• ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • لایحه بودجه ۹۹ عاری از اصلاحات ساختاری است    :   یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت هیچیک از اقدامات اصلاحات ساختاری را در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور لحاظ نکرده است، گفت: دولت سیاست درستی برای جبران کسری بودجه ندارد.
 • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • خرید تضمینی محصولات کشاورزی و چالش‌های آن    :   اجرای قانون «خرید تضمینی محصولات کشاورزی» در سالهای اخیر با چالش مواجه شده به همین دلیل سیاست «قیمت تضمینی» یکی از راهکارهایی است که پیشنهاد می شود جایگزین این قانون شود.
 • عنوان روزنامه های چهارشنبه ۱۳ ابان ۱۳۹۸    :   ...
 • ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو    :   ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو/اقدامات نمایشی را متوقف کنید.فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به اقدامات نمایشی در این راستا دست می‌زند.
 • ماجرای استیضاح فانی چگونه رقم خورد؟

  تقدیمی هدف:

  fani

  ماجرا از روز ۱۹ خرداد جدی شد. پیش از آن هر از چند گاهی موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش طرح می شد اما سرانجامی نداشت تا اینکه ۱۵ روز پیش هیات رئیسه مجلس طرح استیضاح را با ۶۴ امضا اعلام وصول کرد.

  استیضاح‌کنندگان در طرح خود ۱۰ دلیل را برشمرده بودند، این دلایل از ناتوانی وزیر در جلب رضایت و اعتماد جامعه آموزش و پرورش گرفته تا  ناتوانی او در جلب توجه دولت به این وزارتخانه را شامل می شد (اینجا). در آن جلسه باهنر که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت، زمان برگزاری جلسه استیضاح را ۲۷ خرداد اعلام کرد اما شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد.

  روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در جلسه غیرعلنی مجلس شرکت کردند. ۱۷۷ نماینده خواستار حضور فانی در جلسه غیرعلنی شده بودند (اینجا) و (اینجا). در این جلسه فانی گزارشی در مورد محدودیت‌های منابع این وزارتخانه ارایه کرد و در مورد مشکلات پیش روی وزارت آموزش و پرورش سخن گفت (اینجا). جلسه غیرعلنی این شائبه را پیش آورد که قرار است استیضاح آقای وزیر منتفی شود اما در آخر جلسه علنی همان روز محمدرضا باهنر آب پاکی را روی دست دولت ریخت و تاکید کرد که جلسه غیرعلنی ارتباطی به موضوع استیضاح ندارد و وعده داد که جلسه استیضاح با یک هفته تاخیر نسبت به قرار اولیه برگزار می‌شود (اینجا).

  در همان روز یک نامه منتشر شد که نام ۱۵ نماینده پای آن بود. این ۱۵ نماینده امضای خود را از پای طرح استیضاح برداشتند(اینجا) و به این ترتیب عدد ۶۴ به ۴۹ امضا رسید. سید محمدعلی موسوی، سیدشکرخدا موسوی، سیدهادی حسینی، غلامرضا کاتب، عطاءالله سلطانی صبور، شهلا میرگلوبیات، عباس صلاحی، عزت الله یوسفیان ملا، حجت الله درویش پور، مهدی کوچک زاده، ناصر کاشانی، سلیمان عباسی، سیدمحمد بیاتیان، ناصر صالحی نسب و عبدالله تمیمی به هيئت رئيسه مجلس نوشتند که با توجه به مذاکرات و تعامل انجام شده با وزیر و معاونان وی و حل مشکلات مورد نظر، انصراف خود را اعلام می‌کنیم. یوسفیان ملا درباره دلیل پس گرفتن امضایش گفت: ما خدای نکرده خصومت شخصی با آقای فانی نداشتیم و گفتیم که چون حل می‎شود، امضای خود را از استیضاح وی پس می گیریم(اینجا). شهلا میرگلو بیات نماینده مردم ساوه و زرندیه نیز به این نتیجه رسیده که انگیزه سایر استیضاح کنندگان سیاسی است و برای همین امضایش را پس گرفته است(اینجا).

  تعداد امضاکنندگانی که از امضایشان پشیمان شده بودند بیشتر از ۱۵ نفر بود اما در روز پیش از استیضاح دیگر کار از کار گذشته و آیین نامه مجلس ادامه نمی‌داد که امضایشان را از پای طرح بردارند. از همین رو جمعی از استیضاح کنندگان نامه ای نوشته و تاکید کردند که خواستار ادامه کار فانی هستند (اینجا).

  جلسه استیضاح دیروز برگزار شد اما برخلاف سایر جلسات استیضاح، کم تنش بود. صدای «دو دو» گفتن نمایندگان به گوش نمی رسید و از همین شرایط هم می شد نتیجه را حدس زد. اما این تنها نشانه ای نبود که احتمال وزیر باقی ماندن فانی را قوت می بخشید. نمایندگان مختلف مجلس در مصاحبه هایی از عملکرد فانی دفاع کرده و معتقد بودند استیضاح دردی را دوا نمی کند. سبحانی نیا، نماینده مردم نیشابور تاکید کرده که فانی فرد متدینی است و ترجیح می‌داده که جلسه استیضاحی برگزار نشود (اینجا)، مهرداد بذرپاش نماینده تهران نیز گفت که فضای عمومی مجلس، اجماع بر استیضاح نیست(اینجا)، محمد دهقان نماینده مردم چناران و طرقبه تاکید کرد که فراکسیون‌های اصول‌گرای مجلس به‌دنبال استیضاح فانی نیستند (اینجا). پزشکیان نماینده مردم تبریز و تاج گردون نماینده مردم گچساران نیز رسما مخالفت خود با استیضاح فانی را اعلام کرده بودند (اینجا) و (اینجا). قاسم احمدی لاشکی، نماينده مردم نوشهر و چالوس تصریح کرده بود که رفتن فانی راه حل مشکل فرهنگیان نیست(اینجا) امیرعباس سلطانی نیز نظر مشابهی دارد (اینجا). جواد هروی، نماینده مردم قائنات پا را فراتر گذاشته و گفته بود که رفتن فانی فشارها بر معلم ها را بیشتر می کند (اینجا)

  در برابر دولت، از استیضاح وزیرش راضی نبود. نوبخت در نشست خبری خود گفته بود این حجم استیضاح در سال پایانی مجلس بی سابقه است (اینجا) اما جلسه مشترک مجلس و دولت بر نتیجه استیضاح اثر داشت. در این زمینه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت گفت که این جلسه و همدلی روسای دو قوه باعث شد کمر استیضاح بشکند. (اینجا) احمد شوهانی نماینده مردم ایلام نیز از تاثیر مثبت این جلسه بر روند استیضاح سخن گفت (اینجا).

  جلسه استیضاح را سخنان جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت کلید زد. او گفت: که ۸۰درصد فرهنگیان به استیضاح وزیر اصرار دارند. (اینجا). پس از او نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه پشت تریبون رفت. او نسبت به امکانات تحصیلی دانش آموزان معترض بود (اینجا). مهدی موسوی نژاد نماینده مردم بوشهر نیز دلیل استیضاحش را جناحی و سیاسی بودن انتصابات در وزارتخانه آموزش و پرورش عنوان کرد (اینجا) حامد قادرمرزی نماینده قروه و دهگلان حضورش در بین استیضاح کنندگان را نشانه ای دانست که این استیضاح سیاسی نیست چراکه او همواره مدافع دولت بوده است (اینجا) فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت نیز معتقد بود که عملکرد فانی نشاط را از آموزش و پرورش برده است (اینجا)  محمد سعید انصاری نماینده آبادان معتقد بود که فانی سرکارش گذاشته است و محسن علیمردانی نماینده زنجان تاکید داشت که مسایل وزارتخانه سیاسی سیاسی شده اند (اینجا)

  سخنان استیضاح کنندگان ادامه داشت. نوبت به محمود شکری نماینده تالش رسید. او نگران آخرت فانی بود (اینجا) احمد آریایی نژاد نماینده مردم ملایر اما مشکلی با شخص وزیر نداشت و به نظرش وضعیت وزارتخانه مشکل ساز است (اینجا). محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان براي دفاع از حقوق معلم نيامده بود بلکه دغدغه اش آينده دانش آموزاني بود که اگر درست و صحيح و با امکانات آموزشي تربیت نشوند، آینده تیر و تار خواهد بود(اینجا). آخرین استیضاح کننده ای که به پشت تریبون مجلس رفت، حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین بود. او تاکید کرد که دلایلش سیاسی نیست که اگر بود خیلی زودتر از این حرفها موضوع استیضاح را مطرح می کرد. (اینجا)

  استیضاح مخالفانی هم داشت. در حمایت از فانی غلامرضا تاج گردون نماینده مردم گچساران و غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران سخن گفتند. تاج گردون تاکید داشت که استیضاح فانی هیچکدام از سه هدف اصلی هر استیضاحی را تامین نمی کند و همه در به وجود آمدن شرایط فرهنگیان دخیل هستند و مسئول فقط فانی نیست (اینجا). مصباحی مقدم یکی به نعل می زد و یکی به میخ و هم از دولت دفاع می کرد و هم به آن انتقاد داشت. او گفت: کارهای دو سال قبل فانی از چهار سال دولت قبل بیشتر بوده است (اینجا).

  در پایان هم علی اصغر فانی به دفاع از خود پرداخت. او که از همه وقت قانونی خود هم استفاده نکرد، گفت که سیاستش کیفیت بخشیدن به آموزش و پرورش است و البته بودجه هم افزایش ۲۴درصدی داشته اگرچه در ۹۹ درصد اعتبارات هم نقشی ندارد (اینجا) و (اینجا).

  این داستان طولانی برای فانی پایان خوشی داشت و او در پستش باقی ماند. در رای گیری نهایی تنها ۷۶ نفر با استیضاح موافق بودند و از  ۲۵۶ نماینده حاضر در جلسه ۱۶۷ نماینده با استیضاح مخالفت کردند و ۱۳ نفر هم نظر ممتنع داشتند (اینجا).

  gps1

  مطالب مرتبط :

  دارچین برای کاهش قند خون دیابتی ها مفید است

  به گفته محققان، افراد مبتلا به دیابت می توانند با تغییرات ساده در رژیم غذایی، میزان قندخون شان را کنترل نمایند. مطلب کامل

  روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد. مطلب کامل

  بینی‌هایی که هر روز کوچکتر می‌شود

  جراحی زیبایی بینی، یکی از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی در کشور است که متاسفانه مواردی از این جراحی‌ها به قیمت از دست دادن سلامت داوطلبان این نوع عمل‌ها منجر می‌شود. مطلب کامل

  مجازات افرادی که «گل» می‌کارند چیست؟

  مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاشت و تولید «گل» جرم است و مجازاتی از 10 میلیون ریال تا اعدام برای آن در نظر گرفته شده است. مطلب کامل

  ۱۰ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند

  حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند. مطلب کامل

  ۹/۹ ۹۸عناوین روزنامه های صبح امروز

   ... مطلب کامل

  تولید پلاستیک حافظ محیط زیست از موز!

  محققان استرالیایی فرایندی برای تبدیل تنه موز به نوعی پلاستیک ابداع کرده اند که برای بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد و می توان بدون کاهش کیفیت تا ۳ بار آن را به طور کامل بازیافت کرد. مطلب کامل

  ۰۷ آذر ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  خانوارهای ایرانی از پس هزینه ها بر می‌آیند؟

  هزینه های اولویت دار برای خانوارهای ایرانی در بخش خوراکی و غیرخوراکی که شامل گوشت و مسکن و سوخت می شود که در آبان ماه به ترتیب با رشد تورم ۴۵.۷، ۲۱.۵ و ۳۹.۲ درصد مواجه بوده اند. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.