• افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه    :   افزایش قیمت لبنیات از اول تیر ماه / کمبود شیر داریم
 • آخرین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران    :   برای خرید آپارتمان ۷۵ متری در محدوده خیابان دماوند به سرمایه ۷۷۰ میلیون تومانی نیاز است. به گزارش خبرهدف  به نقل از میزان، برای خرید آپارتمان‌ در مناطق مختلف تهران باید هزینه‌های ...
 • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به یکی از مکان های برنامه هسته ای ایران انجام دهد.    :   به گزارش خبر هدف به نقل از ، نشریه جروزالم پست با اشاره به دیپلمات های غربی در سازمان ملل متحد نوشت: ایالات متحده قصد دارد تا حمله محدودی به ...
 • ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   ...
 • شرط ظریف برای مذاکره با ترامپ    :   وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با یک رسانه عربی که بخش‌هایی از آن منتشر شده ضمن انتقاد از سیاست برخی کشورهای منطقه گفت: تا زمانی که آمریکا اقدامات تروریستی انجام می‌دهد با آن کشور گفتگو نخواهیم کرد.
 • قدم‌های مستحکم ایران در نگاه جدید به شرق آسیا

  تقدیمی هدف:

  قدم‌های مستحکم ایران در نگاه جدید به شرق آسیا

  توافق‌هاي كليدي در هانوي و فصل جديدی از روابط .سفر به مالزی برگ برنده ایران در منطقه

  سیاست > دولت – «قرن بیست و یکم، قرن آسیا است»؛این جمله طلایی از رئیس جمهوری ایران به خوبی اهمیت گسترش روابط ایران را کشورهای مهم آسیایی نشان می‌دهد.

  به گزارش خبرهدف  «خط مشی ای که رهبر معظم انقلاب ترسیم فرموده اند مبنی بر این است که نگاه به شرق داشته باشیم»؛ این جمله دکتر علی اکبر ولایتی،مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب به خوبی اهمیت سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به سه کشور جنوب شرق آسیا را به عنوان بخشی از این رهنمون نشان می‌دهد.

  رییس‌جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به منطقه آسیای جنوب شرقی، روز جمعه و پس از ‏پایان سفر رسمی به ویتنام، وارد کوالالامپور پایتخت مالزی شد. اما در قدم اول این سفر و در ویتنام روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوسیالیستی ویتنام توافق کردند که حجم مبادلات دو کشور را به پنج برابر رقم کنونی ارتقاء داده و به بیش از ۲ میلیارد دلار برسانند.

  در واقع سفر به ویتنام فرصت مناسبی برای ایران جهت گسترش بازار اقتصادی خود بر اساس رهنمون اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد. این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که در کنار مذاکرات صورت گرفته با کشورهای اروپایی و عقد قراردادهای تجاری مهم به عنوان نمونه برای خرید هواپیماهای مسافربری جدید و گسترش روابط تجاری ایران به هیچ عنوان از نگاه به منطقه آسیا غافل نمانده است.

  دکتر علی اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه می‌گوید: سفر اخیر رئیس جمهوری، حکایت از این دارد که سیاست خارجی ایران بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب سیاستی فراگیر است که فقط منحصر به غرب نیست.

  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه آینده دنیا بیش از غرب در آسیا رقم خواهد خورد بنابراین زمینه سازی برای آینده روابط قاره ای بسیار مهم است. دکتر ولایتی همچنین در این رابطه به خط مشی تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره و تاکید کرد که نگاه به شرق مستلزم توسعه روابط با کشورهای آسیایی است از این رو دیدارهای انجام شده در این سفر ارزشمند است.

  گام مهم اول در ویتنام
  «قرن بیست و یکم، قرن آسیا است»؛این جمله طلایی از رئیس جمهوری ایران به خوبی اهمیت گسترش روابط ایران را کشورهای مهم آسیایی نشان داد که قدم اول و مهم آن در ویتنام برداشته شد.

  توافق افزایش پنج برابری حجم مبادلات میان دو کشور ایران و ویتنام باعث هیجان بسیاری از فعالان اقتصادی شده و آن را بسیاری دستاورد مهم دیگری می‌دانند که تنها پس از برجام رسیدن به آن میسر بوده است.
  در اين سفر توافقات و تفاهمات بسيار مهمي در راستای تقویت گسترش همکاری های اقتصادی، بانکی، مالی، گردشگری و بازرگانی دو کشور به عمل آمد.

  دکتر روحانی،رئیس جمهوری اسلامی ایران در ویتنام گفت: دو طرف معتقد بودیم که برای روابط اقتصادی و تجاری و بویژه سرمایه گذاری در دو کشور ظرفیت های بسیار فراوانی وجود دارد و اقتصاد دو کشور می تواند مکمل یکدیگر باشند.

  روحانی به همکاری های دو کشور در عرصه انرژی اشاره کرد و گفت: فرصت بسیار خوبی برای صادرات نفت، گاز، انرژی و پتروشیمی از ایران به ویتنام وجود دارد و تهران برای فراهم کردن بستر حضور شرکتهای ویتنامی و سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران آمادگی دارد.

  ویتنام از کشورهای مهم شرق آسیا به حساب می‌آید و در سال های اخیر تحولات مثبتی در عرصه های اقتصادی داشته است. دکتر علی اکبر ولایتی در این رابطه می‌گوید:سفر رئیس جمهوری به ویتنام با توجه سابقه انقلابی آن و توسعه اقتصادی که داشته اند اهمیت دارد.

  روابط بسیار نزدیکی بین تهران و هانوی برقرار بوده اما حالا سفر در سطح رئیس جمهور از بالاترین سطح روابط دو کشور و همچنین عزم برای گسترش روابط در تمام زمینه‌ها خبر می‌دهد.

  رامین مهمان‌پرست،سخنگوی سابق وزارت امور خارجه و سفیر ایران در لهستان در این رابطه می‌گوید: وقتی رئیس‌جمهور دو کشور در یک سفر با هم ملاقات کنند، نشان‌دهنده بالاترین حد روابط، انگیزه و اراده مسئولین دو کشور برای استفاده از همه ظرفیت‌ها و به کارگیری تکنولوژی‌های مختلف، دانش فنی و مشارکت در توسعه برنامه‌های مختلف است. مسئله‌ای که می‌تواند رفاه و پیشرفت دو کشور را به دنبال داشته‌باشد. از این جهت سفرهای رئیس جمهور بسیار حائز اهمیت است و معمولا دستاوردهای بزرگی را به همراه دارد.

  سید کمال سجادي، سفیر سابق ایران در ویتنام هم در رابطه با اهمیت سفر دکتر روحانی به هانوی می‌گوید: ویتنام پس از پیروزی انقلاب اسلامی روابط خود را با ایران گسترش داده و با استقرار نظام جمهوری اسلامی با هیأتهای بلند پایه ای که به ایران فرستادند. در مجامع بین‎المللی و سازمان ملل همکاری نزدیکی بین طرفین وجود دارد.

  توافق‌هاي كليدي در هانوي؛فصل جديد روابط
  محمدرضا نعمت زاده،وزیر صنعت، معدن و تجارت كه رياست کمیسیون مشترک ایران و ویتنام هم بر عهده دارد با تاکید بر اینکه آینده روابط دو کشور بسیار روشن است گفت: یکی از مشکلات اصلی در گسترش روابط دو کشور نبود رابطه و تعاملات بانکی مستقیم بود که خوشبختانه در این سفر با حضور دکتر سیف، رئیس کل بانک مرکزی، هر دو بانک مرکزی ایران و ویتنام تفاهم نامه هایی را به همراه جزئیات امضا کردند تا کمیته مشترکی بین تهران و هانوی تشکیل شود. ما امیدواریم هرچه سریعتر روابط بانکی دو کشور بتواند بخش خصوصی را نسبت به سرمایه گذاری و ورود به عرصه تعاملات بازرگانی و تجاری با طرف ویتنامی و بالعکس امیدوار و فعال کند.

  ولی الله سیف،رییس بانک مرکزی هم به دنبال توافق با مقام‌هاي ويتنام از تسهیل تبادلات بانکی ایران و ویتنام با عنایت به عزم دو کشور در گسترش روابط اقتصادی و تجاری خبر داد. وي با اشاره به مذاکرات انجام شده با طرف ویتنامی و توافق روساي جمهور دو كشور گفت: پیرو توافقنامه ای که حدود شش ماه پیش در تهران به تایید و امضاء مقامات دو کشور رسیده بود در این سفر و با مذاکرات انجام شده جزییات اجرایی نیز مورد بررسی و تفاهم قرار گرفت که بر اساس این موافقتنامه دو طرف ضمن تاکید بر توافقات قبلی ،بر مکانیزم حساب مشترک برای تسویه حساب مبادلات تجاری طرفین توافق شد و بانک های مرکزی ایران و ویتنام در خصوص روابط کارگزاری و اجرایی نمودن این روابط نیز به توافق دست یافتند.

  رییس بانک مرکزی به موضوع سوییچ کارت های بانکی دو طرف هم اشاره و گفت: با اجرایی شدن این موضوع اتباع دو کشور و گردشگران می توانند با استفاده از کارت های بانکی خود از تسهیلات مورد نظر در کشور میزبان استفاده کنند که این مهم در روند تبادلات و تعاملات فیمابین نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

  همچنين محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پس از رایزنی با مقام های ویتنامی برای توسعه همکاری در بخش کشاورزی گفت: طرف ویتنامی در زمینه کشت فراسرزمینی ایران در این کشور اعلام آمادگی کرده و مقرر شد نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی ایران و وزارت کشاورزی ویتنام اراضی و چگونگی در اختیار گرفتن آن را با توجه به سیاست های ایران بررسی ونتیجه را اعلام کنند.

  حجتی، امور مربوط به شیلات را یکی از زمینه های فوق العاده همکاری ایران و ویتنام خواند و گفت: در بخش پرورش، فرآوری، بازاریابی و صید زمینه های زیادی برای همکاری وجود دارد. وی بخش سوم همکاری ایران و ویتنام را در زمینه کشاورزی، مربوط به تجارت محصولات کشاورزی عنوان کرد و گفت: ویتنام محصولاتی تولید می کند که مورد نیاز ایران است و حتی می تواند از طریق کشورمان به کشورهای منطقه صادر شود. محصولاتی هم در ایران تولید می شود که در ویتنام و کشورهای منطقه بازار خوبی دارد.

  وزیر جهاد کشاورزی، کشمش، پسته و میوه های دانه دار و هسته دار مانند انار و گیلاس را مورد تقاضای فراوان ویتنام و منطقه ذکر کرد و گفت: با توجه به میزان تولیدات ایران که افزون بر نیاز است، صادرات این محصولات می تواند مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

  همچنين جمهوری اسلامی ایران و ویتنام دو سند همکاری در زمینه کنسولی و ارتباطات امضا کردند. این دو سند پس از پایان مذاکرات مقامات ایران و ویتنام با حضور روسای جمهوری دو کشور امضا شد. توافقتنامه لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های خاص به امضای وزرای امور خارجه دو کشور همچنین تفاهم نامه همکاری های ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضای نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس کمیسیون مشترک اقتصادی و وزیر ارتباطات ویتنام رسيد. سند همکاری ارتباطي كه در هانوی امضا شد توسعه همکاری های ارتباطات و فناوری اطلاعات میان وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و وزارت ارتباطات و اطلاعات ویتنام را ميسر مي‌كند.

  مالزی،مقصد مهم دوم
  در سالهای اخیر به دلایل مختلف روابط ایران و مالزی مانند گذشته نبوده است اما سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور بار دیگر نشان می‌دهد که دو طرف برنامه جدیدی برای گشودن فصلی جدید دارند. در واقع سفر به مالزی برگ برنده دیگری برای جمهوری اسلامی ایران در مقابل برخی کشورهای در تقابل با کشورمان از جمله عربستان به حساب می‌آید.دکتر روحانی در این رابطه می‌گوید: مالزی از کشورهای مهم آسیایی و اسلامی است و از دیرباز روابط خوبی بین دو کشور برقرار بوده است.

  مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری هم در این رابطه تاکید دارد: سفر به مالزی به عنوان کشور مهم اسلامی و عضو مهم آ س آن قابل توجه است.

  رییس جمهور در فرودگاه بین المللی کوالالامپور در گفت و گوی کوتاه با خبرنگاران با تاکید بر اهمیت تقویت روابط با کشورهای جنوب شرق آسیا گفت: در نخستین مرحله از سفر به این منطقه و در ویتنام ملاقات های سازنده و خوبی با مقامات ارشد این کشور داشتیم و راههای توسعه و تحکیم روابط در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار دادیم.

  دکتر روحانی با تاکید بر اهمیت توسعه سطح روابط تهران – کوالالامپور اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر تقویت سطح روابط با مردم و دولت این کشور بزرگ تاکید داشته و در اینسفر بدنبال ارتقاء و تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور هستیم.
  رییس جمهور تصریح کرد: فضای پسابرجام فرصت خوبی را برای توسعه روابط ایران – مالزی ایجاد کرده است و محور ملاقات و مذاکرات در جریان این سفر بر توسعه روابط تمرکز خواهد داشت.

  محمد جواد حق شناس استاد دانشگاه و کارشناس روابط بین‎الملل درباره اهمیت روابط مالزی و کشورمان، بعنوان یک کشور مسلمان و توسعه یافته می‌گوید: ما در آسیای جنوب شرقی بطور قطع امکان ایجاد یک بازار مناسب ر ا خواهیم داشت وهم با توجه به رویکردهایی که در این منطقه از جغرافیای آسیا وجود دارد، مجموع این موضوعات ساز و کار بهبود جایگاه ایران ر ا در منطقه فراهم خواهد آورد.

  جنوب شرق آسیا؛فرصت طلایی

  دکتر روحانی پس از مالزی و در ادامه سفر خود برای شرکت در دومین اجلاس سران مجمع گفت‎وگوی همکاری‌های آسیا، راهی بانکوک، پایتخت تایلند می‏‌شود. ۳۴ کشور آسیایی عضو این مجمع مهم هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز از سال ۲۰۰۴ و حدود ۱۲ سال پیش به عضویت این مجمع در آمده است.

  رئیس‌جمهور ایران گسترش همگرایی و همکاری کشورهای آسیایی و قرار گرفتن آسیا به عنوان یک شریک مهم در برابر سایر قدرت‌های اقتصادی جهان را از اهداف اصلی مجمع گفت‌و‌گوی ‏همکاری‌های آسیا دانسته است.

  رشد کشورهای آسیایی به ویژه در جنوب شرق قاره کهن نظر همه جهان را طی سالهای اخیر به خود جلب کرده است. طی سالهای گذشته حتی دکترین باراک اوباما،رئیس جمهوری آمریکا افزایش نفوذ این کشور در منطقه آسیا در تمامی جنبه‌ها بوده که سفرهای متعدد او این مسئله را نشان می‌دهد. اما ایران به عنوان کشوری که در این منطقه قرار دارد و با فرصت به وجود آمده در پسابرجام می‌تواند از این موقعیت بهترین استفاده را داشته باشد.

  سید کمال سجادی، سفیر سابق ایران در ویتنام در این رابطه می‌گوید: با توجه به اشتراکاتی که مانند موضوع فرهنگی وجود دارد، زمینه‎های گفت‎وگو بسیار خوب ارزیابی می شود که این مهم می تواند به تعمیق مناسبات یاری رساند.

  رامین مهمان پرست،سخنگوی سابق وزارت امور خارجه و سفیر ایران در لهستان در این رابطه می‌گوید: جنوب شرق آسیا ظرفیت‌های بسیار خوبی برای همکاری با کشور ما دارد. ما مشترکات فراوانی با کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا به خصوص مالزی، تایلند، اندونزی و کشورهایی که در آن منطقه هستند، داریم. همین که آنها آسیایی هستند، مسلمان‌اند و اقتصاد رو به رشد دارند می‌توانند ظرفیت های مهمی برای شرکت های خصوصی ما فراهم کنند. ارتباطی که بین کشور ما و کشورهای جنوب شرق آسیا برقرار می شود، می‌تواند دو منطقه مهم را به هم وصل و زمینه‌سازی هر چه بیشتر روابط را برای ما فراهم کند.

  محمد جواد حق‌شناس،استاد دانشگاه هم در رابطه با اهمیت کشورهای جنوب شرق آسیا تاکید دارد: کشورهای این منطقه از جمله مالزی به عنوان قطب‌های اقتصادی و تاثیر گذار در این منطقه به حساب می‌آیند. وی می‌گوید: این کشورها هم مسلمان هستند وهم فرهنگ آنها را می توانیم تحت تاثیر خودمان قرار داده و ارتباطات معناداری را با آنها دنبال کنیم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ – نظر عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  [Increase] [Normal] [Decrease] تاريخ انتشار: ۰۷:۳۰ – ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد کد خبر: ۱۴۸۳۹۴ تعداد نظرات : ۰ برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟

  برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟/انتقاد یک امام جمعه از شیطنت‌ها در روز عید فطر. مطلب کامل

  ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

   ... مطلب کامل

  هشدار جدی سیدحسن خمینی به مسئولین

  یادگار امام با تأکید بر مسئولیت یکایک افراد جامعه در بالا بردن کارآمدی نظام، گفت: از دید من بزرگترین انتظار امام، شهدا، مجاهدین اسلام و پیامبر اسلام(ص) از یکایک ما این است که مقداری بیشتر تلاش کنیم و مجموعه را کارآمدتر کنیم. مطلب کامل

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  افزایش حقوق کارمندان چقدر اعمال شد

  مجلس بنا به بودجه پیشنهادی دولت، میزان افزایش حقوق‌ کارمندان در سال ۹۸ را تصویب کرده و سازوکار آن را به گونه ای طراحی کرد تا عدالت به سمت کسانی باشد که از پایه حقوق درآمدی کمتری برخوردار هستند. مطلب کامل

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نفتکش چینی خط شکن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران

  یک سوپر نفتکش چینی که حامل نفت خام ایران به مقصد چین است، اولین محموله نفت صادراتی ایران به چین پس از لغو معافیت ها توسط دولت ترامپ است. مطلب کامل

  ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  گرانی ۲۵ درصدی مواد شوینده در راه است؟

  در حالی که بعد از پایان تعطیلات عید، شاهد افزایش قیمت وحشتناک برخی اقلام از جمله شکر، ماکارونی، خرما، تن ماهی و روغن موتور بودیم حالا خبرها حکایت از آن دارد که گویا قرار است قیمت مواد شوینده از اواخر خرداد ماه سال جاری به بهانه افزایش قیمت مواد اولیه، ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یابد. این افزایش قیمت‌های چشمگیر در حالی است که درآمدهای مردم در مقایسه با سال ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • برچسب

  000 000 33 000 نمودار تغییر قیمت سمند سورن ELX سال . کد 57511 سمند سورن ELX توربو . کد 58201 39 000 نمودار تغییر قیمت وانت آریسان دوگانه‌ سوز . کد 16401 سمند SE . کد 57310 28 500 آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) آنلاین قیمت سکه ( ریال آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها اجتماعی اخبار استقلال اقتصاد انلاین ایران خودرو ایران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) بازارها و شاخص های مالی مرتبط تابلو آنلاین قیمت انواع ارز در بازار تهران ( تومان ) تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال ) تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال ) تابلو آنلاین میانگین نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ها ( سنا ) خبر خبرهدف خبرگزاری خبرهدف دانلود دولت رئیس جمهور سایپا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) فروشگاه وردپرس قیمت سکه قیمت طلا و نقره مجلس مدیران خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) نرخ ارز نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وردپرس فارسی ورزش ورزشی پارس خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) پرسپولیس کارمانیا نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) کاریکاتور کرمان خودرو نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان ) گروه بهمن نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )
 • پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبر هدف. محفوظ است.