• ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • چشمانی که «سال نو» را نمی بینند    :   چشمانی که «سال نو» را نمی بینند/خطرات مواد محترقه دست ساز.مراسم چهارشنبه سوری در این سال ها برای اغلب خانواده ها با ترس و دلهره همراه بوده است و ...
 • ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • کاهش سرعت در جاده‌ها دوباره قوت گرفت    :   کاهش سرعت در جاده‌ها دوباره قوت گرفت/ اعلام نظر در روز یکشنبه.معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: کمیسیون ایمنی راه‌ها روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه درباره کاهش حداکثر سرعت خودروها اعلام نظر می‌کند.
 • تاثیر بی خوابی و کم آبی بر کاهش سرعت متابولیسم بدن    :   متابولیسم اساساً فرآیندهای شیمیایی است که از طریق حفظ عملکرد نرمال اعضای داخل بدن برای حفظ جان اتفاق می افتد.
 • موضع رهبری در خصوص استعفای ظریف    :   مصاحبه اخیر ظریف نشان می‌دهد که رهبری پس از استعفای او، به حمایت از وزیر خارجه پرداختند.
 • برنامه آمریکا برای ۲۲ بهمن امسال

  برنامه آمریکا برای ۲۲ بهمن امسال

  تقدیمی هدف:

  قدیر گلکاریان، استاد دانشگاه نییرایست قبرس نوشت: جمهوری اسلامی ایران در یک ماه آینده چهلمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. با توجه به شگردهای مختلفی که آمریکا برای ایجاد نارضایتی در کشور برنامه‌ریزی کرده بود و حتی حالا نیز راهکارهای متعددی با ارزیابی شرایط ایران مورد بررسی قرار گرفته است؛ آمریکا سعی می‌کند تا ۲۲ بهمن سال‌جاری زمینه آشوب‌های اجتماعی را با تکیه بر ناملایمات اقتصادی و معیشتی فراهم آورد اما با توجه به کنترل و مدیریت اوضاع از سوی مسوولان کشور این برنامه تاکنون خنثی شده است.

  به گزارش خبر هدف   به نقل از دنیای اقتصاد؛ روز جمعه خبرگزاری رویترز با درج خبری اعلام کرد که مایک پمپئو وزیر امورخارجه ایالات‌متحده آمریکا درصدد برگزاری نشستی بین‌المللی با موضوع ایران است. وی برگزاری چنین اجلاس جهانی را که ایالات‌متحده میزبانی آن را بر عهده خواهد داشت، آغاز رویکردی تازه «علیه ایران» تلقی کرد. در همین حال شبکه خبری فاکس‌نیوز هم با تایید همین خبر اعلام کرد که آمریکا در ادامه کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد اجلاس موردنظر را تا یک ماه دیگر در لهستان برگزار کند.

  بدیهی است که زمان برگزاری و اهداف آن از چند نظر قابل تامل است. همان‌طور که مشخص است جمهوری اسلامی ایران در یک ماه آینده چهلمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. تلاش بی‌وقفه ایالات‌متحده آمریکا از گذشته تا به امروز و اجرای سیاست‌های بسی خصمانه دولت ترامپ علیه ایران با آغاز دوره صدارت وی و خارج شدن آمریکا به‌صورت یک‌طرفه از توافق برجام حاکی از اوج خصومت آمریکاست.

  با توجه به شگردهای مختلفی که آمریکا برای ایجاد نارضایتی در کشور برنامه‌ریزی کرده بود و حتی حالا نیز راهکارهای متعددی با ارزیابی شرایط ایران مورد بررسی قرار گرفته است؛ آمریکا سعی می‌کند تا ۲۲ بهمن سال‌جاری زمینه آشوب‌های اجتماعی را با تکیه بر ناملایمات اقتصادی و معیشتی فراهم آورد اما با توجه به کنترل و مدیریت اوضاع از سوی مسوولان کشور این برنامه تاکنون خنثی شده است. اما با این همه آمریکا به تلاش خود در این راستا ادامه خواهد داد تا در آستانه سالگرد انقلاب تاثیرات تبلیغی و روانی را بار دیگر در داخل کشور فراهم آورد و با آغاز موج جدیدی از ناآرامی‌های اجتماعی و تکیه همزمان بر اجماع جهانی برگرفته از اجلاسی که طراحی شده است، سناریوهای جدیدی را در نهادهای مختلف جهانی اعم از حقوق بشر، شورای امنیت و… به اجرا بگذارد.

  وزیرخارجه آمریکا طی سخنرانی خود در قاهره مدعی شد که خط‌مشی دولت آمریکا در خاورمیانه با روی کار آمدن دولت ترامپ بسیار سنجیده و در خور توجه است. چراکه ایالات‌متحده آمریکا با خروج از برجام مانع از توسعه‌طلبی ایران در منطقه خاورمیانه شده و با سیاست مقابله‌ای خود در برابر ایران موجب تضعیف شرایط تهاجمی جمهوری اسلامی شده است.

  با درک تک‌تک کلمات به‌کار برده شده در اظهارات پمپئو آشکار است که متن سخنرانی وی برنامه‌ریزی شده بوده و در محتوای آنها اهداف جنگ روانی که اصطلاحا در ادبیات سیاسی به آن Perception Operation (عملیات القایی یا ادراکی) گفته می‌شود، نهفته است.

  سیاست کنونی آمریکا در قبال ایران شبیه مکانیزمی است که با نام مدیریت روانی- اجتماعی «گلدشتاین» باید شناخت. یعنی هر اندازه دروغی به دفعات مثل القائات گلدشتاینی به ذهنیت جامعه تلقین شود، این دروغ به مرور زمان حالت عادی و باورپذیر به خود می‌گیرد.

  مسوولان سیاسی دولت ترامپ در رابطه با ایران هم دقیقا از همین سیستم بهره‌گیری می‌کنند. به عبارت روشن‌تر، ایجاد شرایط لازم برای ایجاد سیاه‌نمایی نه تنها آمریکا را برای رسیدن به اهدافش در تضعیف موقعیت راهبردی ایران یاری می‌کند، بلکه شرایط اجتناب یا احتیاط روانی را در مناسبات سیاسی میان دیپلمات‌های ایرانی با سایر کشورها فراهم می‌کند.

  بدیهی است که با این تدبیر شاهد روزهای توام با شیطنت‌هایی در هفته‌های آتی خواهیم بود. تحریم جدید دانمارک و درخواست از اتحادیه اروپا در پیوستن به آن، اجرای عملیات ایذایی مانند حمله به سفارتخانه‌ها (سفارت ایران در لاهه) و شاید برچسب‌زدن‌های بی‌دلیل ناشی از بروز حوادثی که ایران دخالتی در آنها نخواهد داشت، از جمله مواردی است که در زمره سیاست گلدشتاینی آمریکا می‌گنجد. به‌طوری‌که می‌شود تمام این گمانه‌زنی‌ها را از اظهارات مایک پمپئو در دانشگاه قاهره برداشت کرد.

  مایک پمپئو، در ارزیابی نقش آمریکا در خاورمیانه گفت که دیگر کاسه صبر و بردباری آمریکا لبریزشده و بعد از این در رابطه با ایران سیاستی فعال را در پیش خواهد گرفت. وی با اشاره به مشخصه‌های سیاست کوتاه‌مدت ابراز کرده که برنامه‌های کوتاه‌مدت ولی نتیجه‌بخش فراتر از تقویت همکاری با کشورهای عربی است که به واشنگتن وفادارند.

  وی از لزوم اجرای سیاست مهار ایران سخن گفته و خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را نیز در راستای سپردن شرایط امنیتی منطقه به صاحبان آن دانسته است. به اعتقاد وزیر امورخارجه آمریکا، جوامع کنونی در خاورمیانه خود به شرارت رادیکالیسم پی خواهند برد.

  وی گفت که آمریکا خود را مکلف به حمایت از اسرائیل می‌داند و حق دفاع اسرائیل در برابر تهدیدات را نیز منطقی جلوه داد. وی در عین حال مدعی شد: «مادامی که ایران در مسیر ایجاد تنش در منطقه حرکت کند و سیاست‌های مداخله‌جویانه را ادامه دهد، یقینا ملت‌های موجود در خاورمیانه هیچ‌گاه روی امنیت را نخواهند دید و به‌ثبات اقتصادی نیز نائل نخواهند آمد.»

  نتیجه اینکه در ورای این اظهارات، نه تنها حسن نیتی نیست، بلکه بوی شرارت و ایجاد شرایط ستیز در منطقه می‌آید. همان تجربیاتی که سال‌هاست افغانستان، عراق و لیبی با آن دست به گریبان هستند. از سوی دیگر لازم است روشنگری ملی و پیشگیرانه از سوی دستگاه دیپلماسی مدنظر قرار گیرد.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش ۴۳ درصدی حقوق‌های پایین در سال ۹۸

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق به همراه افزایش تا ۱۰ درصد باعث می‌شود تا پایین‌ترین حقوق‌ها در سال آینده، ۴۳ درصد و بالاترین حقوق ۱۱ درصد رشد داشته باشد. به گزارش خبرهدف ، حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق‌ها از ابتدا هیچ ابهامی نداشت، این مصوبه تأکید دارد دولت ... مطلب کامل

  ترک سیگار موجب کاهش ریسک ابتلا به آرتروز می شود

  یافته های مطالعاتی نشان می دهد ترک طولانی مدت سیگار در زنان با کاهش ریسک ابتلا به آرتروز روماتوئید مرتبط است. مطلب کامل

  جدیدترین اظهار نظر محمد جواد ظریف درباره احتمال مذاکره با ترامپ

  به گزارش خبر هدف :  وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه الفرات عراق: هدف من از اقدام به استعفا حفظ شأن وزارت امور خارجه بود و اصلا به موضوع سفر رئیس‌جمهور سوریه ربطی نداشت. ارتباطات بسیار خوبی با مسئولان سوری دارم و در آینده نزدیک نیز به سوریه سفر می‌کنم. سفر دکتر روحانی را یک نقطه آغاز جدیدی برای روابطمان با عراق می‌بینیم. حتما اقداماتی که در این سفر صورت خواهد گرفت ... مطلب کامل

  ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جزئیات هزینه ۳میلیون و۷۶۰ هزار تومانی خانوار کارگری در ماه

  هزینه حداقلی زندگی کارگران در حالی سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان برآورد شده که خالص دریافتی یک خانواده ۳ نفره کارگری حداقلی بگیر، یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است. مطلب کامل

  ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ – عناوین روزنامه‌های امروز

  رئیس جمهور در تخطئه مجمع تشخیص مصلحت نظام و تکالیف قانونی آن، به انواع روش‌های مغالطه متوسل می‌شود. سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند. ****** کیهان از جیب مردم تخفیف ندهید تعهد اروپا برجام است نه اینستکس رئیس شورای ... مطلب کامل

  ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نام پفک تراریختی مشخص شد

  محصولات تراریخت در دنیا، عموماً به مصرف خوراک دام می‌رسد یا برای سوختهای زیستی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطلب کامل

  کمر درد؛ حقایق و باورهای غلطی که باید بدانید

  باورهای غلطی در مورد کمر درد شایع است که با خواندن این مقاله متوجه حقیقت آن ها خواهید شد. سلامت نیوز: کمر درد : حقایق و باورهای غلطی که باید بدانید مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.