• ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل    :   کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل/رودهای لرستان منبع تولید برق .یک مقام مسئول در معاونت علمی ریاست جمهوری با تاکید بر بهره مندی از انرژی تجدیدپذیر پس از سیل گفت: سیل نعمت الهی می تواند به ما در تأمین برق بیش از گذشته کمک کند.
 • آغاز فروش گوشت نیمایی در فروشگاه‌ها از اول اردیبهشت    :   توزیع گوشت تنظیم بازاری درحالی از اول اردیبهشت ماه در فروشگاه های زنجیره ای از سرگرفته خواهد شد که قیمت ها نسبت به قبل تفاوت بسیاری دارد.
 • ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری    :   ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری/ارقامی که روی کاغذ ماند.برنامه ششم توسعه که کاهش سالانه ۰.۸ درصدی نرخ بیکاری را پیش بینی کرده بود، باز هم در تحقق این هدفگذاری ناکام ماند تا تجربه پیش بینی‌های غیرواقع برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم نیز تکرار شود.
 • ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • شرکت‌های دولتی به ثبت اطلاعات در سامانه یکپارچه ملزم شدند    :   معاون اول رئیس جمهور با ارسال بخشنامه‌ای، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌ها را به بارگذاری اطلاعات در سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی ملزم کرد.
 • ۹ نکته مهم که زنان سیل‌زده باید آن را بدانند

  9 نکته مهم که زنان سیل‌زده باید آن را بدانند

  تقدیمی هدف:

  در جریان بروز سیل، زنان آسیب‌پذیرترین قشر هستند. به خصوص اگر خدمات‌رسانی بهداشتی به موقع و یا به نحو احسن انجام نگیرد.

  به گزارش خبر هدف: پس از فروکش کردن سیلاب‌ها و کاهش خطرات ایمنی و بهداشتی فوری اولیه، وقت آن می‌رسد تا مسائل مربوط به سلامت ثانویه، که می‌تواند در نتیجه آلودگی‌های آب ناشی از سیل ایجاد شود، برطرف گردد.

  با پیروی از این دستورالعمل‌های سلامت محیطی، اطمینان حاصل کنید که از خانه، خانواده و کسب‌وکار خود محافظت می‌کنید:

  از آب سیل دوری کنید

  پس از سیل، از تماس با آب‌های به جا مانده از سیل، مانند شنا، اجتناب کنید. سیلاب می‌تواند مقدار زیادی از آلاینده‌های مختلف را در خود جای دهد که می‌تواند خطرناک باشد. احتمالاً ماهیگیری و سایر فعالیت‌های غیرتماسی تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

  مطلب پیشنهادی

  رزرو هتل در بانکوک از شبی ۳۰ هزار تومان

  رزرو هتل در بانکوک از شبی ۳۰ هزار تومان

  در منطقه سیل‌زده مطابق اصول بهداشتی عمل کنید

  کف، دیوار، تجهیزات و مبلمان که با آب سیل پوشانده شده‌اند، باید برای زدودن هرگونه باکتری یا ویروس، تمیز و ضدعفونی شوند.

  هنگام کار با مناطق آلوده و موارد دیگر، از دستکش‌ها، محافظ چشم و چکمه استفاده نمایید.

  اقلام باید با صابون و آب تمیز شود، شستشو داده شده و پس از آن با یک محلول حاوی یک چهارم فنجان سفید کننده خانگی و یک گالن آب تصفیه شده ضدعفونی شوند. سفید کننده را با هیچ محصول حاوی آمونیاک مخلوط نکرده و در محیط‌های دارای تهویه مناسب کار کنید.

  قارچ‌ها

  قارچ‌ها از اثرات طولانی مدت سیل هستند، مگر اینکه تمام مواد ساختمانی کاملاً خشک شده باشند. قارچ‌ها در پشت دیوار و زیر کف‌پوش‌ها رشد می‌کنند. پس بهتر است تا زمانی که چوب‌های به کار رفته در ساختمان کاملاً خشک نشدند، از دیگر مواد جایگزین استفاده نکنید. تا زمانی که قارچ‌ها در حال رشد در منطقه هستند، از اسپری حاوی محلول آب و سفیدکننده خانگی استفاده نمایید.

  آلودگی چاه‌ها و چشمه‌ها

  اگر سیلاب وارد چشمه و یا چاه شد، باید آن را آلوده دانست. قبل از ضدعفونی و آزمایش سلامت آب چاه هرگز از آن برای تهیه غذا و به منظور آشامیدن استفاده نکنید. در این مورد بهتر است از آب‌های بسته‌بندی شده استفاده شود.

  اولین گام بازیابی این است که به طور کامل پمپاژ آب را انجام دهید و این کار را تا حداقل ۲۴ ساعت یا تا زمانی که آب هیچ رنگ و بویی نداشته باشد، ادامه دهید.

  آب چاه خانگی را با دو گالن محلول سفیدکننده خانگی خالص ضدعفونی کنید و حواستان باشد که مادامی که از این ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنید از نوشیدن آب، طبخ غذا و حمام کردن با آن خودداری نمایید. تا جایی که آب چاه یا چشمه نزدیک محل زندگی‌تان بوی سفیدکننده به خود بگیرید این کار را ادامه دهید و سپس ادامه ریختن این محلول را متوقف کنید. بگذارید سفیدکننده حداقل تا ۸ ساعت در سیستم آب باقی بماند، بعد از این زمان، شیر آب را به درون چاه باز کرده و تا جایی که دیگر اثری از سفیدکننده نباشد این کار را ادامه دهید (احتمالاً تا ۲۴ ساعت طول بکشد). بعد از رفع کامل سفیدکننده، مطمئن شوید که چاه کاملاً پوشانده شود.

  تخریب سیستم‌های فاضلاب

  در بسیاری از موارد تخریب سیستم‌های فاضلاب و سرویس‌های بهداشتی، تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که صبر کنیم تا سطح آب موجود در خاک کاهش پیدا کند. اگر فاضلاب به سطح بالای خاک برسد، تنها راه موقت پمپاژ آب بالا آمده است. برای این کار می‌توانید از اداره آب و فاضلاب و سایر سازمان‌های مربوطه کمک و مشورت بخواهید.

  مسمومیت غذایی و مواد غذایی آلوده شده

  اگر آب سیلاب با هرکدام از مواد غذایی‌تان تماس داشت، آن را دور بیندازید. اگر به مدت بیش از دو ساعت دمای یخچال بالاتر از ۱۵ درجه بود، از غذاهای درون آن استفاده نکنید. هیچ راه قابل اطمینانی وجود ندارد که از طریق بوییدن بتوان گفت غذا آلوده یا فاسد شده است، پس اگر درباره استفاده از آن‌ها شک دارید، رهایشان کنید.

  پشه‌ها

  سیلاب‌ها آب‌های هستند که برای پرورش پشه‌ها ایده آل می‌باشند که می‌تواند بیماری‌هایی مانند بیماری‌های ویروسی را حمل کنند. آب‌هایی که نمی‌توانند تخلیه شوند، می‌توانند با حشره‌کش‌ها و عوامل کنترل بیولوژیکی ضدعفونی شوند. همیشه دستورالعمل‌های برچسب آفت‌کش‌ها را به درستی دنبال کنید.

  خطرات جنسی و باروری زنان در طی سیل

  در جریان بروز سیل، زنان آسیب‌پذیرترین قشر هستند. به خصوص اگر خدمات‌رسانی بهداشتی به موقع و یا به نحو احسن انجام نگیرد. در صورت عدم وجود امکانات بهداشتی مناسب، شیوه‌های غیربهداشتی (برای مثال استفاده از لباس‌های پاره و آلوده در طی قاعدگی)، مشکلات بهداشتی جنسی زنان را به شدت تهدید خواهد کرد. شرایط زندگی ضعیف در طول سیل باعث درد و رنج فراوان برای زنان به ویژه اثر بر سلامت جنسی و باروری آن‌ها می‌شود. زنان به ویژه در مناطق محروم‌تر، از مشکلات قاعدگی، عفونت ادراری، مشکلات گوارشی، درد کمر، عوارض مربوط به بارداری و سوءتغذیه در طی بلایای طبیعی رنج می‌برند.

  استقرار یک تیم پزشکی اضطراری در مرکز پناهگاه‌ها می‌تواند رنج آن‌ها را کاهش دهد. توصیه ما این است که افزایش آگاهی زنان در مورد خدمات بهداشتی و درمانی جنسی و باروری می‌تواند به زنان کمک کند که چگونه شدت مشکل خود را کاهش دهند. بر اساس یافته‌های مطالعات، توصیه می‌شود خدمات بهداشتی متحرک به نیازهای مراقبت از سلامت جنسی و باروری زنان در این مناطق پس از فاجعه بپردازند.

  توصیه‌های بهداشتی به زنان باردار پس از سیل

  خانم‌های باردار در زمان رخداد بلایای طبیعی مانند سیل آسیب‌پذیرتر هستند و باید بیشتر از قبل به سلامتی‌شان توجه کنند و حواسشان به علائم و تغییرات بدنی‌شان باشد. شرایطی که در زمان سیل به وجود می‌آید خیلی دردناک است و آسیب روانی آن می‌تواند با عوارض خطرناکی همراه باشد.

  علاوه بر توجه به مسائل روحی روانی، از نظر جسمی هم یک خانم باردار باید علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد و همه باید رعایت کنند، مراقبت‌هایی داشته باشد:

  ۱- به هیچ وجه در سیلاب راه نروید. به غیر از خطرهایی که راه رفتن در این آب‌ها دارد، به علت باز بودن دهانه رحم در ماه‌های آخر بارداری ممکن است این آب‌ها به جنین‌تان صدمه بزنند و حتی باعث بیماری عفونی در شما بشود.

  ۲- در این شرایط خیلی بیشتر از قبل مراقب تغذیه‌تان باشید؛ مخصوصاً از نظر رعایت موارد بهداشتی. ابتلا به یک بیماری عفونی برای یک خانم باردار خیلی خطرناک‌تر از دیگر افراد است. توصیه‌های بهداشتی که دائم در حال تکرار هستند را جدی بگیرید: غذاهای کنسروشده را حتماً بجوشانید، از آب معدنی یا آب بهداشتی جوشیده و سرد شده استفاده کنید. غذاهای مانده را دور بریزید. به طور کلی این را بدانید که هر نوشیدنی، میوه، سبزی و غذایی که در معرض آب سیل بوده است نباید مصرف شود چرا که خطر مسمومیت و اسهال بسیار بالاست.

  ۳- کنترل و مراقبت‌های دوره‌ای‌تان را به هیچ وجه ترک نکنید. حتی شاید لازم باشد مراجعه‌ی بیشتری به مراکز بهداشتی داشته باشید تا فشارخونتان و صدای قلب جنین را چک کنند.

  ۴- در پوشیدن لباس دقت بیشتری داشته باشید تا از ابتلا به سرماخوردگی و دیگر بیماری‌ها و آسیب‌ها در امان باشید. اگر هم احیاناً زخمی در دست یا پای شما ایجاد شد مراقب باشید تا با آب سیل تماسی نداشته باشد؛ بدین منظور محل زخم را مرتب با آب و صابون بشویید و با باند تمیز بپوشانید تا عفونت نکند. به طور کلی حتی اگر زخمی هم وجود نداشت پس از تماس با آب سیل دست‌هایتان را تمیز با آب و صابون بشویید.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  ۹ نکته مهم که زنان سیل‌زده باید آن را بدانند

  در جریان بروز سیل، زنان آسیب‌پذیرترین قشر هستند. به خصوص اگر خدمات‌رسانی بهداشتی به موقع و یا به نحو احسن انجام نگیرد. مطلب کامل

  اخطاریه سازمان هواشناسی درباره بارش‌های سیل‌آسا و آبگرفتگی معابر

  سازمان هواشناسی در اخطاریه ای با اعلام بارش‌های شدید طی روزهای شنبه،‌ یکشنبه و دوشنبه نسبت به وقوع سیل و ابگرفتگی معابر هشدار داد. مطلب کامل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل

  تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل/ آغازپرداخت بیمه بیکاری درمناطق سیل‌زده.مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار،با اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان مشمول قانون کار درمناطق سیل زده گفت:براساس اطلاعات اولیه حدود۱۰هزار شغل تحت تأثیر حادثه سیل قرارگرفتند. مطلب کامل

  ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  دلایل علمی بارشهای اخیر

  دلایل علمی بارشهای اخیر/ چگونه از منافع سیل بهره مند شویم.یک مقام مسئول در معاونت علمی دلایل علمی بارشهای اخیر در کشور را تشریح کرد و گفت: فناوریهای جدید می توانند هم در زمینه پیش بینی سیل و هم در زمینه کاهش خسارت های ناشی از آن کاربرد داشته باشند. مطلب کامل

  ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها

  حماسه مردمی در غیاب سلبریتی‌ها/جوانان آرمانگرا، قهرمانان«عصرجدید».طعم گس تلخی نوروز ۹۸ برای همیشه در ذهن ایرانی‌ها باقی خواهد ماند. اما آنها دوباره در خلال این وقایع تلخ و مصیبت‌بار گمشده‌شان را پیدا کردند. مطلب کامل

  ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی

  آغاز عرضه سهام بانک‌های نظامی/باید و نبایدهای ادغام .عرضه سهام بانکهای ادغامی از امروز ۱۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد و اتاق فرمان بانک مرکزی، بایدها و نبایدهای لازم برای ادغام موفق و فروش سهام آنها را رسما ابلاغ کرده است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.