• ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • انگلیس ۱.۶ میلیارد دلار به ایران غرامت می‌دهد    :   به گزارش خبرهدف  ،روزنامه فایننشیال تایمز گزارش داده دولت انگلیس پذیرفته که پس از پرونده‌ای حقوقی که ۱۰ سال طول کشید به بانک ملت ایران ۱.۶ میلیارد دلار غرامت پرداخت کند.
 • افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه    :   افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه / کمبود شیر داریم
 • آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران    :   برای خرید آپارتمان ۷۵ متری در محدوده خیابان دماوند به سرمایه ۷۷۰ میلیون تومانی نیاز است. به گزارش خبرهدف  به نقل از میزان، برای خرید آپارتمان‌ در مناطق مختلف تهران باید هزینه‌های ...
 • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به یکی از مکان های برنامه هسته ای ایران انجام دهد.    :   به گزارش خبر هدف به نقل از ، نشریه جروزالم پست با اشاره به دیپلمات های غربی در سازمان ملل متحد نوشت: ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به ...
 • توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل

  توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل

  تقدیمی هدف:

  توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل/ نکات حیاتی که جانتان را در هنگام سیل نجات می‌دهد

  آرزو دهقانی دانشجو دکتری سلامت در بلایا و فوریت‌های پزشکی و کارشناسی ارشد آموزش پزشکی در گفتگو با خبرهدف  درباره اقدامات حیاتی در هنگام وقوع سیل اظهار کرد: قبل از شروع سفر پیش بینی های هواشناسی و هشدارهای لازم را مد نظر قرار دهید و امادگی لازم برای سفر به مقصد را داشته باشید و به طور مرتب به اخبار رادیو و تلویزیون و رسانه ها گوش فرا دهبد و آن ها را دنبال کنید تا از وضعیت جوی اطلاع یابید.

  آرزو دهقانی دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی و کارشناسی ارشد آموزش پزشکی در گفتگو با خبرهدفدرباره اقدامات حیاتی در هنگام وقوع سیل اظهار کرد: قبل از شروع سفر پیش بینی های هواشناسی و هشدارهای لازم را مد نظر قرار دهید و امادگی لازم برای سفر به مقصد را داشته باشید و به طور مرتب به اخبار رادیو و تلویزیون و رسانه ها گوش فرا دهبد و آن ها را دنبال کنید تا از وضعیت جوی اطلاع یابید.

  وی تاکید کرد :در شب سفر نکنید و حتما لباس گرم با خود بردارید و کلاه و لباس آستین بلند فراموش هم آه خود داشته باشید و از برپا کردن چادر و یا نشستن در حریم رودخانه، به‌طور جدی بپرهیزید.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی تصریح کرد: در هنگام اعلام خطر وقوع سیل حتما در ظرف‌های مطمئن، آب سالم ذخیره کنید و با مقداری غذا کنسرو شده به همراه داشته باشید و وسیله روشنایی (چراغ قوه، شمع و …) و طناب در خودرو داشته باشید و باک بنزین خودروی خود را پر نگاه دارید.

  دهقانی با اشاره به برخی توصیه‌های ایمنی هنگام وقوع سیل تاکید کرد: حتی از رودها و جویبارهای  آرام  هم دوری کنید زیرا می‌توانند به‌ناگهان دچار سیلاب شوند و در صورتی که سیل شروع شد به مناطق مرتفع و دور از رودخانه‌ها و نهرها بروید و در جریان آب راه نروید اگر مجبورید در آب حرکت کنید، از مسیری بروید که آب حرکت نمی کند و برای حفظ تعادل خود از چوبدستی استفاده کنید.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی با تاکید بر اینکه در هنگام وقوع سیل سیل‌ رانندگی نکنید، گفت: اگر سیل اطراف خودرو شما را فراگرفته است، خودرو را رها کنید و به یک منطقه مرتفع بروید و گرنه جریان سیل شما و خودروتان را خیلی سریع با خود می‌برد.

  این کارشناس ارشد آموزش پزشکی افزود: در هنگام رانندگی مراقب شیب ها و پیچ‌های جاده باشید. با دندة سنگین حرکت کنید چون در این مواقع، ترمزها در آب به‌خوبی کار نمی‌کنند.

  دهقانی تاکید کرد:  هیچ‌گاه به‌تنهایی در یک ناحیه سیل‌زده، به این طرف و آن طرف نروید و اگر پیاده هستید، از نقاطی که سطح آب از زانو بالاتر است عبور نکنید. روی پل‌های چوبی سست روی رودخانه‌ها  پناه نگیرید و بالای درختان در معرض سیل نروید و در جریان سیل شنا نکنید، حتی قوی ترین شناگران می توانند در آب های سیلاب غرق شوند.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی  با بیان اینکه هرگز با خطوط برق یا اشیایی که در تماس با خطوط برق هستند تماس نگیرید، اظهار کرد: در صورت بروز سیل  از توقف در منطقه آب‌گرفته بپرهیزید و در صورتی که خودرو شما در سیل از حرکت ایستاد، فوراً آن را ترک کرده و به جای مرتفع بروید.

  وی ادامه داد: از خطوط فشار قوی و دکل های برق دوری کنید. در اطراف ساختمان‌هایی که اطرافش را آب احاطه کرده است، پناه نگیرید و از آنها دور شوید.

  این دانشجو دکتری سلامت در بلایا و  فوریت‌های پزشکی بیان کرد: در صورت بروز سیل در شهری که به آن سفر کرده اید از غذاهای کنسرو شده  و آب معدنی استفاده کنید یا آب را بجوشانید و غذاهایی را که در معرض آب سیل قرار  گرفته اند را استفاده نکنید و مواد غذایی باقی مانده را دور بریزید.  دست هایتان را با اب و صابون تمیز بشویید.

  دهقانی با اشاره به برخی خطرات مرگبار ناشی از سیل گفت: از آب سیل برای شستن ظروف، دست و صورت، تهیه غذا، تهیه یخ  استفاده نکنید، سیل باعث خارج شدن مارها از لانه های خود می‌شود، بعد از سیل مراقب مارگزیدگی باشید و در صورت زخمی شدن بلافاصله تمام زخم ها را با صابون و آب پاک کنید. اگر پوست یا چشم شما در تماس با مواد خطرناک قرار گرفته با آب ضدعفونی شده کاملا آن را بشویید.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  شرط ظریف برای مذاکره با ترامپ

  وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با یک رسانه عربی که بخش‌هایی از آن منتشر شده ضمن انتقاد از سیاست برخی کشورهای منطقه گفت: تا زمانی که آمریکا اقدامات تروریستی انجام می‌دهد با آن کشور گفتگو نخواهیم کرد. مطلب کامل

  ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ – نظر عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  [Increase] [Normal] [Decrease] تاريخ انتشار: ۰۷:۳۰ – ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد کد خبر: ۱۴۸۳۹۴ تعداد نظرات : ۰ برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟

  برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟/انتقاد یک امام جمعه از شیطنت‌ها در روز عید فطر. مطلب کامل

  ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

   ... مطلب کامل

  هشدار جدی سیدحسن خمینی به مسئولین

  یادگار امام با تأکید بر مسئولیت یکایک افراد جامعه در بالا بردن کارآمدی نظام، گفت: از دید من بزرگترین انتظار امام، شهدا، مجاهدین اسلام و پیامبر اسلام(ص) از یکایک ما این است که مقداری بیشتر تلاش کنیم و مجموعه را کارآمدتر کنیم. مطلب کامل

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش حقوق کارمندان چقدر اعمال شد

  مجلس بنا به بودجه پیشنهادی دولت، میزان افزایش حقوق‌ کارمندان در سال ۹۸ را تصویب کرده و سازوکار آن را به گونه ای طراحی کرد تا عدالت به سمت کسانی باشد که از پایه حقوق درآمدی کمتری برخوردار هستند. مطلب کامل

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نفتکش چینی خط شکن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران

  یک سوپر نفتکش چینی که حامل نفت خام ایران به مقصد چین است، اولین محموله نفت صادراتی ایران به چین پس از لغو معافیت ها توسط دولت ترامپ است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.