• ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • ماجرای هجمه روحانی به شورای نگهبان    :   ماجرای هجمه روحانی به شورای نگهبان/ مسئله «فامیلی» است یا «ملی»؟اظهارات روحانی علیه شورای نگهبان پس از عدم احراز صلاحیت دامادش بسان اظهارات وی علیه قوه قضائیه پس از زندانی شدن برادرش است که نشان می‌دهد دغدغه‌های «فامیلی» بر «ملی» رئیس جمهور غلبه دارد.
 • ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • آخرین تدابیر برای مدیریت سیل احتمالی خوزستان    :   مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب خوزستان با اشاره به آخرین تدابیر برای مدیریت سیل احتمالی خوزستان گفت: با توجه به ۸.۸ میلیارد متر مکعب ظرفیت خالی مخازن سدهای استان،نیازی به آزادسازی آب نیست.
 • پشت پرده لبنیات سمی    :   پشت پرده لبنیات سمی/ توضیحات کارشناس جنجال آفرین.سخنگوی سازمان غذا و دارو، با اشاره به حواشی پیرامون خبر آلوده بودن شیرهای پاستوریزه به سم آفلاتوکسین، توضیحاتی ارائه داد.
 • تصمیم‌های آموزش و پرورش و تاثیری که بر نگرش دانش‌آموزان می‌گذارد    :   آموزش وپرورش تهران در حالی امروز را برای مقاطع ابتدایی تعطیل اعلام کرد که در اکثر مناطق شهر تهران نه نشانه ای از برف بود نه یخبندان اما مهمترین ضربه این تصمیم برای دانش آموزان چه خواهد بود؟
 • برنامه آمریکا برای ۲۲ بهمن امسال

  برنامه آمریکا برای ۲۲ بهمن امسال

  تقدیمی هدف:

  قدیر گلکاریان، استاد دانشگاه نییرایست قبرس نوشت: جمهوری اسلامی ایران در یک ماه آینده چهلمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. با توجه به شگردهای مختلفی که آمریکا برای ایجاد نارضایتی در کشور برنامه‌ریزی کرده بود و حتی حالا نیز راهکارهای متعددی با ارزیابی شرایط ایران مورد بررسی قرار گرفته است؛ آمریکا سعی می‌کند تا ۲۲ بهمن سال‌جاری زمینه آشوب‌های اجتماعی را با تکیه بر ناملایمات اقتصادی و معیشتی فراهم آورد اما با توجه به کنترل و مدیریت اوضاع از سوی مسوولان کشور این برنامه تاکنون خنثی شده است.

  به گزارش خبر هدف   به نقل از دنیای اقتصاد؛ روز جمعه خبرگزاری رویترز با درج خبری اعلام کرد که مایک پمپئو وزیر امورخارجه ایالات‌متحده آمریکا درصدد برگزاری نشستی بین‌المللی با موضوع ایران است. وی برگزاری چنین اجلاس جهانی را که ایالات‌متحده میزبانی آن را بر عهده خواهد داشت، آغاز رویکردی تازه «علیه ایران» تلقی کرد. در همین حال شبکه خبری فاکس‌نیوز هم با تایید همین خبر اعلام کرد که آمریکا در ادامه کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد اجلاس موردنظر را تا یک ماه دیگر در لهستان برگزار کند.

  بدیهی است که زمان برگزاری و اهداف آن از چند نظر قابل تامل است. همان‌طور که مشخص است جمهوری اسلامی ایران در یک ماه آینده چهلمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. تلاش بی‌وقفه ایالات‌متحده آمریکا از گذشته تا به امروز و اجرای سیاست‌های بسی خصمانه دولت ترامپ علیه ایران با آغاز دوره صدارت وی و خارج شدن آمریکا به‌صورت یک‌طرفه از توافق برجام حاکی از اوج خصومت آمریکاست.

  با توجه به شگردهای مختلفی که آمریکا برای ایجاد نارضایتی در کشور برنامه‌ریزی کرده بود و حتی حالا نیز راهکارهای متعددی با ارزیابی شرایط ایران مورد بررسی قرار گرفته است؛ آمریکا سعی می‌کند تا ۲۲ بهمن سال‌جاری زمینه آشوب‌های اجتماعی را با تکیه بر ناملایمات اقتصادی و معیشتی فراهم آورد اما با توجه به کنترل و مدیریت اوضاع از سوی مسوولان کشور این برنامه تاکنون خنثی شده است. اما با این همه آمریکا به تلاش خود در این راستا ادامه خواهد داد تا در آستانه سالگرد انقلاب تاثیرات تبلیغی و روانی را بار دیگر در داخل کشور فراهم آورد و با آغاز موج جدیدی از ناآرامی‌های اجتماعی و تکیه همزمان بر اجماع جهانی برگرفته از اجلاسی که طراحی شده است، سناریوهای جدیدی را در نهادهای مختلف جهانی اعم از حقوق بشر، شورای امنیت و… به اجرا بگذارد.

  وزیرخارجه آمریکا طی سخنرانی خود در قاهره مدعی شد که خط‌مشی دولت آمریکا در خاورمیانه با روی کار آمدن دولت ترامپ بسیار سنجیده و در خور توجه است. چراکه ایالات‌متحده آمریکا با خروج از برجام مانع از توسعه‌طلبی ایران در منطقه خاورمیانه شده و با سیاست مقابله‌ای خود در برابر ایران موجب تضعیف شرایط تهاجمی جمهوری اسلامی شده است.

  با درک تک‌تک کلمات به‌کار برده شده در اظهارات پمپئو آشکار است که متن سخنرانی وی برنامه‌ریزی شده بوده و در محتوای آنها اهداف جنگ روانی که اصطلاحا در ادبیات سیاسی به آن Perception Operation (عملیات القایی یا ادراکی) گفته می‌شود، نهفته است.

  سیاست کنونی آمریکا در قبال ایران شبیه مکانیزمی است که با نام مدیریت روانی- اجتماعی «گلدشتاین» باید شناخت. یعنی هر اندازه دروغی به دفعات مثل القائات گلدشتاینی به ذهنیت جامعه تلقین شود، این دروغ به مرور زمان حالت عادی و باورپذیر به خود می‌گیرد.

  مسوولان سیاسی دولت ترامپ در رابطه با ایران هم دقیقا از همین سیستم بهره‌گیری می‌کنند. به عبارت روشن‌تر، ایجاد شرایط لازم برای ایجاد سیاه‌نمایی نه تنها آمریکا را برای رسیدن به اهدافش در تضعیف موقعیت راهبردی ایران یاری می‌کند، بلکه شرایط اجتناب یا احتیاط روانی را در مناسبات سیاسی میان دیپلمات‌های ایرانی با سایر کشورها فراهم می‌کند.

  بدیهی است که با این تدبیر شاهد روزهای توام با شیطنت‌هایی در هفته‌های آتی خواهیم بود. تحریم جدید دانمارک و درخواست از اتحادیه اروپا در پیوستن به آن، اجرای عملیات ایذایی مانند حمله به سفارتخانه‌ها (سفارت ایران در لاهه) و شاید برچسب‌زدن‌های بی‌دلیل ناشی از بروز حوادثی که ایران دخالتی در آنها نخواهد داشت، از جمله مواردی است که در زمره سیاست گلدشتاینی آمریکا می‌گنجد. به‌طوری‌که می‌شود تمام این گمانه‌زنی‌ها را از اظهارات مایک پمپئو در دانشگاه قاهره برداشت کرد.

  مایک پمپئو، در ارزیابی نقش آمریکا در خاورمیانه گفت که دیگر کاسه صبر و بردباری آمریکا لبریزشده و بعد از این در رابطه با ایران سیاستی فعال را در پیش خواهد گرفت. وی با اشاره به مشخصه‌های سیاست کوتاه‌مدت ابراز کرده که برنامه‌های کوتاه‌مدت ولی نتیجه‌بخش فراتر از تقویت همکاری با کشورهای عربی است که به واشنگتن وفادارند.

  وی از لزوم اجرای سیاست مهار ایران سخن گفته و خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را نیز در راستای سپردن شرایط امنیتی منطقه به صاحبان آن دانسته است. به اعتقاد وزیر امورخارجه آمریکا، جوامع کنونی در خاورمیانه خود به شرارت رادیکالیسم پی خواهند برد.

  وی گفت که آمریکا خود را مکلف به حمایت از اسرائیل می‌داند و حق دفاع اسرائیل در برابر تهدیدات را نیز منطقی جلوه داد. وی در عین حال مدعی شد: «مادامی که ایران در مسیر ایجاد تنش در منطقه حرکت کند و سیاست‌های مداخله‌جویانه را ادامه دهد، یقینا ملت‌های موجود در خاورمیانه هیچ‌گاه روی امنیت را نخواهند دید و به‌ثبات اقتصادی نیز نائل نخواهند آمد.»

  نتیجه اینکه در ورای این اظهارات، نه تنها حسن نیتی نیست، بلکه بوی شرارت و ایجاد شرایط ستیز در منطقه می‌آید. همان تجربیاتی که سال‌هاست افغانستان، عراق و لیبی با آن دست به گریبان هستند. از سوی دیگر لازم است روشنگری ملی و پیشگیرانه از سوی دستگاه دیپلماسی مدنظر قرار گیرد.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۲۹ دی ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  دود قلیان موجب بروز حمله قلبی می شود

  مطالعات نشان می دهد دود قلیان موجب تشدید سرعت لختگی خون می مطالعات نشان می دهد دود قلیان موجب تشدید سرعت لختگی خون می شود و در نتیجه خطر حمله قلبی و سکته افزایش می یابد. مطلب کامل

  دود قلیان موجب بروز حمله قلبی می شود

  ... مطلب کامل

  مالیات دو پله‌ای به نفع نجومی‌بگیران است

  مالیات دو پله‌ای به نفع نجومی‌بگیران است/ شکاف طبقاتی زیاد می‌شود.یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مالیات ۵ پله‌ای به عدالت‌محوری نزدیک‌تر است، گفت: مالیات دو پله‌ای به نفع نجومی‌بگیران بوده و شکاف طبقاتی بین کارمندان را افزایش می‌دهد. مطلب کامل

  ۲۶دی ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  بازاریابی برای میوه‌های ممنوعه در شبکه‌های اجتماعی

  اگرچه گمان می شد بساط میوه های قاچاق از بازار داخلی برچیده شده است اما مدتی است قاچاقچیان در حال بازاریابی برای فروش این میوه ها در شبکه های اجتماعی هستند. مطلب کامل

  بازاریابی برای میوه‌های ممنوعه در شبکه‌های اجتماعی

  مطلب کامل

  بلاتکلیفی مهم ترین نهاد امدادی کشور در روزهای سیل

  با وجود گذشت چندین روز از وقوع سیل در استان های جنوبی کشور و نیاز به شدید به امدادرسانی، مهم‌ترین نهاد امدادی کشور همچنان مدیر ندارد و رئیس جمهور نیز واکنشی به این موضوع نشان نداده است. مطلب کامل

  میزان پایین سلول های اصلی خون نشانه خطر بالای مرگ

  مطالعه جدید نشان می دهد مشکلی موسوم به «لنفوپنی» که حاکی از وجود میزان پایین سلول های خونی لنفویست است، می تواند هشدار اولیه بیماری باشد. مطلب کامل

  ۱۴ دی ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبر هدف. محفوظ است.