• «سرکه سیب معجزه لاغر شدن»؛ واقعیت یا شایعه؟    :   تمام آنچه که درمورد خواص سرکه سیب شنیده‌اید، لزوما درست نیست. با شایعاتی که درمورد آن وجود دارد آشنا شوید.
 • «خونه خالی»|شوک مثبت ورود خانه‌های خالی به بازار    :   «خونه خالی»|شوک مثبت ورود خانه‌های خالی به بازار/ وقتی دورنمای سوداگری کور می‌شود
 • تجمع وزرا برای نجات برجام    :   اروپا بالاخره جدیت به خرج داد؛ تجمع وزرا برای نجات برجام.وزیران خارجه کشورهای اروپایی پس از مدت‌ها تعلل در نشست بروکسل به فکر یافتن راهی برای نجات برجام هستند..وزرای خارجه هلند، بلژیک، لیتوانی و اسپانیا از جدیت خود برای یافتن راه حل خبر دادند.
 • ۲۴ تير ۱۳۹۸ – روزنامه‌های امروز    :   ...
 • درمان سریع خانگی عفونت ناخن فرو رفته در گوشت انگشت پا    :   عفونت ایجاد شده توسط فرو رفتن ناخن می تواند بسیار دردناک و ناراحت کننده باشد در ادامه مقاله موثرترین روش های درمانی برای از بین بردن عفونت فرو رفتن ناخن در گوشت را با شما در میان می گذاریم.
 • حقوق دریافتی اکثر مردم ایران چقدر است؟    :   یک فعال کارگری با طرح پیشنهاد توزیع کالاهای اساسی سهمیه‌ای گفت: وقتی نمی‌توانیم نظارت و کنترل لازم را روی قیمت کالاها داشته باشیم دولت باید هرچه سریع‌تر سهمیه‌بندی کالاهای اساسی را آغاز کند تا مردم با آرامش بیشتری نیازهای روزمره خود را تأمین کنند.
 • نقد منتقدان FATF به اصل تعامل نیست، به اکشن‌پلن و سرعت اجراست

  نقد منتقدان FATF به اصل تعامل نیست، به اکشن‌پلن و سرعت اجراست

  تقدیمی هدف:

  یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه پرونده ایران در FATF قابل قیاس با پرونده هیچ کشور دیگری نیست، گفت: نقد منتقدان FATF به اصل تعامل نیست، بلکه به محتوای اکشن‌پلن و سرعت اجرا انتقاد دارند.

  مجید شاکری در گفتگو با خبرنگار هدف، در خصوص اظهارات رئیس جمهور در رابطه با FATF اظهار داشت: صحبت هایی که در خصوص FATF می شود و صحبت هایی که رئیس جمهور محترم در خصوص این مساله کردند که «آیا بقیه کشورها عقل ندارند با FATF همکاری می کنند فقط ما عقل داریم.» باید بگویم که موضوع ما با FATF موضوع همکاری یا تعامل نیست بلکه موضوع تکمیل یک اکشن پلن یا برنامه اقدام است.

   قطعا کسی از منتقدان فعلی نمی‌گوید روابط ایران را با FATF قطع کنیم؛ بلکه آنچه در سطوح فنی مورد بحث قرار گرفته است، بحث بر تسریع در تکمیل اکشن پلن FATF یا تعویق تکمیل اکشن پلن FATF است

  این تحلیگر اقتصادی افزود: موضوع دوم این است که ما اولین نمونه در تاریخ هستیم که به «اقدام متقابل (کانترمژر)» رفته ایم وحالا می خواهیم از این وضعیت خارج شویم؛ پرونده ما با پرونده هیچ کشور دیگری در تاریخ FATF قابل قیاس نیست؛ بقیه کشورها هیچ گاه در شرایط ما قرار نگرفته‌اند.

  وی ادامه داد: همچنین به طور طبیعی وقتی کشوری قرار است از اعمال کانترمژر فاصله بگیرد، هم به لحاظ رویه‌های حقوقی و هم به لحاظ حساسیت، قابل قیاس با پرونده‌های دیگر نیست که ما بخواهیم افکار عمومی را در مورد پرونده ایران به سنت‌های پیشین ارجاع دهیم.

  شاکری افزود: بسیاری از تصمیمات نیز اساسا در چارچوب‌های فنی گرفته نمی‌شود، بلکه ملاحظات سیاسی در این تصمیمات دخیل است؛ که طبعا به لحاظ ملاحظات سیاسی کشورها باهم متفاوت هستند. حتی کشورهایی که مخالف امریکا بودند و موضوع این کشورها همچون کوبا حضور در بیانیه FATF بوده، عملا در یک توافق سیاسی با امریکا و خارج از تعامل با FATF از بیانیه خارج شدند. یعنی تعامل با آمریکا موازی با تعامل با FATF بوده است.

  این کارشناس اقتصادی ادامه داد: دقیقا فاصله زمانی اعلام اکشن پلن(برنامه اقدام) ویژه کوبا، فاصله مذاکرات محرمانه این کشور با امریکا در واتیکان و کانادا بوده و خروج کوبا از بیانیه یک هفته قبل از اعلام نقشه راه کاسترو و اوباما برای بازساختاردهی روابط امریکا و کوبا بوده است. بنابراین پرونده ما قابل قیاس با هیچ پرونده دیگری نیست.

  در حال حاضر با توجه به مجموع شرایط، نوع مکانیزم تصمیم گیری در پلنری و جنس اکشن پلن ما، شانس ایران برای اینکه از بیانیه خارج شود نزدیک به صفر است و آنچه رو به روی ما قرار دارد یا ادامه تعلیق وضعیت اقدامات متقابل و یا بازگشت به وضعیت اقدامات متقابل است. این دو به لحاظ حقوقی و اجرایی باهم متفاوت هستند اما در وضعیتی که ما هستیم این دو باهم فرق ندارند

  شاکری در ادامه با اشاره به سخن رئیس جمهور مبنی بر اینکه «اگر روابط کشور ما با FATF قطع شود مشکلات جدی بانکی پیش خواهد آمد»، گفت:قطعا کسی از منتقدان فعلی نمی‌گوید روابط ایران را با FATF قطع کنیم؛ بلکه آنچه در سطوح فنی مورد بحث قرار گرفته است، بحث بر تسریع در تکمیل اکشن پلن(برنامه اقدام)FATF یا تعویق تکمیل اکشن پلن FATF است.

  این کارشناس اقتصادی افزود: ما باید شرایط خودمان را نگاه کنیم؛ در حال حاضر با توجه به مجموع شرایط، نوع مکانیزم تصمیم گیری در پلنری و جنس اکشن پلن ما، شانس ایران برای اینکه از بیانیه خارج شود نزدیک به صفر است و آنچه رو به روی ما قرار دارد یا ادامه تعلیق وضعیت اقدامات متقابل و یا بازگشت به وضعیت اقدامات متقابل است. این دو به لحاظ حقوقی و اجرایی باهم متفاوت هستند اما در وضعیتی که ما هستیم این دو باهم فرق ندارند؛ چراکه اعمال کانترمرژ علیه ایران با حفظ مثال A از توصیه ۱۹ انجام شده است که بر اساس آن باید برای همکاری با ایران شناخت همه جانبه ذی نفعان انجام شود. این بند در حضور تحریم های امریکا مانع از دور زدن تحریم ها می شود، بنابراین فرقی نمی کند که کل توصیه ۱۹ و یا فقط بند A این توصیه بر ما اعمال شود.

  وی ادامه داد: نکته مهم تری که وجود دارد این است که در دوره قبلی تحریم که ایران تحریم شورای امنیت، اروپا و امریکا بود و در وضعیت اقدام متقابل FATF بود به مراتب نقشه ارزی آن دوره از امروز بهتر بود. بنابراین بسیار مهم‌تر از اینکه طرف مقابل با ما چه رفتاری داشته باشد و یا به قول رئیس جمهور محترم، چه قدر به دور مرز و بانک‌های ما دیوار کشیده شده باشد، ابتکار عمل و موضع گیری فعال ما نسبت به وقایع مهم است.

  شاکری با اشاره به سخن رئیس جمهور مبنی بر ارتباط موضوع FATF با موضوع گوشت و کالاهای اساسی، گفت: این موضوع به هیچ وجه ارتباطی به FATF ندارد زیرا مشکلاتی که برای انتقالات ارزی در زمینه کالاهای اساسی و گوشت بوده مربوط به تحریم است و این مثال احتمالا مثال اشتباهی بوده است.

  وی تاکید کرد: لازم است رئیس جمهور در فرمایشات FATF نسبت به محتوای حقوقی و اجرایی خود دقت کنند، زیرا این عدم دقت، پالس‌های منفی به اقتصاد می‌دهد و اقتصاد را وارد یک نگرانی بی‌مورد کرده و به تقویت پول ملی و اقتصاد ایران کمکی نمی‌کند.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  سالیانه یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکار کشور اضافه می شود

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ماهیانه ۱۰۰ هزار نفر به لشگر بیکاران اضافه می شود گفت: دولت باید یک چتر امنیت روانی برای آنها ایجاد کند که وقتی سرپرست خانواده شب خوابید دغدغه تامین اقلام کالاهای اساسی فردا را نداشته باشد. مطلب کامل

  ایران در هر شرایطی نفت صادر خواهد کرد

  وزارت امور خارجه ایران شرح داد که تهران قصد دارد نفت را در هر شرایطی که ممکن است، صادر نماید. مطلب کامل

  ۲۲ تير ۱۳۹۸ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سپاه مقر تروریست‌ها در مرز اقلیم کردستان عراق را گلوله‌باران کرد

  روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای از گلوله باران مقرهای تروریست‌ها در حاشیه مرزهای اقلیم کردستان عراق با ایران و هلاکت و زخمی شدن شمار زیادی از تروریست‌ها خبر داد. مطلب کامل

  پاسکاری بودجه‌ای دولت و مجلس

  قرار بر این بود که در چهار ماهه اول سال، مجلس و دولت با همکاری همدیگر مشکلات ساختاری بودجه را برطرف کنند اما هنوز اقدام در خوری در این باره انجام نشده است. مطلب کامل

  ۱۹ تير ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ

  افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ / گرمای هوا مرغ‌ها را لاغر کرد.عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی از افزایش هزارتومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط کشوری قیمت این کالا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان در هرکیلوگرم است. مطلب کامل

  واکنش آمریکا به برخورد توهین‌آمیز با تیم ملی والیبال ایران

  سخنگوی اداره گمرک و مرزبانی آمریکا مدعی شد روند ورود اعضای تیم ملی والیبال ایران بدون مشکل خاصی و طبق «رویه‌های عادی» صورت گرفته است. مطلب کامل

  ۱۸ تير ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  آزمایش های جدید دی ان ای اسرار خانوادگی را افشا می کند

  دانشمندان هشدار می دهند با پیشرفت فناوری آزمایش های جدید دی ان ای اسرار خانوادگی گسترده ای را در مورد هر فرد افشا می کنند که این امر امنیت و حریم شخصی افراد را به خطر می اندازد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.