• «سرکه سیب معجزه لاغر شدن»؛ واقعیت یا شایعه؟    :   تمام آنچه که درمورد خواص سرکه سیب شنیده‌اید، لزوما درست نیست. با شایعاتی که درمورد آن وجود دارد آشنا شوید.
 • «خونه خالی»|شوک مثبت ورود خانه‌های خالی به بازار    :   «خونه خالی»|شوک مثبت ورود خانه‌های خالی به بازار/ وقتی دورنمای سوداگری کور می‌شود
 • تجمع وزرا برای نجات برجام    :   اروپا بالاخره جدیت به خرج داد؛ تجمع وزرا برای نجات برجام.وزیران خارجه کشورهای اروپایی پس از مدت‌ها تعلل در نشست بروکسل به فکر یافتن راهی برای نجات برجام هستند..وزرای خارجه هلند، بلژیک، لیتوانی و اسپانیا از جدیت خود برای یافتن راه حل خبر دادند.
 • ۲۴ تير ۱۳۹۸ – روزنامه‌های امروز    :   ...
 • درمان سریع خانگی عفونت ناخن فرو رفته در گوشت انگشت پا    :   عفونت ایجاد شده توسط فرو رفتن ناخن می تواند بسیار دردناک و ناراحت کننده باشد در ادامه مقاله موثرترین روش های درمانی برای از بین بردن عفونت فرو رفتن ناخن در گوشت را با شما در میان می گذاریم.
 • حقوق دریافتی اکثر مردم ایران چقدر است؟    :   یک فعال کارگری با طرح پیشنهاد توزیع کالاهای اساسی سهمیه‌ای گفت: وقتی نمی‌توانیم نظارت و کنترل لازم را روی قیمت کالاها داشته باشیم دولت باید هرچه سریع‌تر سهمیه‌بندی کالاهای اساسی را آغاز کند تا مردم با آرامش بیشتری نیازهای روزمره خود را تأمین کنند.
 • تحریم ها می تواند ایران را پای میز مذاکره بکشاند؟

  تحریم ها می تواند ایران را پای میز مذاکره بکشاند؟

  تقدیمی هدف:

  ویلیام برنز، رئیس کارنگی اهدا برای صلح بین الملل می گوید اعمال فشار تنها زمانی جواب می دهد که با یک سری «اهداف واقع گرایانه» در ارتباط باشد و «۱۲ مورد خواسته پومپئو از ایران» واقع گرایانه نیست.

  کارشناسان با این مساله که تحریم های نفتی ایالات متحده، زدن برچسب سازمان تروریستی خارجی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و برنامه ۱۲ موردی اعلام شده توسط مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده جایی برای بازگشت ایران به پای میز مذاکره باقی می گذارد، موافق نیستند.

  ویلیام برنز، رئیس کارنگی اهدا برای صلح بین الملل می گوید: «در ظاهر ماجرا برنامه بازی از طریق اعمال فشار حداکثری می تواند به تسلیم شدن نظام ایران یا انفجار آن از داخل منجر شود… اما از نظر من هنوز معلوم نیست که یک استراتژی مشخص برای مذاکره جدی وجود دارد یا خیر.»

  دیوید پترائوس، ژنرال بازنشسته ارتش ایالات متحده و رئیس سابق سازمان سیا و رئیس موسسه جهانی «کی کی آر» می گوید: «۱۲ خواسته پومپئو راه را برای مذاکره می گشاید به این دلیل که ایران مجبور است به جمعیتی پاسخ دهد که حاضر به تحمل مشکلات مالی بیشتر نیستند. مردم ایران می گویند: اوه خدای من. ببینید با اقدامات نابخردانه خود چه بر سر اقتصاد آورده اید!» با این حال، او گفت که در ۱۲ ماه آینده انتظار تغییر چندانی در شرایط را ندارد و باقی افرادی که فکر می کنند ایران نشسته و منتظر است تا ببیند نتیجه انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده چه خواهد شد، موافق است.

  افرادی که در این بازی مشارکت دارند نگران آن هستند که شاید تمایل رئیس جمهوری دونالد ترامپ به خودداری از درگیری با گرایش های تهاجمی مشاوران سیاست خارجی او مغایرت داشته باشد. برنز گفت: «نگران مناقشه بین رئیس جمهوری و برخی از مشاوران او و همچنین توانایی واشنگتن در مدیریت این نوع از درگیری هستم.»

  سوزان مالونی، یکی از اعضای ارشد مرکز سیاست خاورمیانه و امنیت انرژی و ابتکارعمل آب و هوایی می گوید شکاف بین ترامپ و گروه سیاست خارجی او به شدت جدی است؛ مالونی معتقد است که کمپین ترامپ روی محور مذاکره مجدد توافق هسته ای ایران متمرکز است و حقیقتا تصور می کند که می تواند یک توافق بهتری از آنچه پس از یک دهه مذاکره توسط دولت ها در واشنگتن حاصل شده، به دست آورد.

  پترائوس گفت که ترامپ در برخی موارد عقب می کشد به این دلیل که ممکن است مجبور به اقدام نظامی شود. مشاوران سیاست خارجی ترامپ معتقدند که اعمال فشار توسط دولت او جواب می دهد. اما مالونی می گوید: «اینها صرفا در بیان جواب می دهند. اعمال فشار صرف ممکن است ایران را برای مدت زمانی گیر بیندازد، اما نمی تواند به یک راه حل دائمی بینجامد. هیچ فرصت جدی ای برای تعامل با دولت کنونی (ایالات متحده) وجود ندارد.»

  پومپئو از برنامه «۱۲ موردی» خود در جلسه ای در کنگره حمایت کرد و گفت که کارشناسان در دستگاه سیاست خارجی به او گفته اند که این خواسته ها «بی رحمانه» هستند. پومپئو گفته پیش از آن که ایالات متحده به گفت و گو درباره پایان دادن به تحریم های نفتی و دیگر فشارها رضایت دهد، ایران باید با این شروط موافقت و به آنها عمل کند. وزیر امور خارجه آمریکا افزود: «من از شما می خواهم به هر یک از این خواسته ها نگاهی بیندازید؛ به همه ۱۲ مورد آنها… و به من بگویید که کدام یک از آنها ظالمانه است؟! ما صرفا از ایران می خواهیم که همانند یک کشور عادی رفتار کند. این ظالمانه نیست.» پومپئو شماری از این درخواست ها را توضیح داد و گفت: «اگر با دقت به آنها نگاه بیندازید متوجه می شوید که چندان متفاوت از خواسته های ما از هلند نیستند.» او افزود اگر ایران به این درخواست ها عمل کند، ایالات متحده از تعامل با آن خشنود خواهد شد. اما وقتی از او پرسیده شد که فکر می کند ایران به چند مورد از این درخواست ها عمل خواهد کرد، پاسخ او صفر بود.

  برنز می گوید که اعمال فشار تنها در صورتی جواب می دهد که یک سری اهداف واقع گرایانه را دنبال کند و درخواست ۱۲ موردی پومپئو اینطور نیست. آنچه به ایرانی ها پیشنهاد شده، تلاش برای دستیابی به یک توافق بهتر نیست بلکه بیشتر هدف تسلیم یا تغییر نظام را دنبال می کند. او افزود: «این پیشنهادها شکاف بین ایالات متحده و متحدانش را گسترش می دهد و به مثابه انجام کار ولادیمیر پوتین [رئیس جمهوری روسیه] برای اوست.»

  استدلال پترائوس این است که اعمال فشار پومپئو ممکن است جواب دهد به این دلیل که به کشوری آسیب می رساند که در رکود به سر می برد و شاهد سقوط ارزش ریال است. یک سری تظاهرات ها هم در ایران بوده که سبب شده پترائوس به این نتیجه برسد که سران ایران نمی توانند منتظر پایان دولت ترامپ بمانند و مجبور می شوند که همین حالا پای میز مذاکره بیایند.

  مالونی یادآور شد که این اولین کمپین اعمال فشار علیه ایران نیست. او گفت که ایران می تواند حجم زیادی از فشارهای اقتصادی را دوام آورد و این مساله بارها مشاهده شده است. او افزود: «اکنون ممکن است همه چیز متفاوت باشد. ۸۰ میلیون ایرانی تلفن همراه و به رسانه های اجتماعی دسترسی دارند و دولت ایران ممکن است به این نتیجه برسد که تلاش برای تحمل فشار اقتصادی جواب نمی دهد.» مالونی در ادامه گفت: «فکر می کنم که آنها به دنبال راه حلی برای رهایی از بن بستی که در آن گرفتار شده اند، می گردند. اما دولت ترامپ هیچ پلت فرمی برای مذاکرات ایجاد نکرده است. این احتمال وجود دارد که آنها از راه های ارتباطی پشتی استفاده کنند، اما شواهد آن در رفتارهای ایران یا رویکرد دولت آمریکا مشهود نیست. در حقیقت، فکر می کنم ممکن است با نتیجه ای مواجه شویم که خیلی بدتر از شرایط امروز باشد.»

  gps1

  مطالب مرتبط :

  سالیانه یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکار کشور اضافه می شود

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ماهیانه ۱۰۰ هزار نفر به لشگر بیکاران اضافه می شود گفت: دولت باید یک چتر امنیت روانی برای آنها ایجاد کند که وقتی سرپرست خانواده شب خوابید دغدغه تامین اقلام کالاهای اساسی فردا را نداشته باشد. مطلب کامل

  ایران در هر شرایطی نفت صادر خواهد کرد

  وزارت امور خارجه ایران شرح داد که تهران قصد دارد نفت را در هر شرایطی که ممکن است، صادر نماید. مطلب کامل

  ۲۲ تير ۱۳۹۸ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سپاه مقر تروریست‌ها در مرز اقلیم کردستان عراق را گلوله‌باران کرد

  روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای از گلوله باران مقرهای تروریست‌ها در حاشیه مرزهای اقلیم کردستان عراق با ایران و هلاکت و زخمی شدن شمار زیادی از تروریست‌ها خبر داد. مطلب کامل

  پاسکاری بودجه‌ای دولت و مجلس

  قرار بر این بود که در چهار ماهه اول سال، مجلس و دولت با همکاری همدیگر مشکلات ساختاری بودجه را برطرف کنند اما هنوز اقدام در خوری در این باره انجام نشده است. مطلب کامل

  ۱۹ تير ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ

  افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ / گرمای هوا مرغ‌ها را لاغر کرد.عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی از افزایش هزارتومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط کشوری قیمت این کالا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان در هرکیلوگرم است. مطلب کامل

  واکنش آمریکا به برخورد توهین‌آمیز با تیم ملی والیبال ایران

  سخنگوی اداره گمرک و مرزبانی آمریکا مدعی شد روند ورود اعضای تیم ملی والیبال ایران بدون مشکل خاصی و طبق «رویه‌های عادی» صورت گرفته است. مطلب کامل

  ۱۸ تير ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  آزمایش های جدید دی ان ای اسرار خانوادگی را افشا می کند

  دانشمندان هشدار می دهند با پیشرفت فناوری آزمایش های جدید دی ان ای اسرار خانوادگی گسترده ای را در مورد هر فرد افشا می کنند که این امر امنیت و حریم شخصی افراد را به خطر می اندازد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.