• بنزین دونرخی در بودجه ۹۹ حذف می‌شود    :   عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ممکن است نرخ بنزین ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ یا ۲ هزار تومان شود و دیگر بیشتر از ۲ هزار تومان نخواهد بود و همچنین احتمالا دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می شود.
 • افزایش بیماران ICU به دنبال شیوع آنفلوانزا    :   دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی مراقبت‌های ویژه، از افزایش بیماران بخش مراقبت های ویژه به دنبال شیوع آنفلوانزا در کشور خبر داد.
 • ۱۷ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • آمادگی کامل ایران برای مقابله با حمله گسترده ملخ‌های صحرایی    :   سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: براساس پیش بینی های فائو، طی دو الی سه روز آینده دسته‌جات بزرگی از ملخ صحرایی وارد کشور خواهد شد.
 • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • لایحه بودجه ۹۹ عاری از اصلاحات ساختاری است    :   یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت هیچیک از اقدامات اصلاحات ساختاری را در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور لحاظ نکرده است، گفت: دولت سیاست درستی برای جبران کسری بودجه ندارد.
 • ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو

  ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو

  تقدیمی هدف:

  ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو/اقدامات نمایشی را متوقف کنید.فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به اقدامات نمایشی در این راستا دست می‌زند.

  به گزارش خبرهدف ، کارشناسان و فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به جای آنکه خود پیشنهاد دهنده طرح‌های آبرسانی و آموزشی باشد، مانع اجرای درست طرح‌های مختلف پیشنهادی بوده و صرفاً به چند اقدام نمایشی دست زده است.

  آن‌گونه که این فعالان می‌گویند این اداره کل تنها حدود ۶ تا ۷ تانکر خریداری کرده و برچسب اداره کل محیط زیست زده تا صدها روستا و هزاران نفر جمعیت ساکن در مناطق زیستگاه گاندو را با آن آبرسانی کند و با بودجه‌های آموزشی نیز به خرید عروسک برای کودکان محلی اقدام کرده که خود نسل‌اندر نسل با این حیوان از نزدیک آشنا هستند.

  به گفته این فعالان نه در شمال استان و نه در جنوب استان اعتبارات درستی جذب نشده و کارهای اولویت‌دار با کارهای نمایشی جایگزین شده که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

  مشخص نیست گرفتن ۶ تانکر و برچسب زدن روی آن در این منطقه وسیع چه تاثیری دارد وقتی زندگی افراد محلی وابسته به آب است و حتی همان تانکر خریدن هم کار محیط زیست نیست وقتی اداره امور عشایری و روستایی وجود دارد و باید طبق نظام و سیستم منظمی انجام شود.
  فعالان محیط زیست با بیان اینکه اداره کل محیط زیست این استان در سال‌های اخیر هیچ گونه عملکرد قابل توجهی نداشته است تأکید می‌کنند که کار محیط زیست فرهنگ‌سازی و حفاظت از گونه‌هاست و باید شرایطی را فراهم کند که مردم بتوانند درست تصمیم بگیرند و برخورد درستی با حیوان داشته باشند.

  کارشناسان می‌گویند نهادهای مختلفی برای آبرسانی در منطقه و حتی بهسازی وضعیت برکه‌ها پیشنهادها و طرح‌هایی داشته‌اند با این حال در مقابل کلیه طرح‌های پیشرو و پیشنهادی تنها واکنش این اداره کل این بوده که «سازمان» اجازه نمی‌دهد، «سازمان» با ما همکاری نکرد و «سازمان» اعتبار نمی‌دهد. ادعایی که دست کم با عناوین طرح‌های مرتبط با احیای تالاب هامون و گاندو سازگار نیست و از آن مهم‌تر آنکه عیسی کلانتری در نزدیک به ۴۰ مورد به اداره کل استان‌ها تفویض اختیار کرده است ادارت کل استانی از بابت تصمیم‌گیری و صدور مجوز واقعا دستشان باز است، اگر بخواهند اقدامات مفید و موثر برای منطقه انجام دهند.

  فعالان محیط زیست تأکید می‌کنند هر جای دنیا که کروکودیل دارد نه تنها حفاظت شده‌اند که با تکثیر و پرورش اضافه بر ظرفیت طبیعی به بهره‌برداری اقتصادی هم دست یافته اند و جامعه محلی از منافع آن بهره‌مند شده‌اند و به این ترتیب با ورود بخش خصوصی به حفاظت نه تنها یک گونه ارزشمند حفظ شده و هر ساله تعدادی به طبیعت بر می‌گردند بلکه معیشت تازه‌ای برای مردم محروم ساکن زیستگاه گاندوها نیز فراهم می‌شود اما در شرایط کنونی وضعیت تنها مرکز نگهداری گاندوها نیز اسفبار است.

  محیط‌بانانی که از این مرکز نگهداری می‌کنند دو تاسه سال است که حقوق بسیار پایین خود را هم دریافت نکرده‌اند، گاندوهایی که در طبیعت باید هفته‌ای یک تا دو بارغذا بخورند، دو تا سه ماه یک بار غذا دریافت می‌کنند و با توجه به چند لایه فنس‌کشی محدوده نگهداری گاندوها برای ورود به طبیعت و شکار و جبران کمبود غذایی که به آن‌ها تحمیل شده راهی هم ندارند.

  اساسا هدف از نگهداری کروکودیل‌ها در اسارت این است که شرایط بهتری برایشان فراهم شود و با رشد سریه جمعیت تعدادی به زیستگاه اصلی برگردند نه این که حیوان از همان اندک غذایی که در طبیعت نصیبش می‌شود هم محروم باشد و به او غذا ندهیم و دست و پای حیوان هم بسته باشد و هیچ راهی برای بقا نداشته باشد.

  فعالان محیط زیست می‌گویند وقتی این اداره کل هیچگونه بیلان کاری و گزارش عمومی منتشر نمی‌کند از کجا معلوم که حتی اگر اعتباری از سازمان مرکزی برای ساخت یک مرکز آموزشی و نگهداری به استان برسد هم صرف خرید لاستیک برای ماشین‌های اداره کل نشود و اگر کارشناسان سازمان بودجه ای برای اقدامات حفاظتی تعریف کردند خرج عروسک‌سازی به عنوان کار آموزشی نشود؟

  کارشناسان معتقدند مردم اینجا می‌دانند گاندو چیست و این مردم نیاز به برنامه آموزشی برنامه‌ریزی شده و مدون و بلند مدت دارند که مداوم و ادامه‌دار باشد و طی یک یا دو سال با هدف‌گیری مشخص تدوین شده باشد نه این که به آن‌ها عروسک بدهیم و بگوییم «من گاندو هستم من گاز می‌گیرم من دندان دارم نزدیک من شنا نکنید!»

  اگر اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچتان هیچ برنامه حفاظتی برای گاندو در این استان ندارد، دست کم به جای حرکات نمایشی، به کارشناسان، بخش خصوصی و نهادهای حمایتی اجازه دهد به ایمن‌سازی برکه‌ها برای کاهش ارتباط کروکودیل با انسان‌ها بپردازند و برای اجرای طرح‌های جامع و مؤثر آبرسانی اقدام کنند.

  با این همه محیط زیست در این زمینه نه تنها همکاری نکرده که حتی کار را به جایی رسانیده که بخش خصوصی می‌گوید بخش دولتی اگر کاری نمی‌تواند بکند لااقل سنگ اندازی نکند.

  واقعیت آن است که با درگیری‌های اخیر میان گاندو و افراد محلی مساله دیگر تنها حفاظت از یک گونه ارزشمند در معرض انقراض نیست و بحث امنیت جانی مردم محلی نیز مطرح است. از همین رو شاید بیش از همه باید بر ضرورت ورود استانداری به موضوع تأکید کرد و از استاندار محترم سیستان و بلوچستان خواستار شد که با ورود تمام قد به موضوع از اداره کل محیط زیست این استان بپرسند به جز چند فعالیت تبلیغی همچون عروسک‌سازی و خرید چند تانکر آبرسانی و عکاسی از این برنامه‌های نمایشی برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی چه فعالیت برنامه‌ریزی شده و علمی و منسجمی در این زمینه داشته‌اند؟ اساساً چه گزارش و بیلان کاری از این اداره کل در اختیار نهادهای مرتبط با موضوع (که اکنون دیگر به هیچ عنوان در محدودیت‌های اعتباری و اختیاری سازمان دست و پابسته و نحیفی چون محیط زیست نمی‌گنجد) قرار گرفته است؟

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  خرید تضمینی محصولات کشاورزی و چالش‌های آن

  اجرای قانون «خرید تضمینی محصولات کشاورزی» در سالهای اخیر با چالش مواجه شده به همین دلیل سیاست «قیمت تضمینی» یکی از راهکارهایی است که پیشنهاد می شود جایگزین این قانون شود. مطلب کامل

  عنوان روزنامه های چهارشنبه ۱۳ ابان ۱۳۹۸

  ... مطلب کامل

  ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو

  ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو/اقدامات نمایشی را متوقف کنید.فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به اقدامات نمایشی در این راستا دست می‌زند. مطلب کامل

  دارچین برای کاهش قند خون دیابتی ها مفید است

  به گفته محققان، افراد مبتلا به دیابت می توانند با تغییرات ساده در رژیم غذایی، میزان قندخون شان را کنترل نمایند. مطلب کامل

  روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد. مطلب کامل

  بینی‌هایی که هر روز کوچکتر می‌شود

  جراحی زیبایی بینی، یکی از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی در کشور است که متاسفانه مواردی از این جراحی‌ها به قیمت از دست دادن سلامت داوطلبان این نوع عمل‌ها منجر می‌شود. مطلب کامل

  مجازات افرادی که «گل» می‌کارند چیست؟

  مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاشت و تولید «گل» جرم است و مجازاتی از 10 میلیون ریال تا اعدام برای آن در نظر گرفته شده است. مطلب کامل

  ۱۰ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.