• ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل    :   کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل/رودهای لرستان منبع تولید برق .یک مقام مسئول در معاونت علمی ریاست جمهوری با تاکید بر بهره مندی از انرژی تجدیدپذیر پس از سیل گفت: سیل نعمت الهی می تواند به ما در تأمین برق بیش از گذشته کمک کند.
 • آغاز فروش گوشت نیمایی در فروشگاه‌ها از اول اردیبهشت    :   توزیع گوشت تنظیم بازاری درحالی از اول اردیبهشت ماه در فروشگاه های زنجیره ای از سرگرفته خواهد شد که قیمت ها نسبت به قبل تفاوت بسیاری دارد.
 • ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری    :   ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری/ارقامی که روی کاغذ ماند.برنامه ششم توسعه که کاهش سالانه ۰.۸ درصدی نرخ بیکاری را پیش بینی کرده بود، باز هم در تحقق این هدفگذاری ناکام ماند تا تجربه پیش بینی‌های غیرواقع برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم نیز تکرار شود.
 • ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • شرکت‌های دولتی به ثبت اطلاعات در سامانه یکپارچه ملزم شدند    :   معاون اول رئیس جمهور با ارسال بخشنامه‌ای، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌ها را به بارگذاری اطلاعات در سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی ملزم کرد.
 • توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل

  توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل

  تقدیمی هدف:

  توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل/ نکات حیاتی که جانتان را در هنگام سیل نجات می‌دهد

  آرزو دهقانی دانشجو دکتری سلامت در بلایا و فوریت‌های پزشکی و کارشناسی ارشد آموزش پزشکی در گفتگو با خبرهدف  درباره اقدامات حیاتی در هنگام وقوع سیل اظهار کرد: قبل از شروع سفر پیش بینی های هواشناسی و هشدارهای لازم را مد نظر قرار دهید و امادگی لازم برای سفر به مقصد را داشته باشید و به طور مرتب به اخبار رادیو و تلویزیون و رسانه ها گوش فرا دهبد و آن ها را دنبال کنید تا از وضعیت جوی اطلاع یابید.

  آرزو دهقانی دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی و کارشناسی ارشد آموزش پزشکی در گفتگو با خبرهدفدرباره اقدامات حیاتی در هنگام وقوع سیل اظهار کرد: قبل از شروع سفر پیش بینی های هواشناسی و هشدارهای لازم را مد نظر قرار دهید و امادگی لازم برای سفر به مقصد را داشته باشید و به طور مرتب به اخبار رادیو و تلویزیون و رسانه ها گوش فرا دهبد و آن ها را دنبال کنید تا از وضعیت جوی اطلاع یابید.

  وی تاکید کرد :در شب سفر نکنید و حتما لباس گرم با خود بردارید و کلاه و لباس آستین بلند فراموش هم آه خود داشته باشید و از برپا کردن چادر و یا نشستن در حریم رودخانه، به‌طور جدی بپرهیزید.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی تصریح کرد: در هنگام اعلام خطر وقوع سیل حتما در ظرف‌های مطمئن، آب سالم ذخیره کنید و با مقداری غذا کنسرو شده به همراه داشته باشید و وسیله روشنایی (چراغ قوه، شمع و …) و طناب در خودرو داشته باشید و باک بنزین خودروی خود را پر نگاه دارید.

  دهقانی با اشاره به برخی توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل تاکید کرد: حتی از رودها و جویبارهای  آرام  هم دوری کنید زیرا می‌توانند به‌ناگهان دچار سیلاب شوند و در صورتی که سیل شروع شد به مناطق مرتفع و دور از رودخانه‌ها و نهرها بروید و در جریان آب راه نروید اگر مجبورید در آب حرکت کنید، از مسیری بروید که آب حرکت نمی کند و برای حفظ تعادل خود از چوبدستی استفاده کنید.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی با تاکید بر اینکه در هنگام وقوع سیل سیل‌ رانندگی نکنید، گفت: اگر سیل اطراف خودرو شما را فراگرفته است، خودرو را رها کنید و به یک منطقه مرتفع بروید و گرنه جریان سیل شما و خودروتان را خیلی سریع با خود می‌برد.

  این کارشناس ارشد آموزش پزشکی افزود: در هنگام رانندگی مراقب شیب ها و پیچ‌های جاده باشید. با دندة سنگین حرکت کنید چون در این مواقع، ترمزها در آب به‌خوبی کار نمی‌کنند.

  دهقانی تاکید کرد:  هیچ‌گاه به‌تنهایی در یک ناحیه سیل‌زده، به این طرف و آن طرف نروید و اگر پیاده هستید، از نقاطی که سطح آب از زانو بالاتر است عبور نکنید. روی پل‌های چوبی سست روی رودخانه‌ها  پناه نگیرید و بالای درختان در معرض سیل نروید و در جریان سیل شنا نکنید، حتی قوی ترین شناگران می توانند در آب های سیلاب غرق شوند.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی  با بیان اینکه هرگز با خطوط برق یا اشیایی که در تماس با خطوط برق هستند تماس نگیرید، اظهار کرد: در صورت بروز سیل  از توقف در منطقه آب‌گرفته بپرهیزید و در صورتی که خودرو شما در سیل از حرکت ایستاد، فوراً آن را ترک کرده و به جای مرتفع بروید.

  وی ادامه داد: از خطوط فشار قوی و دکل های برق دوری کنید. در اطراف ساختمان‌هایی که اطرافش را آب احاطه کرده است، پناه نگیرید و از آنها دور شوید.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی بیان کرد: در صورت بروز سیل در شهری که به آن سفر کرده اید از غذاهای کنسرو شده  و آب معدنی استفاده کنید یا آب را بجوشانید و غذاهایی را که در معرض آب سیل قرار  گرفته اند را استفاده نکنید و مواد غذایی باقی مانده را دور بریزید.  دست هایتان را با اب و صابون تمیز بشویید.

  دهقانی با اشاره به برخی خطرات مرگبار ناشی از سیل گفت: از آب سیل برای شستن ظروف، دست و صورت، تهیه غذا، تهیه یخ  استفاده نکنید، سیل باعث خارج شدن مارها از لانه های خود می‌شود، بعد از سیل مراقب مارگزیدگی باشید و در صورت زخمی شدن بلافاصله تمام زخم ها را با صابون و آب پاک کنید. اگر پوست یا چشم شما در تماس با مواد خطرناک قرار گرفته با آب ضدعفونی شده کاملا آن را بشویید.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۹ نکته مهم که زنان سیل‌زده باید آن را بدانند

  در جریان بروز سیل، زنان آسیب‌پذیرترین قشر هستند. به خصوص اگر خدمات‌رسانی بهداشتی به موقع و یا به نحو احسن انجام نگیرد. مطلب کامل

  اخطاریه سازمان هواشناسی درباره بارش‌های سیل‌آسا و آبگرفتگی معابر

  سازمان هواشناسی در اخطاریه ای با اعلام بارش‌های شدید طی روزهای شنبه،‌ یکشنبه و دوشنبه نسبت به وقوع سیل و ابگرفتگی معابر هشدار داد. مطلب کامل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل/ آغازپرداخت بیمه بیکاری درمناطق سیل‌زده.مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار،با اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان مشمول قانون کار درمناطق سیل زده گفت:براساس اطلاعات اولیه حدود۱۰هزار شغل تحت تأثیر حادثه سیل قرارگرفتند. مطلب کامل

  ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  دلایل علمی بارشهای اخیر

  دلایل علمی بارشهای اخیر/ چگونه از منافع سیل بهره مند شویم.یک مقام مسئول در معاونت علمی دلایل علمی بارشهای اخیر در کشور را تشریح کرد و گفت: فناوریهای جدید می توانند هم در زمینه پیش بینی سیل و هم در زمینه کاهش خسارت های ناشی از آن کاربرد داشته باشند. مطلب کامل

  ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها/جوانان آرمانگرا، قهرمانان«عصرجدید».طعم گس تلخی نوروز ۹۸ برای همیشه در ذهن ایرانی‌ها باقی خواهد ماند. اما آنها دوباره در خلال این وقایع تلخ و مصیبت‌بار گمشده‌شان را پیدا کردند. مطلب کامل

  ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی/باید و نبایدهای ادغام .عرضه سهام بانکهای ادغامی از امروز ۱۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد و اتاق فرمان بانک مرکزی، بایدها و نبایدهای لازم برای ادغام موفق و فروش سهام آنها را رسما ابلاغ کرده است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.