل حاوی مواد ضد انجماد یا نگهدارنده نباشد چرا که این مواد می‌تواند مجرای بینی را تحریک کند، جوش شیرین، یک فنجان آب مقطر یا آب شیرینی که برای سه تا پنج دقیقه جوشانده شده است و نیز یک بطری اسپری کوچک در خانه تهیه کنید.

  برای تهیه و استفاده از محلول آب نمک (برای بزرگسالان) از مراحل زیر پیروی کنید:

  ۱) سه قاشق چای خوری نمک را با یک قاشق چای خوری جوش شیرین به خوبی مخلوط کنید.

  ۲) یک قاشق چای خوری از این مخلوط را به آب اضافه کنید.

  ۳) در صورت استفاده از آب جوش ابتدا صبر کنید تا کاملا خنک شود.

  ۴) این محلول را داخل بطری اسپری بریزید.

  ۵) سر را به طرف جلو کج کرده و به آرامی با بینی نفس بکشید. محلول را در هر سوراخ بینی یک یا دو بار اسپری کنید.

  ۶) پیش از هر بار استفاده مطمئن شوید که بطری اسپری تمیز است و یک محلول جدید تهیه کنید.

  شست و شوی بینی با سرنگ یا پمپ

  همچنین می‌توان داخل بینی را به طور کامل با استفاده از یک سرنگ یا پمپ‌های مخصوص شست و شوی بینی موجود در داروخانه‌ها توسط محلول‌های نمک شست و شو داد.

  این کار می‌تواند باعث خارج شدن محرک‌ها از بینی و تمیز شدن حفره بینی شود تا بینی بهتر بتواند داروهای دیگر را جذب کند.

  محلول‌های شست و شوی بینی در داروخانه‌ها در دسترس هستند اما پیش از همیشه بسته بندی آنها را به دقت مطالعه کرده و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. همچنین می‌توان این محلول را در خانه به طریق زیر استفاده کنید:

  ۱) محلول آب نمک را به طریق شرح داده شده در بالا تهیه کنید.

  ۲) محلول را داخل سرنگ یا پمپ بریزید.

  ۳) روی روشویی خم شوید و سرتان را پائین و به سمت چپ قرار دهید.

  ۴) سرنگ یا پمپ را داخل سوراخ سمت راست بینی قرار دهید.

  ۵) به طور طبیعی از طریق دهان نفس بکشید و با فشار دادن آرام سرنگ نیمی از محلول آب نمک را داخل سوراخ بینی بریزید. پس از چند ثانیه محلول باید در داخل بینی جریان یابد.

  ۶) محلولی که وارد دهانتان می‌شود را به بیرون تف کنید.

  ۷) بینی را به آرامی فین کنید تا آن را از هر گونه بقایا پاک کنید.

  ۸) این مراحل را برای سوراخ دیگر بینی نیز تکرار کنید.

  ۹) از درست بودن زاویه سر اطمینان حاصل کنید تا از جریان یافتن محلول به پشت گلو یا به چشم‌ها جلوگیری کنید.

  ۱۰) پیش از هر بار استفاده مطمئن شوید که سرنگ یا پمپ تمیز است و دوباره محلول جدید تهیه کنید.

  بنابر این گزارش، خشکی بینی اغلب ناشی از فین کردن بیش از حد بینی یا استفاده از برخی داروها مانند ضد انعقادهای بینی و آنتی هیستامین‌هاست. اما گاهی خشکی دائم بینی می‌تواند پیامد یک بیماری جدی‌تر باشد. به عنوان مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  – سندرم شوگرن: این اختلال، ایمنی غددی را که مایعات مخاطی مانند اشک و بزاق ترشح می‌کنند، تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث خشکی چشم و دهان شده و همچنین می‌تواند بر بینی و سایر قسمت‌های بدن تاثیر بگذارد.

  – رینیت آتروفیک: این بیماری باعث ضخیم شدن پوشش داخل مجرای بینی و خشک شدن پوسته داخل بینی می‌شود. از عوارض این بیماری می‌توان به آسیب دیدن قوه بویایی، خون ریزی بینی و عفونت اشاره کرد.

  بنابراین در صورتی که بینی‌تان به طور مداوم یا شدید خشک شده یا خشکی بینی همراه با علائمی از قبیل درد، خون‌ریزی‌های مکرر بینی یا علائم عفونت بود، حتما به پزشک مراجعه کنید.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  دارچین برای کاهش قند خون دیابتی ها مفید است

  به گفته محققان، افراد مبتلا به دیابت می توانند با تغییرات ساده در رژیم غذایی، میزان قندخون شان را کنترل نمایند. مطلب کامل

  روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد. مطلب کامل

  بینی‌هایی که هر روز کوچکتر می‌شود

  جراحی زیبایی بینی، یکی از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی در کشور است که متاسفانه مواردی از این جراحی‌ها به قیمت از دست دادن سلامت داوطلبان این نوع عمل‌ها منجر می‌شود. مطلب کامل

  مجازات افرادی که «گل» می‌کارند چیست؟

  مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاشت و تولید «گل» جرم است و مجازاتی از 10 میلیون ریال تا اعدام برای آن در نظر گرفته شده است. مطلب کامل

  ۱۰ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند. مطلب کامل

  ۹/۹ ۹۸عناوین روزنامه های صبح امروز

   ... مطلب کامل

  تولید پلاستیک حافظ محیط زیست از موز!

  محققان استرالیایی فرایندی برای تبدیل تنه موز به نوعی پلاستیک ابداع کرده اند که برای بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد و می توان بدون کاهش کیفیت تا ۳ بار آن را به طور کامل بازیافت کرد. مطلب کامل

  ۰۷ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  خانوارهای ایرانی از پس هزینه ها بر می‌آیند؟

  هزینه های اولویت دار برای خانوارهای ایرانی در بخش خوراکی و غیرخوراکی که شامل گوشت و مسکن و سوخت می شود که در آبان ماه به ترتیب با رشد تورم ۴۵.۷، ۲۱.۵ و ۳۹.۲ درصد مواجه بوده اند. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.